Алгоритм попередньої роботи з кандидатами щодо створення прийомної сім’ї

У статті визначено алгоритм попередньої роботи з кандидатами, які планують створити прийомну сім’ю.

Алгоритм попередньої роботи з кандидатами, які виявили бажання створити прийомну родину та взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування включає:

  1. Рекламно-інформаційна компанія,спрямована на пошук кандидатів (проводиться надавачами соціальних послуг територіальних громад спільно зі Службами у справах дітей).
  2. Проведення співбесіди з кандидатами, збір документів + акт обстеження житлово-побутових умов кандидатів та направлення на навчання до регіонального Центру соціальних служб (проводиться надавачами соціальних послуг територіальних громад для  кандидатів на створення ПС).
  3. Підготовка відповідного подання та направлення на навчання до регіонального Центру соціальних служб (додатково надавачами соціальних послуг територіальних громад - якщо це кандидати на створення ПС, готується висновок про доцільність направлення на навчання кандидатів в прийомні батьки).
  4. Проходження навчання та отримання відповідних документів за результатами навчання.
  5. Внесення даних про кандидатів до Єдиного електронного  банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (повноваження Служби у справах дітей).

Відповідно до Порядку взаємодії Центрів соціальних служб і Служб у справах дітей у процесі створення та забезпечення діяльності прийомних сімей, затвердженого наказом Мінсім’ямолодьспорту від 25.09.2009 № 3385, районні, міські, селищні та сільські Центри соціальних служб проводять попередню роботу з кандидатами у прийомні батьки в тому числі співбесіди, з метою з’ясування їхньої мотивації щодо взяття на виховання дітей – сиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Враховуючи, що попереднє вивчення мотивації майбутніх прийомних батьків є важливим та відповідальним кроком для майбутнього успішного функціонування прийомної сім’ї, нижче наводимо рекомендації щодо деяких аспектів проведення співбесід з кандидатами та вивчення їхньої мотивації.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Новини Право, юриспруденція