Як подати заяви для вступу до магістратури 2024
Подання заяв для вступу до магістратури 2024 триватиме з 1 до 22 серпня. У ці терміни вступники у своїх електронних кабінетах на сайті ЄДЕБО можуть реєструвати заяви для участі в конкурсному відборі на бюджет та контракт.
Якщо ви ще не створили електронний кабінет вступника 2024, скористайтеся нашою покроковою інструкцією з реєстрації електронного кабінету, адже подавати заяви на вступ до магістратури потрібно в електронній формі.
Можливість реєструвати заяви для вступу до магістратури буде доступною з 1 серпня 2024 року. Усього ви можете подати 15 заяв на вступ, 5 з яких — на бюджет.
Більше інформації про особливості вступної кампанії ви дізнаєтесь у матеріалі Вступ до магістратури у 2024 році.
Як подати заяви на вступ на магістратуру: покрокова інструкція
Крок 1. Увійдіть у свій електронний кабінет на сайті ЄДЕБО.
Оберіть у меню ліворуч модуль «Подача заяв на вступ».
Крок 2. Оберіть конкурсні пропозиції.
У параметрах відбору заповніть усі необхідні поля:
- документ про освіту, на базі якого вступаєте;
- заклад освіти — для швидкого пошуку почніть вводити назву потрібного закладу, а далі у спадному списку оберіть університет;
- освітній ступінь, на який вступаєте, — магістр;
- спеціальність — шукайте за кодом або назвою (наприклад, 051 «Економіка»);
- форма здобуття освіти.
Після цього натисніть на синю кнопку «Пошук».
Крок 3. У списку оберіть потрібну вам конкурсну пропозицію.
Система запропонує вам перелік, з якого потрібно обрати потрібну вам конкурсну пропозицію, виділивши її позначкою. Далі натисніть на червону кнопку «Подати заяву».
Крок 4. Заповніть необхідні поля в картці конкурсної пропозиції.
Джерело фінансування:
- на бюджет і контракт — верхня позначка;
- на контракт (для небюджетної конкурсної пропозиції) — нижня позначка.
Майте на увазі, що якщо ви обрали небюджетну конкурсну пропозицію, то зможете подавати заяви виключно на контракт, тобто натиснувши нижню позначку. Заяви, подані на бюджет, розглядатимуться також і на контракт.
Пріоритетність.
Пріоритетність виставляється лише бюджетним заявам. У вас є можливість подати максимум 5 заяв на бюджет, отже між ними ви маєте розподілити пріоритети, де 1 — це найбажаніша для вас спеціальність / заклад, і так далі за спаданням до 5.
Щоб не змарнувати свої заяви, скористайтеся порадами інструкції з прорахунку шансів на вступ — це допоможе обрати вам траєкторію, яка максимально відповідатиме можливостям вашого конкурсного бала.
Обраний освітній ступінь за бюджетні кошти:
- ніколи не здобувався — якщо вступаєте на магістра вперше;
- вже здобутий раніше — якщо вже колись вчились у магістратурі на бюджеті та отримали диплом;
- вже здобувався раніше (навчання не завершено) — якщо вступали, але не довчились та не отримали диплом.
Результати випробувань.
У стовпчику «Внесений результат випробування» натисніть на червоні посилання та внесіть потрібну інформацію, зокрема про ЄВІ / ЄФВВ. Нагадаємо, що результати ЄФВВ потрібні для вступу до магістратури на окремі спеціальності. Якщо ви складали фаховий іспит замість ЄФВВ, то його результати внесе заклад освіти.
Орієнтуйтеся на підказки, які вам наводить система. Якщо ви все виконаєте правильно, то червоні посилання будуть світитися зеленим кольором.
Крок 5. Ознайомтеся з вимогами до мотиваційного листа.
У стовпчику «Назва випробування» оберіть «Мотиваційний лист» та натисніть на посилання поруч із ним «Вимоги». Після ознайомлення з вимогами до структури та змісту мотиваційного листа, закрийте інформаційне віконце, натиснувши синю кнопку «Відмінити». Також вам потрібно попередньо прочитати вимоги у правилах обраного університету.
Поради та зразки мотиваційних листів ми зібрали для вас в інструкції Мотиваційний лист при вступі 2024: структура, зразок і рекомендації, як написати.
Крок 6. Внесіть текст свого мотиваційного листа.
Мотиваційний лист вноситься до кожної заяви. У стовпчику «Внесений результат випробування» натисніть на перше червоне посилання «Внести текст мотиваційного листа». У поле, що відкрилося перед вами, вставте скопійований текст свого мотиваційного листа. Файл завантажувати не потрібно — для цього в кабінеті не передбачено такого функціонала.
Перечитайте уважно внесений текст та натисніть кнопку «Зберегти». Врахуйте, що редагувати текст мотиваційного листа можна до моменту подання заяви.
Якщо ви хочете додати до мотиваційного листа копії своїх сертифікатів / грамот / подяк, то можете це зробити окремим листом на електронну пошту приймальної комісії закладу.
Крок 7. Перевірте внесену інформацію.
Якщо ви все вказали правильно, натисніть на синю кнопку «Подати заяву». Уважно прочитайте попередження, яке відкриється перед вами, та натисніть кнопку «Підтвердити».
Крок 8. Перегляньте створену заяву.
Це можна зробити в модулі «Подані заяви на вступ». Коли університет опрацює вашу заяву, вона отримає статус «Зареєстровано у закладі освіти».
Скасувати заяву на бюджет без втрати пріоритету можливо лише, якщо заклад не опрацював вашу заяву, тобто коли вона ще має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО».
За таким самим принципом подайте наступні заяви.
Підписуйтеся на телеграм-канал для вступників 2024, щоб вчасно дізнаватися про важливі новини.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.