Вступ з тимчасово окупованих територій, територій активних бойових дій та квота-2 у 2024 році
Для абітурієнтів із ТОТ і небезпечних територій, які хочуть вступити в українські заклади вищої освіти у 2024 році, діє спрощена процедура вступу, а також виділені окремі бюджетні місця.
Квота-2 — це окремо виділені бюджетні місця для вступників, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року, або тимчасова окупація яких російською федерацією завершилась після 01 січня 2024 року і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу. Тобто, квота–2 — це можливість вступу на бюджет.
Пільги для абітурієнтів з ТОТ та території активних бойових дій
Вступники мають спеціальні умови вступу:
- Вступ на окремо виділені бюджетні місця (квота–2) за результатами НМТ або НМТ і творчого конкурсу — для абітурієнтів, які за правилами вступу складають НМТ.
- Вступ на окремо виділені бюджетні місця (квота–2) без НМТ, за співбесідою або творчим конкурсом у закладі вищої освіти — для абітурієнтів, які не зобов'язані складати НМТ.
Хто підпадає під квоту-2
Вступати за квотою-2 можуть:
- Абітурієнти, які зареєстровані на тимчасово окупованій території (місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях).
- Абітурієнти, які проживають у населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 1 липня 2024 року.
- Абітурієнти, які проживають на територіях, деокупованих після 1 січня 2024 року і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї протягом 2024 року.
Усі території, мешканці яких мають право вступу за квотою-2, визначені у Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Абітурієнти, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року та які переселилися з неї до 01 січня 2024 року, мають право вступу за квотою-2 на бюджетні місця за результатами НМТ.
Як вступити абітурієнту, який має український атестат
Абітурієнтам, які планують вступати за співбесідою, потрібно зробити наступні дії:
- Починаючи з 1 липня зареєструвати електронний кабінет вступника.
- Подати до приймальної комісії будь-якого закладу вищої освіти документи, які містять відомості про реєстрацію місця проживання особи на відповідній території (наприклад, витяг з реєстру територіальної громади (або Витяг з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання). Деякі університети дозволяють подати документи про пільгу онлайн — уважно перевірте вимоги на сайті обраного вишу або зв’яжіться із ним для уточнення інформації.
- У період 3–10 липня зареєструватися на співбесіду.
- З 11 до 19 липня пройти співбесіду.
- З 19 липня подати заяву на вступ, відмічаючи в кожній заяві право на пільгу.
- До 8 серпня підтвердити вибір місця навчання та до 10 серпня подати документи до вишу.
Як вступити абітурієнту з ТОТ, який не має атестата
Інструкцію зі вступу створила благодійна організація «Схід СОС». Отже, необхідно:
- Спершу обрати заклад вищої освіти та спеціальність.
- Звернутися до освітнього центру «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна» через сайт обраного університету або взяти контакти зі списку освітніх центрів від МОН.
- Подати документи (очно чи дистанційно) та скласти вступні випробування з української мови, історії України та профільного предмета. Якщо у вступника немає атестата, освітній центр організує річну атестацію та сприятиме видачі українських документів. Оцінки з української мови та історії України, отримані на атестації, можуть бути зараховані як результати вступних іспитів.
Освітні центри для вступників із ТОТ працюють з 1 червня до 30 вересня. Але абітурієнтам, які хочуть скористатися правом вступу на бюджет за співбесідою, потрібно зареєструватися на співбесіду з 3 липня по 10 липня та подати заяви на вступ з 19 по 31 липня.
Освітні центри допомагають вступникам з тимчасово окупованої території АР Крим і міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.
Які документи потрібно подати до освітнього центру:
- Заява (зразок надасть освітній центр).
- Сертифікат ЗНО 2021 року або результати НМТ 2022–2024 — за наявності.
- Довідка про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи — за наявності.
- Документ, що посвідчує особу (паспорт) із відміткою про реєстрацію на ТОТ, у разі відсутності документа — свідоцтво про народження.
- 4 кольорові фотокартки 3*4.
- Документ про освіту (атестат) та додаток до нього — за наявності.
- Довідка про успішне проходження державної підсумкової атестації — допоможе отримати освітній центр за відсутності атестата.
Вступники, які не можуть особисто подати заяви та оригінали документів, можуть зробити це дистанційно. Але оригінали документів потрібно подати до приймальної комісії протягом 3 місяців від початку навчання, інакше студента відрахують.
Детальні інструкції для вступників з тимчасово окупованих територій дивіться на сайті благодійної організації «Схід СОС».
Важливі повідомлення про вступну кампанію зручно отримувати в телеграм-каналі для вступників 2024.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.