Як перевестися в інший університет: важливі деталі та покрокова інструкція
Переведення між університетами — це важливий крок для студентів, який вимагає дотримання певних умов і процедур. Перевестися можна зі збереженням свого бюджетного місця, але для цього потрібно закрити всі сесії. Переведення між закладами вищої освіти можливе лише у визначені періоди — в лютому та липні.
Що потрібно, щоб перевестися в інший університет
Переведення студентів між університетами має певні особливості, які прописані в Положенні про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки. Ось ключові з них.
- Хто може перевестися. Перевестися можуть студенти на той самий або нижчий рік навчання. Переведення в останньому семестрі випускного курсу не передбачено.
- Коли можна перевестися. Перевестися в інший університет можна в лютому та липні.
- Вимоги до вступників. Для переведення в інший університет потрібно виконати вимоги, які були до абітурієнтів у рік вступу на обрану програму, тобто мати достатній конкурсний бал, скласти творчий конкурс тощо. Ці вимоги можна виконати до переведення або вже під час навчання, але до найближчої атестації, тобто сесії.
- Академрізниця, тобто обсяг незарахованих предметів, не може перевищувати 20 кредитів ECTS на момент початку занять. Скласти академрізницю можна попередньо, тобто перед переведенням, або вже під час навчання в новому закладі впродовж 6 місяців.
- Форма фінансування. Студенти-бюджетники можуть перевестися зі збереженням свого бюджетного місця, якщо не мають академічних боргів. Переведення можливе на ту саму спеціальність, рівень освіти, форму навчання та курс. Переведення на нижчий рік навчання відбувається на контрактні місця.
Студенти-контрактники, які хочуть змінити ЗВО, мають дотримуватися процедури відрахування / поновлення.
Студенту можуть відмовити в переведенні, якщо визначать, що він не зможе успішно вчитися за новою програмою. Як відбувається таке оцінювання, заклади прописують у своїх положеннях. У разі відмови в університеті мають повідомити її причину.
Як відбувається переведення з одного університету в інший
- З’ясуйте, чи є в іншому університеті вільні місця.
Для початку радимо дізнатися, чи є вільне місце на бюджеті у ЗВО, до якого ви плануєте перевестися. Адже студент може перевестись на бюджетне місце в іншому університеті, якщо в ньому не буде перевищено загальну кількість бюджетних місць, встановлених для його спеціальності в рік його вступу. Умовно: якщо в університеті був встановлений обсяг у 20 місць і всі вони заповнені, то вам відмовлять у переведенні.
Якщо ви ще не підібрали для себе новий університет, скористайтесь розділом ЗВО, де ми зібрали для вас усю важливу інформацію про кожен заклад.
- Напишіть заяву на ім'я керівника свого поточного університету.
Заяву на переведення можна подавати в паперовій або електронній формі в період 1 січня–10 лютого або 1 червня–10 липня. У заяві ви маєте вказати, до якого закладу плануєте перевестися, а також замовити академічну довідку. У цій довідці буде інформація про опановану вами навчальну програму.
Ось зразок заяви про переведення в інший заклад вищої освіти. Подібний ви можете пошукати на сайті свого університету або запитати в деканаті.
- Зверніться до університету, куди переводитеся.
Після отримання згоди від свого університету, зверніться до керівника університету, куди хочете перевестись. До заяви додайте академічну довідку. Вашу заяву мають розглянути протягом 5 робочих днів та повідомити вам про умови переведення або причину відмови.
- Дочекайтеся наказу на переведення.
Якщо вас будуть готові прийняти до лав студентів у новому університеті, його керівник має видати наказ про ваш допуск до занять, а до вашого попереднього місця навчання впродовж 7 робочих днів направити запит для передачі вашої особової справи.
Попередній університет після отримання запиту повинен протягом 7 робочих днів видати наказ про ваше відрахування через переведення та впродовж 10 робочих днів після наказу передати вашу особову справу новому університету. Після цього в новому закладі видають наказ про переведення.
Радимо уточнювати ці моменти у своєму новому деканаті, чи все відбувається за планом та чи немає перешкод. Також у деканаті вас зорієнтують у подальших кроках щодо складання академрізниці, адже вона залежить від обраної спеціальності та вашого попереднього навчального плану.
Читайте також про іменні стипендії для студентів та про військову підготовку під час навчання.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.