У 2024 році кількість першокласників зменшилася на 13 %
Education.ua дослідив, що у 2024 / 2025 навчальному році вперше пролунав дзвоник для 278 083 першокласників — це на 36 198 дітей менше, ніж торік, коли в перший клас до закладів загальної середньої освіти пішла 314 281 дитина.
Кількість першокласників в Україні зменшується щороку
Згідно з даними Державної служби статистики дітей, які йдуть до першого класу в заклади загальної середньої освіти, щороку стає менше. Серед причин — зниження рівня народжуваності, що останніми роками спостерігається в Україні, а також війна, яка призводить до вимушеної міграції українських сімей з дітьми за кордон. У 2024 році до першого класу пішло на 36 198 менше дітей, ніж у 2023 році.
Шкільні парти порожніють: дані за регіонами
Наразі офіційної статистики щодо кількості першокласників у 2024 році від Міністерства освіти і науки немає. Водночас Education.ua вдалось зібрати статистику з новин регіональних ЗМІ, офіційних сторінок очільників областей та від департаментів освіти, щоб з’ясувати, скільки учнів уперше сіли за парти в різних регіонах України у 2024 році. Найбільше першокласників цього року у Дніпропетровській, Львівській, Одеській областях та в м. Києві.
Дані, отримані після публікації дослідження, показують, що кількість першокласників в Україні зменшилась не на 13 %, а на 14 %. Зокрема, у Миколаївській області до школи пішли 7635 першокласників, у Львівській — 22200, у Запорізькій — 6241, а в Луганській — 613.
Першокласників меншає майже у всіх регіонах, лише Волинська область у плюсі
Якщо порівняти з попереднім роком, то у 2024 році спостерігається зменшення кількості першокласників майже у всіх областях України. Особливо суттєво впала кількість першачків у Сумській та Херсонській областях — на 79 % та 56 % відповідно. Приріст фіксується лише у Волинській області — тут кількість першокласників зросла на 16 % до 2023 року. Майже не змінилась кількість учнів перших класів у Дніпропетровській та Закарпатській областях.
Зменшення кількості першокласників неминуче вплине й на скорочення мережі шкіл. Уже з наступного року набере чинності наказ МОН № 1112, згідно з яким школи, які не зможуть забезпечити очне навчання та набрати дистанційні класи, мають зупинити діяльність.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.