Абітурієнтам 2025: підготовка до вступу та НМТ
Якщо ви плануєте вступати у 2025 році, саме час розпочати підготовку до іспитів та обрати навчальний заклад для вступу. Ця інструкція пояснить, як підібрати коледж чи університет та як розпочати підготовку до вступних іспитів.
Вступ 2025: перші кроки абітурієнтів
Крок 1. Обрати, куди вступати
Визначитися з навчальним закладом — перший і важливий крок. Які є варіанти:
- професійно-технічний заклад, або профтех — тут ви здобудете професію за 1-3 роки, зможете раніше розпочати роботу, адже навчання у профтехах практично орієнтоване;
- коледж — тут можна опанувати більшість спеціальностей, що й в університетах, але за коротший час: за 2-3 роки, якщо вступати на базі 11 класів. Далі — або розпочати кар’єрний шлях, або продовжити освіту в університеті, вступивши на скорочену програму;
- університет — майбутній фах можна обрати з-поміж близько двохсот спеціальностей, а якщо придивитися до спеціальностей з державною підтримкою, можна підвищити власні шанси вступу.
Що допоможе обрати заклад для вступу 2025:
- Відвідуйте дні відкритих дверей
Більшість освітніх закладів проводять їх протягом року в різних форматах. Наші анонси на кожен місяць дозволять вам запланувати візити до різних вишів, дізнатися про них більше інформації, зокрема про спеціальності та викладачів.
- Підпишіться на телеграм-канал для вступників
При вступі головне — усе робити вчасно та правильно, а якщо припустилися помилки — знати, як її виправити. Саме із цим допомагає наш телеграм-канал для абітурієнтів: ми висвітлюємо лише перевірену інформацію, наводимо інструкції та підказки, а також надаємо консультативну підтримку та майданчик для обміну досвідом з іншими вступниками. Крім цього, в наших дописах ми розказуємо про рейтинги різних закладів.
Якщо для вас важливо обрати виш, який популярний серед вступників попередніх років, подивіться десятку таких ЗВО у нашому дослідженні Психологія перегнала право: результати вступу 2024. Також радимо подивитися 200 найкращих університетів України. Рейтинг за 2024 рік.
- Прочитайте описи спеціальностей
Щоб дізнатися більше про нюанси та вартість навчання за конкретним фахом, а також про перспективи після випуску, прочитайте описи спеціальностей, які ми підготували для вас, та підберіть заклади, де їх можна опанувати. У розділах ЗВО та Коледжі ви знайдете всю важливу інформацію про заклади освіти — скористайтесь фільтрами у пошуковому рядку, та система виведе вам перелік тих вишів, які відповідають вашим запитам.
Крок 2. Розпочати підготовку до НМТ 2025 та вступних іспитів
Вступ до університетів та колежів відбувається на конкурсній основі. Ваше місце в рейтингу вступників та конкурсний бал, з яким ви змагатиметеся за місце в навчальному закладі, залежатиме від ваших результатів на вступних випробуваннях.
Вступникам 2025 варто знати про різні види іспитів:
- Національний мультипредметний тест, або НМТ — це тестування, яке проводить Український центр оцінювання якості освіти за шкільними програмами. У 2025 році НМТ відбудеться за схемою 3 обов’язкові предмети (математика, українська мова та історія Україні) +1 предмет на вибір вступника.
- Внутрішні іспити — це співбесіди безпосередньо у коледжі чи університеті за програмами зовнішнього незалежного оцінювання. Внутрішні іспити складають вступники, які за правилами прийому до коледжів та університетів можуть вступати без НМТ. Наприклад, до університетів за співбесідою можуть вступати деякі абітурієнти з пільгами.
- Творчі конкурси — це випробування для вступу на творчі та спортивні спеціальності, яке проходить на базі закладу.
Як готуватися до іспитів для вступу 2025
Для вступу 2025 році більшість абітурієнтів складатимуть національний мультипредметний тест, який є основним випробуванням для вступу в університет. Вступники до коледжу у 2024 році могли не складати НМТ, але цей тест може зіграти на руку: у 2024 році при обчисленні конкурсного бала середній бал усіх предметів НМТ рахували з підвищенням на 25 %, тобто конкурсний бал вступників з НМТ ставав вище. Цілком можливо, що таке правило збережеться й у 2025 році. Тому варто розпочати підготовку вже зараз:
- відвідуйте спеціальні курси з підготовки до НМТ — це оптимальний варіант, коли самостійно готуватися важко. Курси допоможуть вам ознайомитися з форматом тесту, специфікою питань і ефективними стратегіями розв’язання задач, зроблять підготовку систематичною та структурованою;
- займайтесь з репетитором — це можуть бути як індивідуальні, такі заняття в групах / парах. Підготовка з репетитором дасть можливість налаштувати навчальний процес під ваші особисті потреби та рівень знань. Це особливо корисно, якщо вам потрібно приділити більше уваги певним темам;
- готуйтеся самостійно — самостійна підготовка дає свободу у темпі навчання та розкладі занять. Це хороший варіант для тих, хто вже має певні знання і вміє організувати себе;
- запишіться на підготовчі курси при обраному закладі — вони часто орієнтовані на специфіку вимог саме цього університету. Це хороший вибір як для тих, хто вже визначився із закладом для вступу, так і абітурієнтів, які проживають поруч.
Більше порад шукайте в матеріалі НМТ 2025: як підготуватися до математики та правильно обрати предмет на вибір.
Дізнайтесь, чи ваші спеціальності передбачають додаткові іспити, наприклад, творчі конкурси для мистецьких напрямків або фізичні випробування для спеціальностей, пов’язаних зі спортом. Якщо так — почніть підготовку й до них. Для цього спершу подивіться програми цих випробувань, які були для вступників попередніх років. Заклади публікують їх на своїх сайтах. Як приклад — програми творчих конкурсів у Київському національному університеті будівництва і архітектури.
Що далі?
6 березня відкриється реєстрація на НМТ 2025. Вам потрібно буде створити кабінет учасника тестування на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та дочекатися запрошення на тестування, з якого ви дізнаєтеся конкретний день та час вашого тестування.
Радимо стежити за новинами вступу або підписатися на наш телеграм-канал для абітурієнтів, щоб не пропустити сповіщення про старт основної сесії реєстрації, адже для реєстрації в додаткову сесію вам доведеться мати підстави, пояснювати їх у заяві та чекати на розгляд комісії. А це зайвий клопіт.
Якщо вже зараз ви хочете дізнатися більше подробиць про вступну кампанію до університетів, скористайтесь розділом Вступ.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.