Дипломат
Категорія: Право, політика
ЗберегтиДипломат — професія унікальна. Представляти інтереси своєї країни в іноземній державі — справа непроста і відповідальна. Перебуваючи за кордоном, дипломати проводять переговори з закордонний партнерами, відстоюють інтереси зовнішньої та внутрішньої національної політики.
Специфіка професії
Плюси професії
- спілкування з цікавими людьми;
- творча самореалізація.
Мінуси професії
- шлях до цієї професії довгий та тернистий;
- за ореолом престижності та загадковості, що оточують професію дипломата, криється важка, іноді рутинна, іноді творча, але завжди дуже відповідальна робота;
- професія дипломата ніколи не була безпечною. Дипломатів викрадали й вбивали. Багато експертів вважають, що нині дипломатичні представництва та їх працівники є однією з найбільш привабливих цілей для терористів.
Місце роботи
Закордонні посольства та представництва.
Особисті якості
Вважається, що дипломатами не стають, а народжуються, адже головне у цій професії — талант, який або є, або його немає.
Основні складові успіху в дипломатичній службі — це високий освітній, інтелектуальний і культурний потенціал, історичний досвід, а також мистецтво застосування всього цього на практиці. Таким чином, дипломат повинен бути всебічно розвиненою людиною, мати здоровий глузд і здатність адаптуватися до будь-якої, найнесподіванішої ситуації.
Гарний дипломат повинен володіти цілим рядом особистих якостей: привабливістю, почуттям гумору, порядністю, тактом; бути людиною працьовитою, вольовою, винахідливою, психологічно стійкою, енергійною та відповідальною; мати гарну пам'ять та інтуїцію.
Крім того, дипломат просто зобов'язаний знати культуру та традиції іноземних держав, а також володіти іноземними мовами, адже без цього не можливо налагодити просте взаєморозуміння та спілкування.
Вправний дипломат — це тонкий психолог, який вміє знайти підхід до будь-якого співрозмовника і переконати його у власній правоті. При цьому людина прийде до цього висновку самостійно і не буде відчувати, що на нього хтось тисне.
Кар'єра
Зарплата на держслужбі багатьох не влаштовує. Історично визнано, що людина, яка потрапила до МЗС, повинна бути готовою до певних труднощів, в тому числі фінансових. Але, в перспективі, отримавши направлення за кордон, і відпрацювавши від трьох до п'яти років, можна істотно виправити своє фінансове становище. Гарні дипломати — аж ніяк не бідні люди.
Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.
Інші професії в категорії «Право, політика»
- HR, кадрові служби5
- IT, комп'ютери та Інтернет21
- Авіація і космос1
- Гуманітарні науки5
- Природничі науки и дослідження2
- Краса та здоров'я8
- Культура, мистецтво, дизайн26
- Маркетинг, реклама та PR24
- Медицина, фармацевтика25
- Нерухомість, будівництво, архітектура22
- Освіта та педагогіка4
- Охорона, безпека, поліція9
- Право, політика10
- Ресторани, харчування10
- Секретаріат, діловодство, АГВ9
- Сільське і водне господарство2
- Сфера обслуговування9
- ЗМІ, видавництво, поліграфія9
- Страхування5
- Телекомунікації та зв'язок2
- Техніка, технології, виробництво15
- Торгівля, логістика, ЗЕД10
- Транспорт, автобізнес7
- Туризм, готельна справа1
- Фінанси, бухгалтерія, банк18
- Фітнес і спорт5
- Шоу-бізнес6