Маклер

Загальна характеристика професії

Маклер з німецької — посередник при укладанні угод на фондових, товарних і валютних біржах; бізнесмен, який надає будь-які посередницькі послуги за плату.

Посадові обов'язки

Професія маклер з'явилася в Україні разом з першими біржами. У багатьох випадках робота маклера полягає у тому, що він реєструє угоди між брокерами і стежить при цьому за суворим дотриманням усіх правил при укладанні цієї угоди. При цьому мається на увазі, що торгівля відбувається «з голосу», тобто брокери голосом подають заявки на покупку або продаж. При цьому маклер повинен безпосередньо бачити обох брокерів, і при підтвердженні ними угоди, реєструє її. При цьому маклер є безпосереднім представником біржі.

Технологія укладання угод не є якоюсь стандартною процедурою і може на різних біржах проходити по-різному. З усім тим, роль маклера залишається дуже важливою навіть у електронних системах торгівлі. Так, на Українській Біржі у торгівельній системі брокери можуть подавати заявки як «з голосу», так і за допомогою комп'ютера. При цьому маклер не лише реєструє операції «з голосу», але і бере участь у врегулюванні спірних ситуацій, які неминуче виникають внаслідок різних помилок. Тут необхідно відзначити, що від рішень маклера може залежати дуже багато. Реєструючи або відхиляючи якусь операцію, маклер практично розпоряджається сумами в десятки, а то й сотні тисяч доларів (на західних біржах мова може йти про мільйони доларів), і тут дуже важливо дотримуватися правил біржових торгів і не допустити помилки.

Тому справжній маклер повинен володіти міцними нервами. Від його ділових якостей залежить нормальний хід торгів і, відповідно, робота всієї біржі. Але навіть відмінні професійні якості не допоможуть уникнути конфліктних ситуацій, і постійні суперечки брокерів з маклерами — звичайна ситуація для українських бірж.

Кваліфікаційні вимоги

Звичайно, з поширенням електронної системи торгів функції маклера переходять до комп'ютера, але на найбільших біржах поки ще більше довіряють людям. Навчанням подібних фахівців займається, як правило, сама біржа.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Фінанси, бухгалтерія, банк»