Мінімалізм у ландшафтному дизайні: особливості проєктування

Мінімалізм у ландшафтному дизайні: особливості проєктування

Мінімалізм - це не просто стиль, а філософія, яка вимагає ретельного підходу і уваги до деталей, особливо в ландшафтному дизайні.

Початківці часто припускаються багатьох помилок, які спрямовують всю концепцію в неправильному напрямі.

Як уникнути поширених помилок і створити гармонійний, збалансований ландшафт?

Розглянемо деякі помилки, яких можна припуститися в роботі над проєктом.

Недооцінка планування

Мінімалістичний ландшафт вимагає чіткого і продуманого зонування. Уникайте перевантаженості ділянок і залишайте простір для візуального дихання. Наприклад, доріжки та зони відпочинку краще одразу запланувати в суворій геометрії, уникаючи надмірної кількості деталей.

Вибір рослин

Не перевантажуйте занадто різноманітним набором представників флори. Мінімалізм - це стриманість і акцент на простоті, тому рослини мають доповнювати загальну картину, а не конкурувати одна з одною. Наголос на кілька великих, архітектурних форм (дерева, чагарники) і зелень приглушених відтінків дасть змогу створити ефект спокою і простоти.

Матеріали і текстури

Занадто багато різних матеріалів може зруйнувати концепцію, створюючи візуальний шум. Важливо вибрати матеріали, які підкреслять мінімалізм. Природні матеріали, такі як бетон, гравій, камінь, допоможуть зберегти стриманість, але додадуть текстурності.

Освітлення

Уникайте надмірної кількості світильників, щоб не порушити гармонію. Пряме і точкове освітлення підкреслить форми і лінії, надаючи ділянці елегантного вигляду у вечірній час.

Підтримання "чистоти і порядку"

Важливо регулярно підтримувати рослини та поверхні в порядку, щоб зберігати чистоту й організованість. Мінімальна кількість елементів на ділянці означає, що кожна деталь буде помітна, тому важливо приділяти увагу дрібницям.

Оскільки дизайнери розробляють проєкти в різних стилях та для абсолютно різних за площею, формою та кліматом ділянок, то важливо знати про типові помилки, яких можна припуститись незалежно від стилістики.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Дизайн інтер'єру, архітектура, декор