Маляр

Загальна характеристика професії

Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях. Він готує під фарбування бетонні, дерев'яні та металеві конструкції. Поверхні фарбує вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів та інших пристроїв, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи з високоякісною та декоративною штукатуркою, а також прийомами багатобарвного фарбування фасадів будівель спеціальними синтетичними розчинами.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Для успішної діяльності необхідні наступні психофізіологічні якості: гарний естетичний смак, окомір, координація руху рук, творча уява, уважність і акуратність у роботі, здатність працювати на висоті.

Медичні протипоказання

Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.); серцево-судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.); органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно-рухового апарату (що обмежують рухливість рук, ніг); нервової системи (нав'язливий стан, непритомність та ін.); шкіри (дерміти, екзема та ін.).

Вимоги до професійної підготовки

Маляр повинен знати: основи фізики і хімії (в обсязі загальноосвітньої школи); технологію та обладнання; матеріалознавство; основи малюнка.

Споріднені професії

Штукатур-маляр, маляр будівельний, будівельник обробник.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»