Найдорожчі університети України та як зменшити витрати на навчання в них
Навчання в приватних і престижних університетах України може здаватися недосяжним через високу вартість. Та насправді існує чимало способів зробити його доступним завдяки стипендіальним та грантовим програмам. Зробили добірку найдорожчих приватних і державних вишів України та розповіли про програми фінансової підтримки, які допоможуть там навчатися.
5 найдорожчих приватних університетів України
-
Амерікан Юніверсіті Київ, або AЮK
Навчання за бакалаврськими освітніми програмами в Амерікан Юніверсіті Київ коштує $ 4000 за семестр. При цьому університет пропонує гарантовані стипендії усім студентам: 50 % на перші два роки навчання, 25 % на наступні два. Додатково є програми підтримки для академічно успішних студентів та тих, хто потребує фінансової допомоги.
-
Зіґмунд Фройд Університет Україна
Вартість навчання на бакалавраті зі спеціальності «Психологія» становить в Зіґмунд Фройд Університеті Україна 315 000 гривень / рік, але для вступників 2024 року діяла 10 % знижка, що зменшувала вартість до 283 500 грн. Ймовірно, подібні пропозиції діятимуть і для вступників 2025.
-
Київська школа економіки, або KSE
Бакалаврські програми в KSE коштують від 80 000 до 130 000 гривень на рік, залежно від спеціальності. Найдорожчі — це айті-спеціальності: «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки» та «Кібербезпека та захист інформації».
У KSE існує кілька грантових програм, які частково або навіть повністю покривають витрати на навчання та проживання в колівінгу. Їх можуть отримати студенти з високими балами НМТ, переможці конкурсів, захисники України та їхні діти, а також ті, хто виїхав за кордон, але готові повернутися. Крім цього, нещодавно KSE започаткувала три меморіальні стипендії на честь загиблих членів своєї спільноти, які виплачуватимуть студентам за високі досягнення в навчанні.
-
Український католицький університет, або УКУ
Вартість навчання в УКУ — 129 000 гривень на рік. Для студентів, які не можуть оплатити повну вартість навчання, УКУ пропонує стипендії від 25 % до 100 % на 2 роки або безвідсоткові позики, які потрібно повернути через пів року після завершення навчання.
-
ІТ Степ Університет
Вартість навчання на бакалаврських програмах в ІТ Степ Університеті — 122 000 гривень / рік. Однак вступники з конкурсним балом 195+ отримують знижку 50 % на перший семестр. Якщо ваш рейтинг буде вище за 90 балів після кожної сесії, знижка залишатиметься на весь період навчання. Крім цього, 5000 гривень знижки на перший платіж мають вступники, які закінчили програми ІТ СТЕП Академії.
5 найдорожчих державних університетів України
-
Києво-Могилянська академія
У Києво-Могилянській академії найдорожче навчання на айті та правничих спеціальностях. Приміром, на спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» рік навчання вам коштуватиме 100 000 гривень, а на спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» — 89 300 гривень.
Києво-Могилянська академія має іменні стипендії благодійників НаУКМА, які призначаються за успіхи в навчанні або як соціальна підтримка.
-
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
У КНУ імені Тараса Шевченка найдорожче навчання на економічних, правничих та спеціальності міжнародні відносини — 70 000–71 800 гривень / рік. На всіх інших спеціальностях рік навчання в середньому вартує 42 000–60 000 гривень.
-
Дніпровський державний медичний університет
У Дніпровському державному медичному університеті за рік навчання на спеціальностях «Медицина» та «Стоматологія» потрібно заплатити 71 493 гривні.
-
Київський національний лінгвістичний університет
У Київському національному лінгвістичному університеті найдорожчі програми на спеціальності «Філологія» — 66 200–69 900 гривень / рік. Студенти цього вишу можуть отримати підтримку від українського бізнесу, якщо виконують творчі або дослідницькі проєкти.
-
Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого найдорожчі освітні програми за спеціальностями «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» й «Сценічне мистецтво» — 67 060 гривень / рік.
Які програми фінансової підтримки пропонує держава
Не у всіх державних університетах є заохочувальні стипендіальні програми для студентів-контрактників, на кшталт тих, які пропонують приватні виші. Однак, якщо ви добре вчитеся, при наявності вакантного бюджетного місця є шанс перейти на бюджет.
Водночас із 2024 року здібним вступникам з високими балами НМТ мінімум із двох предметів держава надає гранти, якими можна покрити навчання не тільки в державних, а й у приватних закладах вищої освіти. Розмір гранта залежить від ваших оцінок НМТ та обраної спеціальності.
Крім цього, держава надає ще один інструмент для заощадження при оплаті за освіту — податкову знижку. Її можуть оформити студенти / їхні батьки, які офіційно отримують зарплату та платять з неї податок на доходи.
Якщо ви плануєте вступ у 2025 році, радимо підписатися на телеграм-канал для вступників, а також ознайомитися з розділом Вступ, який допоможе пройти всі важливі етапи без зайвого стресу.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.