МОН планує реформувати медичну освіту: курс на європейські стандарти
Міністерство освіти і науки України планує з часом інтегрувати медичну освіту у класичні університети. Це допоможе підвищити якість навчання та надати студентам ширший вибір освітніх можливостей.
Наразі жодних примусових змін мережі медичних університетів МОН не планує. Але вони все одно відбудуться згодом, адже українська освіта інтегрується в європейський простір. За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, спеціалізовані університети є радянським пережитком. На відміну від Європи, де нині працює 4 спеціалізовані медичні заклади освіти, в Україні їх налічується 15.
«Нам не потрібно триматися радянського рудимента, де є спеціалізовані медичні заклади вищої освіти. Для якості освіти було б корисніше, щоб ми мали потужні медичні факультети в межах класичних університетів», — наголосив Винницький.
Класичні університети дають студентам доступ до ширшого вибору дисциплін. Перші три роки навчання студенти-медики вивчають загальні предмети, такі як біохімія, анатомія, психологія тощо. У класичному університеті це навчання стане більш гнучким завдяки великій кількості вибіркових курсів. На старших курсах студенти зможуть перейти до клінічної практики на спеціалізованих медичних факультетах.
І хоча посадовці вважають, що медична освіта є частиною класичної, наразі у студентів, які здобувають медичну освіту в закладах при МОНі, є проблеми зі складанням фахових іспитів КРОК. Водночас заступник міністра назвав 3 заклади з потужними медичними факультетами, які підпорядковані МОНу, — Ужгородський національний університет, Сумський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, та наголосив, що відкривається медичний факультет у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.