Скільки англійських слів треба знати, щоб заговорити?
В англійській мові понад 600 000 слів. Скільки з цієї неосяжної кількості треба знати, аби впевнено відчувати себе в англомовному середовищі? Більш докладно про це – в матеріалі, підготовленому спільно зі спеціалістами онлайн школи Englishdom.
Навіщо?
Для початку визначимося із метою. Для чого вам вчити англійську? Яка мета? Забронювати столик в ресторані, розповісти своєму американському знайомому, чим «Джон Уік 3» краще за попередні дві частини, чи обговорити склад британського парламенту? Від поставленої мети і залежить необхідна кількість слів, яку ви будете вчити.
Beginner, Elementary – A1 (500-1500 слів)
Надзвичайно обмежений функціонал. Такий словниковий запас дає можливість коротко та дуже загально розповісти про себе, прочитати максимально спрощений текст. Розмовляти з носіями веginner’у, м’яко кажучи, буде важко. Адже цей рівень дозволить сприймати лише прості речення в дуже повільному темпі. Втім, навряд чи початківець наважиться розпочати розмову.
Pre-Intermediate – A2 (до 2000 слів)
Вже набагато цікавіше. З рівнем А2 ви зможете розпитати дорогу до найближчого «Старбаксу», прочитати меню та замовити кави. А ще - перекинутись кількома фразами з баристою та продивитись стрічку новин у своєму смартфоні.
Intermediate – B1 (до 3000 слів)
Ви можете дивитися американські ток-шоу, слухати подкасти та переглядати фільми без субтитрів. Щоправда, для артхаусу цього рівня замало. Але для усіх трьох «Стражів галактики» В1 цілком вистачить. Більш того, ви зможете обговорити побачені фільми з англомовним приятелем.
Upper-Intermediate – B2 (до 4000 слів)
Ви настільки впевнені в своїх мовних здібностях, що можете без вагань зупинити будь-якого перехожого та розпочати з ним розмову на будь-яку тему. А потім ще написати великий пост у своєму блозі та прочитати кілька колонок з «New Yorker’а».
Advanced – C1 (від 4000 до 6000 слів)
Вже нічого не страшно. Вам під силу будь-яка найважча задача: від написання та проголошення промови на честь коронації Карла Третього до прочитання повного зібрання творів Джорджа Р. Мартіна.
Proficiency – C2 (від 6000 слів)
Ви зрівнялися з носієм. Ваших знань та вмінь вистачить, аби пройти іспити в іноземний вуз чи пройти співбесіду в міжнародну компанію та викладати англійську в середній школі десь в передмісті Лондона.
Які саме слова необхідно вивчити?
Зазубрювання цілих сторінок зі Словника Вебстера в цьому випадку не допоможе. На допомогу прийде General Service List (GSL), список найбільш уживаних слів. Створений британськими лінгвістами в середині минулого століття, він містив 2000 пунктів. За 70 років він кілька разів оновлювався. Остання його версія містить 2801 слово. З цього списку і можна розпочинати формування свого словникового запасу. Адже GSL охоплює близько 80-85% розмовної та письмової англійської.
Це тільки на перший погляд, 2801 – недосяжна кількість слів. Розділить це число на кількість днів у році і отримаєте цілком реальні для щоденного вивчення обсяги – щоденні 7-8 слів.
Як вчити? Існує безліч методів, як саме запам’ятовувати нові слова: від стікерів на холодильнику до використання диктофонних записів. Хтось може обрати для себе метод інтервального повторення. Хтось – віддасть перевагу mind map чи мнемонічному методу. Є з чого обирати.
Та головне, не забувати, що просто вивчати слова буде недостатньо - свій щоденний «словниковий мінімум» краще поєднувати з вивченням граматики, тренуванням навичок аудіювання, говоріння та письма. І це вже не кажучи про контекст, в якому використовуються вивчені слова. Без хорошої мовної школи тут ніяк не обійтися.
Отже, переходьте за посиланням, отримайте свій безкоштовний пробний урок + 15% знижки на навчання (за промокодом PRAY_FOR_UKRAINE) та ефективно поповнюйте свій словниковий запас, а заодно – вчіться використовувати його на практиці.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Мовні курси