Тележурналіст

Кар'єру на телебаченні починати краще з посади кореспондента. Ви навчитеся готувати репортажі, монтувати і озвучувати матеріали, працювати з режисером і редактором. На відміну від телеведучих, які більшу частину часу проводять в студії або кабінеті, кореспонденти знаходяться там, де відбувається найцікавіше.

Специфіка професії

Є два види сюжетів для програм, які йдуть у записі, і репортажі для новин. Якщо в першому випадку у журналіста є час обробити відзнятий матеріал, написати гарний закадровий текст, то в новинах найголовніше — швидкість. Працювати потрібно в шаленому темпі, все вирішують хвилини. І ось коли все вдалося, і в останній момент ви встигли надіслати сюжет в телекомпанію, виявиться, що для вашого матеріалу в ефірі не вистачило часу. Образливо? Так, але до цього теж треба бути готовим.

Місце роботи

Телебачення.

Особисті якості

Головна якість журналіста — цікавість.

Кар'єра

Ви можете стати штатним співробітником і замість гонорарів отримувати стабільну зарплату (зарплата залежить від ваших обов'язків та бюджету телеканалу). А далі можна піти по одному з двох шляхів. Перший «вертикальний ріст»: від кореспондента до редактора, режисера, продюсера, шеф-редактора або навіть керівника каналу. Другий — «горизонтальний»: залишатися кореспондентом або ведучим програм, але переходити на телеканали з вищою зарплатою.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Гуманітарні науки»