Чому дітям важливо вивчати англійську мову?

Чому дітям важливо вивчати англійську мову?

Дізнайтесь, чому англійська мова допомагає дітям розвиватися, відкриває можливості 🌐 та підвищує успіхи у навчанні 📚.

Чи потрібно дітям вивчати англійську, чи це зайве навантаження? Щодо цього думки батьків розділилися. Не всі розуміють, навіщо дитині потрібна англійська мова, яку користь це принесе і чому основи краще закладати ще в дошкільному віці.

Поговоримо про переваги раннього вивчення англійської мови та оптимальний вік для початку навчання. А якщо ви готові розпочати, звертайтеся до Speak Well Schooll! Наші спеціалісти створять цікаве ігрове середовище, де ваша дитина почне пізнавати англійську з задоволенням і впевненістю. 

Чи потрібна англійська дітям

Логопеди та дитячі психологи впевнені, що навчати дошкільника англійської мови можна вже заради того, щоб розвинути та натренувати його когнітивні функції перед школою. Під час раннього навчання англійської розвивається фонематичний слух і вдосконалюється артикуляційний апарат. Завдяки вивченню англійської створюється передумова для гарної успішності, формується концентрація уваги, поліпшується пам'ять, а ще дошкільник привчається до дисципліни.

Можна зі 100% упевненістю сказати, що англійська потрібна дорослим — щоб подорожувати, будувати кар'єру і в принципі почуватися впевнено в сучасному світі. Але секрет у тому, що база знань закладається в дитинстві.

Тому, якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла успішною і самодостатньою, подумайте про те, щоб почати вивчати іноземну ще до школи.

Переваги вивчення англійської в дитинстві

Ми виділили 5 переваг, які дає раннє вивчення мови:

Мовна база формується в дитинстві

Психологи та педагоги впевнені, що дошкільний вік — найкращий час, щоб вчити мову. Навчання проходить максимально комфортно і природно, ви закладаєте правильну вимову, допомагаєте накопичити базовий словниковий і лексичний запас. Дошкільник допитливий і охоче вбирає знання, продуктивність висока, відсутнє таке поняття, як мовний бар'єр. Дошкільнику мови даються набагато легше, ніж підлітку або дорослому.

Навчання англійської в ігровій формі розвиває

Зазвичай діти не відчувають страху припуститися помилки, як дорослі, тому і вчитися їм простіше. Навчання проводиться у форматі гри, малюк веселиться і дізнається багато нового. Загадки, пісні, розбір карток і рольові ігри — все це корисно не тільки для вивчення мови, а й загалом для розвитку — формування навичок міжособистісного спілкування, розвитку емоцій і мислення. Також це формує хорошу базу для навчання в школі — школяреві буде простіше засвоювати новий матеріал навіть у великих обсягах.

Багато досліджень доводять, що завдяки вивченню англійської чи іншої іноземної мови діти стають комунікабельнішими, стійкішими до стресу, толерантнішими та емпатичнішими.

Знання англійської мови — хороші перспективи

У сучасному світі багато уваги приділяється знанню мов. Для вступу до солідних ВНЗ може знадобитися знати англійську не просто на рівні шкільної програми. Чим раніше дитина почне вивчати мови, тим простіше їй буде в майбутньому вибрати хороший ВНЗ або, можливо, поїхати вчитися закордоном.

Відмінне тренування для мозку

Дослідження доводять, що під час вивчення англійської та будь-якої іншої мови тонус мозку і його функціональність підтримуються на високому рівні. Наприклад, тренується гіпокамп — та частина нашого мозку, яка відповідає за формування, зберігання та відтворення спогадів. Дошкільнята, які одночасно вивчають кілька мов, можуть перемикатися між різними завданнями швидко і легко, а також менш болісно пристосовуються до нових життєвих обставин. Також вивчення англійської допомагає краще розпізнавати звуки, що допомагає робити помітні успіхи в грі на музичних інструментах.

Вивчення англійської мови покращує пам'ять

Вивчаючи мову, дошкільнята тренують пам'ять. Їм буде легше рахувати в умі, швидко читати та засвоювати нову інформацію. Ці навички знадобляться їм у школі, у ВНЗ і в дорослому житті. Навіть, якщо вам здається, що поки малюк погано запам'ятовує англійські слова, не поспішайте робити висновки, що мови — це не його. Іноді дошкільнята зазнають труднощів при відтворенні знайомих слів і виразів у нових ситуаціях. Варто просто продовжувати, і ви побачите результати. Ще один бонус вивчення мови — дитина, найімовірніше, стане більш уважною і буде впевненіше орієнтуватися в незнайомій місцевості, а ще їй буде простіше утримувати в голові список справ, які потрібно виконати.

Які аргументи можуть бути «проти»

Заради справедливості пропонуємо розглянути можливі мінуси раннього вивчення мови. Ось, деякі з них:

Малюк може почати плутати звуки та буде страждати вимова російських слів.

Якоюсь мірою це виправдане побоювання. Але таке можливо тільки на ранніх етапах. Просто необхідно перечекати адаптацію, поки у малюка остаточно сформується правильна вимова слів у його рідній мові. Якщо вимова продовжує страждати, можливо, річ не у тому, що дошкільник плутається між мовами, а в тому, що йому потрібна допомога логопеда для правильного відпрацювання деяких звуків.

У малюків відсутня мотивація і їм важко пояснити, чому важливо вчити мову.

І це правда, але створити мотивацію можна штучно. Тут важливий правильний підхід з боку батьків і педагога. Наприклад, для навчання можна використовувати веселі ігри, казки, пісеньки й танці, мультики, книжки з яскравими картинками. На старті все це буде хорошою мотивацією для малюка знову повертатися до занять.

Якщо дитина почне освоювати мову до школи, потім їй буде нудно і вона розслабиться.

Якщо навчальний процес організовано правильно, завжди можна підтримати інтерес до навчання і зберігати хороший темп. Наприклад, якщо ви помітите, що до школи ваша дитина добре опановує мову, можна віддати її до спецшколи або вибрати клас із поглибленим вивченням англійської. Можна додати позашкільні заняття.

У ранньому віці не потрібне занадто велике навантаження. Це може бути небезпечно.

Ми не говоримо про надмірне навантаження. У всьому важлива помірність і правильний підхід до організації навчального процесу. Якщо використовувати сучасні ігрові методики, малюк не втомлюватиметься, навчання буде в задоволення.

Як бачимо, певні мінуси в раннього вивчення мови є, але за правильного підходу їх можна вміло перетворити на плюси. Але, що означає «раннє вивчення»? Наскільки рано варто починати — розповімо далі.

Якщо ваш малюк починає знайомство з англійською, радимо прочитати нашу статтю про англійський алфавіт: https://speakwell.ua/blog/angliyskiy—alfavit — де ви знайдете поради та матеріали, які допоможуть зробити навчання простішим та ефективнішим.

У якому віці дітям варто починати вчити англійську мову

У всьому важливий адекватний підхід. Якщо в сім'ї ніхто з батьків не розмовляє англійською, починати навчання краще не раніше двох років, оптимально — з трьох. Це найкращий час, щоб почати знайомство з англійською мовою в ігровій формі.

П'ятирічки вже добре засвоїли рідну мову і в цьому віці також відмінно схоплюють англійську. Найімовірніше, плутанини в словах і звуках уже не виникне. У цьому віці вже формується свідоме ставлення до навчання. Якщо до восьми років дитина не вивчала мову, перший клас — саме час, щоб почати. Щоправда, ефективність буде не настільки високою, ніж у молодшої вікової групи.

Якщо резюмувати, то почати можна в будь-якому віці. Головне правильно обрати методики та сформувати інтерес до навчання.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Новини Мовні курси Онлайн курси