Алгоритм попередньої роботи з кандидатами щодо створення прийомної сім’ї
У статті визначено алгоритм попередньої роботи з кандидатами, які планують створити прийомну сім’ю.
Алгоритм попередньої роботи з кандидатами, які виявили бажання створити прийомну родину та взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування включає:
- Рекламно-інформаційна компанія,спрямована на пошук кандидатів (проводиться надавачами соціальних послуг територіальних громад спільно зі Службами у справах дітей).
- Проведення співбесіди з кандидатами, збір документів + акт обстеження житлово-побутових умов кандидатів та направлення на навчання до регіонального Центру соціальних служб (проводиться надавачами соціальних послуг територіальних громад для кандидатів на створення ПС).
- Підготовка відповідного подання та направлення на навчання до регіонального Центру соціальних служб (додатково надавачами соціальних послуг територіальних громад - якщо це кандидати на створення ПС, готується висновок про доцільність направлення на навчання кандидатів в прийомні батьки).
- Проходження навчання та отримання відповідних документів за результатами навчання.
- Внесення даних про кандидатів до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (повноваження Служби у справах дітей).
Відповідно до Порядку взаємодії Центрів соціальних служб і Служб у справах дітей у процесі створення та забезпечення діяльності прийомних сімей, затвердженого наказом Мінсім’ямолодьспорту від 25.09.2009 № 3385, районні, міські, селищні та сільські Центри соціальних служб проводять попередню роботу з кандидатами у прийомні батьки в тому числі співбесіди, з метою з’ясування їхньої мотивації щодо взяття на виховання дітей – сиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування.
Враховуючи, що попереднє вивчення мотивації майбутніх прийомних батьків є важливим та відповідальним кроком для майбутнього успішного функціонування прийомної сім’ї, нижче наводимо рекомендації щодо деяких аспектів проведення співбесід з кандидатами та вивчення їхньої мотивації.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Новини Право, юриспруденція