Як вчитимуться школярі з тимчасово окупованих територій
Учні з ТОТ у новому навчальному році зможуть продовжити вчитися в дистанційних класах або обрати одну з індивідуальних форм навчання, зокрема для таких школярів стає доступним педагогічний патронаж.
У 2024 / 2025 навчальному році учням з ТОТ можна обрати як дистанційне навчання, так і одну з індивідуальних форм. Водночас школи, які готові до впровадження змін у межах політики МОН «Школа офлайн», уже із цього року можуть пропонувати дітям з ТОТ педагогічний патронаж, чого не було раніше.
Педагогічний патронаж для учнів з ТОТ: що відомо
Педагогічний патронаж — це індивідуальна робота вчителя та учня за окремим навчальним планом та графіком. На думку посадовців, які впроваджують освітню політику «Школа офлайн», ця форма має забезпечити значно кращу якість освіти для дітей з ТОТ, ніж класична дистанційна, адже враховуватиме індивідуальні можливості кожної дитини, яка перебуває в окупації. Як зазначає проєктна менеджерка «Школи офлайн» Надія Кузьмичова в інтерв’ю для «Освіторія.Медіа», ця форма передбачає таке щотижневе навантаження для кожного учня: початкова школа — 5 годин; середня ланка — 8 годин, старша — 12 годин.
Зауважимо, що не всі школи з нового навчального року зобов’язані надавати таку форму навчання, а лише ті, які готові до її реалізації. Тобто може бути таке, що ваша школа не вчитиме за формою педагогічного патронажу. Рішення про це ухвалюють засновники шкіл, тобто місцева влада. А вже школи на своїх сайтах інформують учнівство та батьків, за якими формами цьогоріч вони працюватимуть. Для вашої зручності контакти зібрані в розділі Школи.
Якщо ви перебуваєте на ТОТ та потребуєте консультаційної підтримки щодо навчання дитини в українській школі, можете звернутися до працівників «Школи офлайн» через гугл-форму, на гарячу лінію (1545, кнопка 5) або у фейсбуці.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.