Мотиваційний лист для вступу до магістратури
Подати заяву на вступ до магістратури без внесення мотиваційного листа неможливо, адже він є її складовою частиною. Це означає, що до кожної заяви, яку ви будете реєструвати для вступу до магістратури, вам потрібно підготувати окремий мотиваційний лист.
Мотиваційний лист — це документ, де вступник розказує про себе, свої досягнення та сильні сторони, а також висловлює зацікавленість у певній спеціальності, описує очікування щодо навчання в конкретному університеті та плани на професійне майбутнє.
Для чого потрібен мотиваційний лист
Завдяки мотиваційному листу приймальна комісія оцінює, наскільки вступник мотивований до навчання, свідомий щодо майбутнього фаху та чи уважний до деталей. Адже кожен заклад встановлює власні вимоги та правила оформлення мотиваційного листа. І по тому як оформлений мотиваційний лист, можна зробити перший висновок, чи виважено готувався абітурієнт до вибору закладу / спеціальності, чи то зробив вибір навмання або для підстраховки.
Ваш мотиваційний лист — це спосіб справити перше враження. Тому він має бути індивідуальним, тобто про вас, структурованим, коротким і по суті, з конкретними прикладами, чесним. Не намагайтеся прикрасити чи вигадувати досягнення. Якщо їх небагато, краще зосередьтеся на своїх інтересах та потенціалі.
І хоча мотиваційний лист для вступу до магістратури не впливає на ваш конкурсний бал, він може схилити шальки терезів на вашу користь, якщо з іншим абітурієнтом у вас будуть однакові бали та пріоритети.
Коли та де потрібно подавати мотиваційний лист на магістратуру 2024
Під час реєстрації заяв на вступ до магістратури в електронному кабінеті на сайті ЄДЕБО — з 1 до 22 серпня 2024 року.
Мотиваційний лист при вступі до магістратури 2024 подають вступники на всі спеціальності, окрім спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» за держзамовленням Національного агентства України з питань державної служби (тобто вступники з-поміж держслужбовців).
Для подання заяв для вступу до магістратури 2024 скористайтеся нашою покроковою інструкцією. Вона допоможе зробити все чітко, зокрема підкаже, де та на якому етапі потрібно додавати мотиваційний лист.
Де знайти вимоги до мотиваційного листа
Конкретні вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти у своїх правилах прийому. І саме вимоги університету для вас мають бути ключовим орієнтиром при створенні мотиваційного листа.
Загальні ж вимоги до мотиваційного листа 2024 можна переглянути безпосередньо в електронному кабінеті вступника під час подання заяви — для цього у стовпчику «Назва випробування» біля напису «Мотиваційний лист» потрібно натиснути на активне посилання «Вимоги».
Мотиваційний лист для вступу до магістратури: вимоги до оформлення
1. Обсяг. Вимоги щодо кількості слів / символів визначає університет. Зазвичай обсяг мотиваційного листа — це 200–600 слів (без урахування шапки та підпису). Водночас поле в електронному кабінеті для мотиваційного листа розраховано максимум на 20 000 символів.
2. Структура. Мотиваційний лист складається з таких частин:
- Шапка — адресат та адресант (кому та від кого із зазначенням контактів для зв’язку).
- Звертання — ім’я по батькові ректора / голови приймальної комісії у кличному відмінку.
- Вступ — один абзац про мету звернення та власний вибір спеціальності / університету.
- Основна частина — 2–3 абзаци про ваші досягнення, академічні здобутки під час навчання на бакалавраті (або інші магістратурі — для вступників на основі НРК 7), інтереси до певної галузі, захоплення, професійні наміри, соціальні навички. Якщо не можете навести якийсь фактаж про практичний досвід, пов’язаний з попереднім навчанням, то наведіть приклад із життєвого досвіду (це можуть бути: участь у волонтерських проєктах, хобі, володіння іноземними мовами, опис ситуації, яка сформувала певний світогляд).
- Висновок — підсумок, який має підтверджувати вашу готовність навчатися на магістерському рівні, а також вдячність та/або висловлення сподівань на зарахування.
- Підпис — у зв’язці зі словами «З повагою» — ваші ПІБ.
Подивіться повний зразок мотиваційного листа для вступу в магістратуру, який ми розробили для вас. Зверніть увагу на підказки-коментарі, щоб написати змістовний мотиваційний лист.
Врахуйте, що при додаванні мотиваційного листа в електронному кабінеті у спеціальному вікні весь текст вирівнюється по лівому краю, тобто шапка листа та інші частини «з’їжджають» — це не є помилкою.
Редагувати текст мотиваційного листа можна лише до моменту подання заяви.
3. Додатки. Якщо ви хочете підтвердити викладену в мотиваційному листі інформацію про певні свої досягнення, то можете надіслати копії своїх грамот / сертифікатів / подяк на електронну пошту приймальної комісії. В електронному кабінеті вступника прикріплювати ці документи не вийде, адже це не передбачено функціоналом.
Поради з написання мотиваційного листа для вступу до магістратури
- Підготуйте чернетку про себе. Занотуйте тези про всі свої досягнення та/або події, які вплинули на формування вашої особистості. Пригадайте та запишіть, у яких заходах ви брали участь під час навчання на бакалавраті: наукові конференції, спортивні змагання, конкурси, гурткова робота, проєкти тощо. Також можете коротко зазначити проблеми, з якими працювали під час написання курсових / дипломних робіт. Зафіксуйте також свої захоплення. Якщо вступаєте до магістратури на спеціальність, яка не пов’язана з вашою попередньою освітою, зазначте причини такого вибору, що спонукало до змін.
- Сформуйте шаблон. Почніть формувати «скелет» тексту з обов’язкових частин мотиваційного листа. Для цього подивіться умови обраного університету, щоб правильно вказати його назву, ПІБ ректора (або іншої особи, до кого потрібно звертатися), спеціальності та освітньої програми.
- Ознайомтеся з освітньою програмою та історією університету. Це більше стосується потенційних магістрів, які для вступу обрали інший університет, а не той, де вчились на бакалавраті. Водночас знайомство зі змістом освітньої програми не буде зайвим і для вступників, які не змінюватимуть альма-матер. Освітня програма дозволить вам зрозуміти, які дисципліни ви вивчатимете та яку професійну траєкторію зможете мати після випуску.
- «Донаростіть» сформований шаблон. Для цього використовуйте свою чернетку та інформацію, отриману після знайомства з програмою / закладом. Уникайте шаблонних висловлювань та неправдивої інформації про себе. Акцентуйте на своєму твердому та переконливому бажанні вчитися в магістратурі саме в обраному закладі.
- Перевірте свій мотиваційний лист. Краще відкласти перевірку на деякий час — це дозволить під іншим кутом подивитися на викладену інформацію, за потреби — спростити висловлювання, скоротити / доповнити речення. Зверніть увагу на мовне оформлення, адже воно також свідчить про вашу уважність та освіченість.
Пам’ятайте, що на кожну спеціальність у кожен заклад вам потрібно підготувати окремий мотиваційний лист.
Отримувати важливі сповіщення про перебіг вступної кампанії зручно в телеграм-каналі для абітурієнтів.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.