Подання заяв на вступ до коледжів 2024: терміни та покрокова інструкція
Випускники 9 класів, які планують вступати в коледжі, з 1 липня вже можуть подавати свої заяви. Для випускників 11 класів можливість реєструвати заяви на вступ у коледжі з’явиться з 5 липня. Розказуємо, як подавати заяви на вступ 2024 до коледжів після 9 та після 11 класів.
Головний інструмент для подання заяв для вступу в коледж 2024 — це електронний кабінет на сайті ЄДЕБО. Якщо ви ще не зареєстрували персональний кабінет, зробіть це за допомогою наших покрокових інструкцій Як створити електронний кабінет для вступу в коледж після 9 класів або Реєстрація електронного кабінету для вступу в коледж після 11 класів.
Коли подавати документи на вступ 2024 в коледж
Вступники подають заяви на вступ у коледж у такі терміни:
- 1–13 липня (до 18:00) — після 9 класів;
- 5–22 липня (до 18:00) — після 11 класів для вступу за співбесідами, творчими конкурсами;
- 5 липня–2 серпня (до 18:00) — після 11 класів із сертифікатом НМТ / ЗНО.
Як подавати заяви на вступ у коледж після 9 класів
Крок 1. Увійдіть у свій електронний кабінет на сайті ЄДЕБО.
Для цього використовуйте логін та пароль, які ви вказували при реєстрації.
Крок 2. Натисніть у меню зліва на посилання «Подача заяв на вступ».
Перед вами з'явиться форма вибору конкурсної пропозиції. За допомогою фільтрів (спадних списків) оберіть потрібні параметри:
- заклад освіти — для пошуку потрібного закладу почніть вводити його назву, і система відобразить випадний список закладів за ключовим словом;
- спеціальність (за ключовим словом або кодом, наприклад — 051 «Економіка»);
- форма здобуття освіти;
- освітній ступінь, на який вступаєте, — фаховий молодший бакалавр.
Після цього натисніть на синю кнопку «Пошук.
Крок 3. Оберіть потрібну конкурсну пропозицію.
Система запропонує вам перелік, у якому вам потрібно обрати потрібну конкурсну пропозицію. Натисніть на посилання в колонці «Назва пропозиції», щоб переглянути перелік вступних випробувань. Потім поставте позначку на потрібній пропозиції та натисніть на червону кнопку «Подати заяву».
Крок 4. Заповніть необхідні поля.
У вікні, що відкриється перед вами, спочатку ознайомтеся із загальними параметрами обраної конкурсної пропозиції. Потім вкажіть позначками такі дані.
Джерело фінансування:
- на бюджет і контракт — верхня позначка;
- на контракт (для небюджетної конкурсної пропозиції) — нижня позначка.
Спеціальні умови вступу.
Заповнюють лише вступники, які мають пільги. Якщо ваша пільга «підтягнулась» до системи, то при створенні заяви зможете обрати пільгу, з якою будете вступати.
Якщо ви маєте певні пільги, але інформації про них немає в системі, то до подання заяв на вступ вам потрібно звернутись до приймальної комісії найближчого закладу освіти з оригіналами документів для внесення даних про пільги в ЄДЕБО.
Обраний освітній ступінь за бюджетні кошти:
- ніколи не здобувався — якщо вступаєте вперше;
- вже здобутий раніше — якщо вже колись вчились у коледжі та отримали диплом;
- вже здобувався раніше (навчання не завершено) — якщо вступали, але не довчились у коледжі та не отримали диплом.
Крок 5. Ознайомтеся з вимогами до мотиваційного листа.
У стовпчику «Назва випробування» оберіть «Мотиваційний лист» та натисніть на посилання поруч із ним «Вимоги». Уважно прочитайте інформацію, яка відкриється перед вами. Після цього закрийте інформаційне віконце, натиснувши синю кнопку «Відмінити».
Щоб внести текст свого мотиваційного листа, натисніть на червоне посилання «Внести текст мотиваційного листа». Скопіюйте текст свого мотиваційного листа з файлу, де його створювали, та вставте у відповідне поле. Після цього натисніть на кнопку «Зберегти».
Поради та приклади, як писати мотиваційний лист у коледж, ми зібрали для вас в інструкції Усе про мотиваційний лист для вступу в коледж 2024.
Крок 6. Перевірте внесену інформацію.
Якщо все зазначили правильно, натисніть на кнопку внизу «Подати заяву». Уважно прочитайте попередження, яке відкриється перед вами, та натисніть кнопку «Підтвердити».
Ваша створена заява з’явиться у розділі «Подані заяви на вступ» (у меню ліворуч).
За таким самим принципом сформуйте свої інші заяви. Загалом ви можете подати 15 заяв, 5 з яких — на бюджет.
Крок 7. Перевірте статус заяви та дізнайтеся про вступні випробування.
Щоб упевнитися, що вашу заяву «побачили» у закладі освіти, перевірте її статус. У розділі «Подані заяви на вступ» у стовпчику має з’явитися статус «Зареєстровано у закладі освіти» та інформація про час та місце вступного випробування, якщо заклад передбачив таке випробування.
Натиснувши на посилання зі статусом, ви побачите повну інформацію для поданої заяви, зокрема про вступні іспити: співбесіда / творчий конкурс.
Як подавати заяви на вступ у коледж після 11 класів
Кроки 1–4: увійдіть до персонального кабінету, натисніть кнопку «Подача заяв на вступ», виберіть потрібну конкурсну пропозицію та заповніть необхідні поля — пояснення, як це робити, дивіться вище (кроки 1-4 для вступу після 9 класів).
Крок 5. Виберіть спосіб подачі заяви — тип вступного випробування.
за результатами НМТ / ЗНО — якщо складали ці іспити у 2024 році, то дочекайтеся, поки ваші бали з’являться в системі. Перевірити інформацію про складені НМТ / ЗНО можна в розділі «Дані вступника» у блоці «Сертифікати НМТ / ЗНО та ЄВІ/ЄФВВ»;
- співбесіда — якщо не маєте результатів НМТ / ЗНО;
- творчий конкурс — для вступу на творчі спеціальності.
Графіки проведення творчих конкурсів і співбесід коледжі публікують на своїх офіційних сайтах. Свою дату, час та місце проведення вступних випробувань ви зможете відстежувати в електронному кабінеті, коли заклад підтвердить вашу заяву.
Врахуйте, що при вступі за результатами НМТ / ЗНО до коледжу ваш конкурсний бал обчислять з підвищенням на 25 %, але не вище 200 балів.
Крок 6. Додайте мотиваційний лист.
Спочатку ознайомтеся з вимогами до мотиваційного листа, а потім у відповідне поле вставте текст свого мотиваційного листа, натиснувши на посилання «Внести текст мотиваційного листа». Після цього натисніть синю кнопку «Зберегти».
Додатки до мотиваційного листа (скановані копії своїх грамот, подяк, сертифікатів, дипломів тощо) ви можете надіслати на електронну пошту приймальної комісії закладу освіти.
Крок 7. Перевірте внесену інформацію.
Якщо всі дані зазначили правильно, натисніть на синю кнопку внизу «Подати заяву». Уважно прочитайте попередження на екрані та натисніть кнопку «Підтвердити».
Крок 8. Відстежуйте статус своєї заяви.
Свої подані заяви ви можете переглянути в меню ліворуч у розділі «Подані заяви на вступ». Коли заклад освіти опрацює вашу заяву, вона отримає статус «Зареєстровано в закладі освіти», а у відповідному полі з’явиться графік і формат проведення співбесід / творчих конкурсів.
Чи можна скасувати подану заяву на вступ у коледж
Ви можете скасувати заяву, якщо заклад освіти її ще не розглянув та не підтвердив. Для цього поставте позначку (пташку) навпроти потрібної заяви, натисніть «Активні дії» та оберіть «Скасувати».
Врахуйте, що у вашому електронному кабінеті відображатимуться всі ваші заяви на вступ у коледж — навіть ті, які ви подаватимете безпосередньо в закладі освіти в паперовій формі.
Вступникам до коледжів варто знати, як проходить співбесіда, а також про зміни у правилах вступу на контракт.
Стежте за новинами у нашому телеграм-каналі для вступників, щоб вчасно дізнаватися про важливі повідомлення. Якщо у вас виникли труднощі на будь-якому з етапів подання заяви, ви можете звернутися по допомогу на гарячі лінії:
- МОН — телефон: 0 (800) 50-45-70, ел. пошта: [email protected];
- ЄДЕБО — телефони: (067) 551-24-74, (093) 342-38-63, (095) 281-13-54, ел. пошта: [email protected], чат-бот: @inforesurs_gov_ua_bot.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.