Продавець-консультант

Посада продавця-консультанта включає роботу на два фронти. З одного боку це порадник, людина, до якої покупець може звернутися за допомогою в інформації про необхідний товар. З іншого це співробітник фірми, який зацікавлений в підвищенні її матеріального добробуту. І його завдання продати товар або послугу будь-якими відомими способами.

Цього можна досягти, якщо правильно представити товар: розповісти про фірму виробника, відзначити особливості товару, акцентувати увагу на перевагах і м'яко приховати недоліки. Розповісти про знижки і діючі акції. При цьому у покупця не повинно виникнути відчуття, що його обманюють.

Професіонал вміє продати товар будь-якому відвідувачеві магазину навіть тому, який випадково зайшов. І на додаток, вмовити його придбати цілу купу супутніх предметів.
Але головне дотримати баланс: і покупцеві догодити і фірму збагатити.

Специфіка професії

Плюси професії

  • отримання досвіду в сфері торгівлі та продукції, яку продаєш;
  • переважно комфортні умови роботи;
  • розвиток своїх комунікативних навичок;
  • знання ринку товарів і послуг, постійна обізнаність щодо новинок.

Мінуси професії

  • багато часу доводиться проводити на ногах;
  • важко швидко змінити сегмент ринку (наприклад, перейти з продажу комп'ютерів на продаж косметики) без додаткового навчання;
  • збереження спокою в ситуаціях, коли тебе дратують;
  • спокійно повторювати інформацію про товар, стільки, скільки це буде потрібно.

Місце роботи

  • у салонах / магазинах (авто, меблів, одягу, косметики і т.п.);
  • у турагентствах;
  • у страхових компаніях;
  • у рекламних агентствах.

Особисті якості

Продавець-консультант перш за все, психолог. У будь-якій ситуації він повинен бути стриманим і терплячим. Одне з найважливіших його вмінь, це вміння спілкуватися без грубостей, але й ненав'язливо, привертаючи незнайому людину до довірливої бесіди. Якщо мова йде про роботу в сфері моди, краси і стилю, то важливий факт грає зовнішня привабливість.

Кар'єра

Продавець-консультант цілком може стати менеджером. Наприклад, керівник торгівельного залу, менеджером з продажу певного виду товару. А іноді навіть директором салону (магазину).

Освіта

Спеціальної освіти ця професія не вимагає. Слід лише знатися на товарах, які треба продавати, і вміти вміло про них розповідати. Для тих, же, хто неодмінно бажає бути дипломованим фахівцем можна порадити відвідувати курси та тренінги, які навчають основам техніки продажу. Часто на такі посади беруть без досвіду роботи.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Торгівля, логістика, ЗЕД»