Садочки в автобусах та бібліотеках: в Україні запрацюють мобільні дитсадки
У новому Законі «Про дошкільну освіту» з’явилося нове поняття — мобільні дитячі садки. Це облаштовані пересувні засоби або стаціонарні приміщення, які надаватимуть дошкільну освіту дітям у громадах, де немає доступу до традиційних садочків. Мобільні садки працюватимуть щонайменше двічі на тиждень.
Що таке мобільний дитячий садок
Мобільний дитячий садок — це особливий тип освітнього закладу, який може працювати у спеціально обладнаному для занять із дітьми транспорті, наприклад автобусі, або в спеціально пристосованому стаціонарному приміщенні, наприклад бібліотеці, куди приїжджає мобільна група педагогів та де на кожну дитину передбачено 2,5 м² простору.
Мобільний дитячий садок покликаний забезпечити кожній дитині можливість здобути освіту, розвиватися, відчувати безпеку, піклування, грати та займатися творчістю.
До слова, в Україні вже є досвід, де за підтримки фінського уряду працює мобільний садок — спеціально обладнаний автобус, що відвідує населені пункти на Херсонщині без садочків. Він має все необхідне для навчання та дозвілля дітей, а також забезпечує психологічну підтримку.
Для кого працюватимуть мобільні садки
Мобільний садок створюється для дошкільнят, які проживають у місцевостях без доступу до звичайних дитсадків. Тобто мобільні садки будуть лише там, де немає можливості відкрити звичайний садочок неподалік від місця проживання дітей.
Як працюватимуть мобільні садки
За створення і роботу мобільних дитсадків відповідатиме місцева влада. Вона забезпечуватиме садок навчальними матеріалами, інвентарем для ігор, засобами для надання першої домедичної допомоги, водою, гігієнічними засобами тощо. За інформацією, чи будуть у вашій громаді працювати такі садки та за яким розкладом, радимо звертатися до органів місцевого самоврядування.
- Форма роботи: очне навчання.
- Тривалість роботи: загалом мобільний садок має працювати щонайменше 5 місяців на рік, мінімум двічі на тиждень по дві години на день.
- Місце: рекомендовано обирати поблизу до дитячого ігрового майданчика або на площині, де можна облаштувати модульний ігровий майданчик. Також неподалік має бути укриття.
- Персонал: педагоги та інші працівники, які забезпечують діяльність садка (наприклад, помічники вихователя). Вихователі зможуть надавати батькам рекомендації щодо розвитку, виховання та навчання дітей.
- Фінансування: з бюджетних коштів, внесків батьків, благодійної допомоги та інших дозволених джерел.
До 22 січня 2025 року ще триває обговорення положення про мобільні дитсадки. Тому якщо у вас є зауваження чи пропозиції, ви можете надіслати їх на електронну адресу: [email protected].
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.