Крок 3
Як підготуватися до НМТ та інших вступних випробувань
Пропонуємо інструкцію для самостійної підготовки до національного мультипредметного тесту та інших вступних випробувань у 2024 році.
У 2024 році для вступу у заклад вищої освіти потрібно скласти НМТ, а також конкурс творчих або фізичних здібностей для творчих / спортивних спеціальностей. Деякі вступники пільгових категорій можуть вступати за результатами співбесіди замість тестування.
Цього року НМТ має формат 3+1. Потрібно скласти 3 обов’язкових предмети — українську мову, математику та історію України. Та 1 предмет на вибір — українську літературу, іноземну мову (англійську, німецьку, французьку чи іспанську), географію, біологію, фізику або хімію.
Щоб самостійно підготуватись до національного мультипредметного тесту, зробіть наступні кроки:
Знайдіть матеріали для підготовки до НМТ
Скористайтесь нашою підбіркою перевірених та безкоштовних матеріалів для підготовки до НМТ 2024. Онлайн-курси, вебінари, тренажери НМТ, розважальний освітній контент у соцмережах — обирайте зручний формат та не відкладайте підготовку.
Подивіться завдання НМТ
Всі завдання НМТ будуть створені на основі програм ЗНО. Подивіться програми минулих років та переконайтеся, що всі теми вам відомі. А якщо знайшли прогалини в знаннях — знатимете, що треба підтягнути.
Складіть план та графік підготовки
Пропишіть, скільки тем ви маєте опрацьовувати за день чи тиждень, щоб до НМТ встигнути повторити усі. Враховуйте, що до пройдених тем бажано повертатись через деякий час і хоча б переглядати їх.
Робіть записи
Вони можуть мати будь-який формат: конспект за всіма темами чи шпаргалка з ключовим тезами, таблиця чи схема. Тільки не беріть шпаргалки на тестування — свою задачу вони вже виконали, а порушувати академічну доброчесність не варто.
Тренуйтесь проходити тести НМТ
Потренуйтесь на онлайн-тренажері від львівського осередку УЦОЯО. Він пропонує тренувальні тести з усіх предметів, створені на основі тестів ЗНО та НМТ попередніх років. Вам потрібно лише вибрати предмет та розділ тестування.
Також УЦОЯО представив демонстраційні варіанти тестів НМТ 2024 на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Вам потрібно зареєструватися на цій платформі та знайти тесті в розділі «Курси».
Демонстраційні тести, які містять правильні відповіді, можна завантажити і у форматі pdf:
- Українська мова
- Математика
- Історія України
- Українська література
- Англійська мова
- Німецька мова
- Французька мова
- Іспанська мова
- Географія
- Біологія
- Хімія
- Фізика
Радимо дізнатися, як оцінюватимуться різні завдання НМТ та скільки буде завдань у кожному блоці тестування.
Навчайтесь разом
Об’єднайтесь під час навчання з друзями. Розподіліть теми та переказуйте вивчене один одному. Хочете зрозуміти і запам’ятати тему краще — спробуйте пояснити її іншій людині. Якщо не маєте, з ким навчатися, знайдіть собі однодумців у нашому телеграм-каналі для вступників.
На які спеціальності потрібно проходити творчий конкурс?
Творчий конкурс проводиться за спеціальностями:
- 017 «Фізична культура і спорт»;
- 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»;
- 022 «Дизайн»;
- 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»;
- 024 «Хореографія»;
- 025 «Музичне мистецтво»;
- 026 «Сценічне мистецтво»;
- 191 «Архітектура та містобудування».
Що таке творчий конкурс та як він пройде у 2024 році?
Творчий конкурс — це форма вступного випробування, яка передбачає перевірку творчих та/або фізичних здібностей вступника. Така перевірка проводиться очно або дистанційно (за рішенням закладу освіти). Творчий конкурс триває в межах одного дня, а результати стають відомі у той же день чи наступний.
Кожен заклад вищої освіти завчасно оголошує програму творчих конкурсів та розміщує їх на сайті. Оскільки конкурс передбачає перевірку творчих чи фізичних здібностей, саме їх і потрібно продемонструвати: спортсмени складають нормативи, майбутні актори декламують вірші та розігрують етюди, художники показують вміння малювати. Також ви можете запитати у студентів, які складали конкурс у минулі роки, що очікувати від випробування.
Як підготуватися до співбесіди при вступі
Під час співбесіди оцінюються знання вступника з певних предметів, зокрема української мови, математики, історії України, іноземної мови тощо. Щоб підготуватися до співбесіди, потрібно знайти на сайті вишу, до якого збираєтеся вступати, програми співбесід — кожен заклад вищої освіти має оприлюднити зміст питань та критерії оцінювання відповідей з кожного предмета.
Програми співбесід створюються на основі шкільних навчальних програм, тому для вас у них не має бути нічого нового. Готуйтеся до співбесід так само, як би ви готувалися до НМТ, хоча вам і не потрібно тренуватися на тестах. Скористайтеся перевіреними ресурсами для підготовки до вступних іспитів, а також вам допоможе каталог курсів шкільних предметів Всеукраїнської школи онлайн.