Штрафи за булінг планують підвищити до 10 000 гривень
Освітня омбудсменка виступила за суттєве підвищення штрафів за булінг у школах до 10 000 гривень. Наразі сума штрафу становить від 850 до 1700 гривень.
На думку освітньої омбудсменки Надії Лещик, штраф у 850–1700 грн — це невелика сума, а тому змушує замислитись далеко не всіх батьків над поведінкою дитини. «Багатьом батькам і вчителям легше просто сплатити цей невеликий штраф без реагування та проведення виховних заходів для дитини», — пояснює омбудсменка.
Дієвим може стати штраф від 10 000 гривень. «Така сума змусить серйозно замислитись і стане пересторогою для учасників освітнього процесу», — зазначила Надія Лещик. Пропозицію про збільшення штрафів уже внесли до нового кодексу про адміністративні правопорушення.
Що це означає для батьків школярів
Вищі штрафи мають спонукати батьків уважніше стежити за поведінкою дітей і взаємодіяти зі школою у разі конфліктів чи цькування. Однак штрафи — це лише частина боротьби з булінгом. Головне — налагодити довірливі відносини між учнями, вчителями та батьками.
Намагайтеся будувати відкриті стосунки з дитиною, підтримувати її, щодня цікавитися шкільним життям, обговорюйте можливі труднощі. Якщо ваша дитина стала жертвою чи свідком булінгу, ви можете повідомити про це через онлайн-форму. Діти можуть залишати заявки анонімно.
Батькам та опікунам школярів радимо дізнатися, як захистити дитину від булінгу та як змусити школу відреагувати на правопорушення. Читайте про це докладніше в матеріалі Булінг: як батькам протидіяти цькуванню дитини в школі.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.