Які навички потрібні ландшафтному дизайнеру?
Професійні та особисті якості. Найважливіше для ландшафтного дизайнера.
Стати ландшафтним дизайнером може кожен, кого цікавить ця галузь і бажання навчатися. Професію можна опанувати після 9-11 класу або змінити спеціальність у будь-якому віці.
Щоб працювати дизайнером, бажано мати такі якості та навички:
- Розвинене просторове мислення, здібності до творчості та креативу, художній смак.
- Комунікабельність і вміння вести, знаходити спільну мову і домовлятися з різними людьми - клієнтами, будівельниками, постачальниками тощо.
- Навички самопрезентації, щоб продавати послуги на вигідних умовах.
- Відповідальність, уважність до деталей, готовність працювати з великим обсягом інформації та дотримуватися термінів здачі проєкту.
- Терпіння, стресостійкість - спірні ситуації можуть виникати як із замовниками, так і з підрядниками.
Ландшафтний дизайнер - це фахівець з художньої організації садів, парків, присадибних ділянок.
Завдання ландшафтного дизайну - створення гармонійного простору, в якому поєднуються краса і зручність.
Будь-який дизайн передбачає виразні засоби, елементи, фарби, технічні прийоми. Для ландшафтного дизайнера такими засобами є рослини, частини природного ландшафту, споруди, садові аксесуари.
Проектування ділянки починається з розробки художньої концепції та попереднього плану. При цьому враховується, як будуть розсаджені рослини, як вони поєднуватимуться одна з одною.
На відміну від садівника, дизайнер не займається доглядом за рослинами і не завжди займається їх посадкою. Але дизайнер зобов'язаний добре розбиратися в рослинах, уявляти їхній зовнішній вигляд у перспективі, враховувати їхню сумісність не тільки естетичну, а й за часом цвітіння, вимогами до умов живлення, освітлення та поливу. Усе це має гармоніювати з наявними будівлями, інфраструктурою, навколишньою природою.
Для цього вивчають дендрологію та композицію.
Адже у хорошому дизайні присутня врівноважена композиція елементів. Тому існують різні стилі та напрямки ландшафтного дизайну, і хороший фахівець повинен у них розбиратися, вміти їх використовувати.
Успіх ландшафтного дизайнера багато в чому залежить від його вміння знаходити спільну мову з клієнтами. Тому необхідно ще володіти якостями комунікації та вміти здійснювати:
- пошук клієнтів
- укладення договорів
- обговорення концепції та планування видів і етапів майбутньої роботи
- виїзди на місце, огляд території, рішення про вжиття необхідних заходів
- планування витрат
- ведення переговорів з постачальниками ландшафтних матеріалів, рослин і аксесуарів
- безпосередні роботи на місці
- приймання грошей і документів на оплату праці
А до професійних навичок можна віднести:
- вміння креслити і малювати як на папері, так і на комп'ютері, знання спеціальних комп'ютерних програм (ArchiCad, Realtime Landscape Architect, Lumion тощо);
- знання законів дизайну;
- наявність базових знань у галузі топографії, ґрунтознавства, екології та інженерії засобів комунікацій (водовідведення тощо);
- хороші знання біології (ботаніки) і хімії;
- здатність розбиратися в техніці флористики;
- вміння скласти кошторис проєкту (обсяг і вартість робіт і матеріалів).
Тому без якісної освіти професіоналом не стати. Оскільки не всі мають можливість здобути вищу освіту в широкому полі ландшафтного дизайну та архітектури, витративши 5 років на навчання, в Україні існує альтернатива - навчитися на вузькопрофільного фахівця завдяки курсам ландшафтного дизайну.
Це дасть змогу максимально швидко увійти в професію і почати займатися одразу тими процесами, які необхідні в цій сфері.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Дизайн інтер'єру, архітектура, декор