Кінооператор

Відповідає за зйомку художнього чи документального фільму. На знімальному майданчику вважається фігурою номер два після режисера. По суті, кінооператор — один зі співавторів фільму, відповідальний за його образотворче рішення.

Специфіка професії

Глядач бачить фільм очима оператора. Багато в чому від таланту цього фахівця, володіння образотворчим прийомами, вміння відчути й передати атмосферу кінокартини залежить її успіх.

За допомогою кольору, композиції кадру, масштабу зображення, темпу, руху камери кінооператор втілює режисерський задум.

Місце роботи

Кинокомпанії, телебачення.

Особисті якості

Професія, з одного боку, потребує таланту, творчості та художнього смаку, з іншого — технічних знань і навичок роботи з апаратурою. Кінооператор мислить зоровими образами і знає, як їх реалізувати за допомогою освітлення, відеоапаратури та оптичних приладів.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Культура, мистецтво, дизайн»