В Україні скорочується кількість учителів

15 липня 2024
В Україні скорочується кількість учителів

Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити
Марія,21.07.2024, 15:32
При сучасній оплаті праці, ті які ще працюють, довго не витримають. Зарплата вчителя це - знущання!!!
Олександр,06.08.2024, 22:57
Цілком правильно.
Viktoriia,21.07.2024, 10:46
В селах процвітає ієрархія так сказати вчителів які працюють по 20-30 років і не хочуть звільняти робочі місця для нових поколінь .Треба проводити тотальну перевірку адміністрації ,не заплановану ,щоб бачили як вони теж проводять свої уроки ,та їх відівідують.Деректори дуже багато собі дозволяють ,по відношенню до вчителя думають що ,педагоги в їхній без посередній власності ,а вони ладні робити ,що хочуть !!Як кажуть знали куди йдете ,а ні тоді звільняйтеся.
Бувалий,22.07.2024, 01:57
Більшість сільських шкіл в найближчому майбутньому припинять своє існування. Їх планово знищують, так само як і села. Дітей возитимуть за 15-25 км до закладів. Оцініть перспективу вашого села це по перше. Цікаво про яку ієрархію ви говорите? . Пишете що 20-30 років працюють значить вік вчителів в школі становить 42-52 роки! Скажіть яка підстава звільнятися? У нас у скільки років виходять на пенсію? Ви пишете що "Деректори багато собі дозволяють" роблячи помилку в назві самої посади - правильно писапи директор. Вивчіть український правопис ( Є такий жарт " деректор від слова - дере") , а ви знаєте що в Україні директором стають за результатами конкурсу. Прийміть участь в конкурсі, станьте переможцем і вперед... В найближчі часи вакансій директорів буде хоть греблю гати. Посадовий оклад директора школи віповідає 14-15-16 розряду. Тобто від 7701 до 8900 грн. Тому бажаю вас успіхів на директорській посаді
Олександр,26.07.2024, 04:45
Не вірю про тьму вакансій директорів, не вигадуйте А от викладачів знайти буде проблема...
Олександр,06.08.2024, 22:49
"Учителі є і викладачі." Викладачі - це ті, що викладають. Усе, що знають, може і не знають. Учитель жити і любити вчить." (Віталій Іващенко).
Ольга,22.07.2024, 12:40
Щодо правопису. Участь не ПРИЙМАЮТЬ, а БЕРУТЬ. Тобто, не "прийміть", а візьміть участь....
Наталія,18.07.2024, 22:44
Але ж ми терпимо! Чекаємо й віримо, що вчителі в найближчому майбутньому будуть в пошані й матимуть достойну зарплату!
Бувалий,19.07.2024, 10:18
Віра - останнє, що в вмирає! Гарний лозунг був на палатках" Щоб вчитель жив як президент, а президент як вчитель!." Вчителі вірять в те, що зарплата буде становити 4000$ ? але вони знають і фінал цих "реформ" і коли чують про чергове підвищення цитують: ""Попри запроданство явне й причаєне - шлях проторує собі в боротьбі... Шко́да, що жити в ту днину осяяну не припаде - ні мені, ні тобі."
Ірина,18.07.2024, 05:29
19р.стажу, вч.поч.кл.. Підтримую всіх, хто тут висловився. Ласкаво просимо молодь до роботи без зарплати! Будете так, як ми, влітку думати, де б заробити, замість того, щоб планувати відпочинок. І війна тут ні до чого. Освіту знищують ті, хто мав би розвивати, хто своїх дітей не вчить в наших школах. Їхні діти вчаться над нами панувати. Зарплата не відповідає навантаженню!
Олександр,06.08.2024, 22:57
100 % правильно, точно
Яна,18.07.2024, 03:27
Звісно, що скорочуються. Школи закривають, скорочують, зливають з іншими тощо. І що ж, усі вчителі з тих шкіл працевлаштовані? Звісно, що ні(бо для чого ж тоді було закривати школу, щоб знову тим самим вчителям платити зарплату?). Умови праці вчителів, відповідність вимог заробітній платі(особливо,якщо ти в НУШ: крім звичайної підготовки до уроків, веди 2 журнали, паперовий і електронний, портфоліо учнів,спостереження, заповни свідоцтва досягнень на 3 листи, ще й власну програму склади на основі модельної, і все це задоволення за 7000 зарплати, з якої треба собі і ноутбук придбати, й принтер, бо забезпечення на паузі, методичну літературу, підручник,бо в бібліотеці тільки на учнів, якщо є) не спонукають молодь іти в педагогіку. То з чого б кількості вчителів не зменшуватися?
Олександр,06.08.2024, 23:01
Погоджуюсь на всі 100 .
Оксана.,22.07.2024, 01:34
Згідна на 100 відсотків.А ще в сільських громадах не видають в повному обсягу відпускних,а розтягують на два місяці.
Ольга,21.07.2024, 11:13
Ви праві на 1000000000 відсотків. Кількість вчителів не сама по собі скорочується. Відбувається примусове скорочення. Школу закрили, а вчителів фактично викинули. Стільки зараз творчих, прогресивних учителів (серед знайомих) змушені були шукати роботу не за фахом, щоб якось прожити і родину свою прогодувати. Боляче бачити і усвідомлювати усе те, що відбувається. Система убиває кращих...
Віта,,19.07.2024, 12:08
Стовідсоткова правла. І НУШ впевнено крокує в старші класи. А з ним і вся документація, помножена на кількість предметів, бо вчителі різні. Особливо це цікаво історикам. 1 год на тижлень. Це щоб і матеріал діти опанували (а аони пів року запам'ятовують, як тебе звать, і путають дуже схожі обкладинки книжок) і вчитель встиг щоденник спостережень заповнити. Школа має бути або цікавою, або чомусь навчити. І коли ми граємось, батьки оплачуютььдітямирепетиторі. Коли ми вимагаємо, ми погані, бо дитина не встигає. Тому тут всі питання до Міністерства.
Євсюкова Ольга,17.07.2024, 23:53
Вчитель повинен бути економічно вільною людиною,в іншому випадку ,він може виховати тільки рабів
Учитель,17.07.2024, 18:19
Нехай перестануть знущатися морально, матеріально і фізично з учителів, нехай, нарешті, припинять рефрми-досліди-експерименти на виживання освіти і людей, які в ній працюють, тоді і статистика буде позитивна і оптимістична. Якщо років десять назад нас, учителів, називали фанатами своєї справи, то зараз нас можна назвати якимись фанатами-самогубцями. Так і хочеться кричати. Дайте нам дихати і працювати на благо майбутнього України!
Олександр,06.08.2024, 23:11
Розумію і дуже співчуваю, бо це гірка правда.
Віта,,19.07.2024, 12:09
Браво
Бувалий,17.07.2024, 17:19
Далі буде ще гірше! Коли посадовий оклад вчителя менший мінімалки, про що можна говорити. По закону про освіту мінімальний оклад вчителя повинен становити 3 мінімалки!!! Чому моодь не хоче працювати в школах - ось вам три відповіді на питання чому ні. Чи може молодий вчитель працюючи на ставку зібрати кошти на придбання квартири - Ні! Чи забезпечує держава (громади) молодих спеціалістів безкоштовним житлом -Ні! Чи може молодий вчитель дозволити собі за свої чесно зароблені якісний відпочинок -Ні!
Олександра,17.07.2024, 21:28
Цілком погоджуюся, іде до гіршого, а сьогодні почула від шкільного бухгалтера інформацію про те, що зарплату вчителям піднімати не будуть до 2027 року. Напевно, жодна держава світу так не "дбає" про вчителів, як наша.
Директор пенсіонер,,17.07.2024, 16:53
Стаж 44 роки,пенсія 5500.і це ще добре,перед пенсією працював на 1,5 ставки.а зараз молодому вчителю ставка менше мінімалки
Володимир,17.07.2024, 13:16
І саме тому в МОН своїм наказом під номером 850 пропонують дітей ВПО перевести в заклади освіти за місцем перебування, що призведе до ліквідації шкіл в прифронтових територіях і скороченню вчителів.
Ірина,17.07.2024, 11:13
Так, це правда. Сьогодні вчитель ніхто, навіть, не особистість. "Пресують" всі: дирекція, батьки і діти.
Вчитель,17.07.2024, 10:30
А 40 років стажу і 8 тис. оклад . ........????
Олексій,16.07.2024, 23:03
А ви цікавились яка заробітня плата , у вчителів, особливо в перші 5, 10 років роботи? Плюс враховуйте її залежність від навантаження...і враховуйте що студент чи колишній школяр, просто працюючи в кафе без диплому , має в двічі більше плюс чайові і більше вільного часу і менше ,,токсичної,, атмосфери, також враховуйте що щоб отримати такую зарплату , треба пропрацювати порядку 20 років, мати вищу категорію, кл.кеоівництво.кабінет і півтори ставки..., плюс відсутність вільного часу на відпочинок , сім'ю... І тд, а також ти відповідаєш абсолютно за все що сталось або може статись у тих учнів у яких викладаєш і тих в кого ти Кл. Кер. І це далеко не все...