Держава припиняє фінансувати виготовлення шкільних медалей
Комітет Верховної Ради з питань освіти пропонує відмовитись від виготовлення нагород для випускників-медалістів за державні гроші. Адже з кожним роком ця сума тільки зростає: у 2025 році на виготовлення медалей потрібно 5,6 мільйона гривень. Але за школами лишають право нагороджувати учнів коштом місцевих бюджетів.
Голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак зазначає, що кількість медалістів зросла до значних показників: якщо у 2019 році їх було 11,4 тисячі, то у 2024 — вже 24,8 тисяч, тобто кожен десятий випускник отримав медаль.
Якщо говорити «мовою грошей», то у 2024 році виготовлення медалей коштувало бюджету 2,9 млн гривень, а на 2025 рік заплановано 4,6 млн гривень на золоті та 1 млн гривень на срібні медалі. В умовах війни такі витрати посадовці вважають недоцільними.
Факт відзнаки навчальних досягнень залишиться, ця інформація буде зазначатися в документах, а школи зможуть нагороджувати учнів самостійно — про це говорить народна депутатка Юлія Гришина. Заощаджені кошти комітет освіти пропонує направити на більш корисні справи, зокрема премії та стипендії дітям, або на допомогу ЗСУ.
Зауважимо, що з 2015 року шкільні медалі ніяк не впливають на подальший вступ до закладів вищої освіти, тобто не дають жодних пільг чи переваг перед іншими абітурієнтами. Водночас наблизити до вступу до омріяного вишу може посилена підготовка та успішне складання НМТ. Тому радимо абітурієнтам уже зараз розпочинати підготовку до вступних випробувань. Допоможе в цьому зокрема наша добірка безоплатних освітніх ресурсів для підготовки до НМТ.
Стежте за новинами вступу та обмінюйтесь досвідом з іншими абітурієнтами в нашому телеграм-каналі для вступників.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.