Як поновитися в університеті на бакалаврат
Студенти, які не завершили навчання на бакалавраті, мають право поновитися в університеті та продовжити здобувати вищу освіту. Серед документів для поновлення — академічна довідка, яку видав університет під час відрахування. Розглядаємо, як поновитися в університеті та чи буде це підставою для відстрочки від мобілізації.
24 червня 2024 МОН опублікувало наказ, яким забороняє військовозобов’язаним поновлення на навчання на денну або дуальну форми. Тож тепер чоловіки 25–60 років не можуть отримати відстрочку від мобілізації шляхом поновлення в закладі освіти.
Регулює питання поновлення на навчання в університеті нове Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки. Воно набуває чинності з 1 червня 2024.
Поновлення в університеті на бакалавраті: що потрібно зробити
Ви маєте право продовжити здобувати вищу освіту, незалежно від причини відрахування з університету, попередньої форми навчання та фінансування, а також тривалості перерви в навчанні, якщо виконаєте певні умови. Щоб поновитися в університеті, вам потрібно зокрема:
- виконати вимоги до зарахування, які були в рік вступу тих студентів, до курсу яких ви маєте приєднатися, тобто ви маєте скласти такі ж вступні іспити, як і ваші майбутні одногрупники (ЗНО / НМТ чи інші іспити, але спершу уточніть у вашому університеті, що вам потрібно скласти);
- мати академічну довідку про пройдені вами предмети, кількість кредитів ЄКТС та оцінки — це та довідка, яку вам видав університет при відрахуванні;
- пройти в закладі співбесіду / тестування з певних предметів, які визначать, чи готові ви продовжувати навчання;
- скласти іспити та заліки, тобто погасити академічні борги в разі потреби.
Щоб поновитися в університет на бакалаврат, першочергово вам потрібно звернутися до приймальної комісії або навчальної частини закладу вищої освіти, де ви плануєте продовжити навчання, із заявою на поновлення (за зразком закладу). Усі контакти університетів ви знайдете в розділі ЗВО.
Врахуйте, що кожен заклад самостійно встановлює терміни, у які відбувається поновлення на навчання, але зазвичай це відбувається в період літніх і зимових канікул. Так само у своїх положеннях про поновлення університети визначають, з яких предметів потрібно надолужити освітню програму, адже це залежить від спеціальності та курсу, на який ви поновлюєтесь. У новому положенні йдеться, що після поновлення на навчання ви можете доскладати академрізницю протягом 6 місяців, тобто у вас буде час.
Поновити вас можуть на такий самий або нижчий рік навчання. Але це правило не стосується студентів, яких відрахували після першого курсу. Якщо вас відрахували після одного року навчання, то вам потрібно закрити всі заборгованості з програми за перший курс і ви зможете продовжити навчання з другого курсу. Або заново вступити на навчання на 1 курс.
Які документи потрібні для поновлення на бакалавраті 2024
Для поновлення в університеті вам потрібні:
- Документ, що посвідчує особу (паспорт).
- Код платника податків (РНОКПП / ідентифікаційний код).
- Документ про попередньо здобуту освіту (шкільний атестат / диплом після коледжу).
- Академічна довідка про відрахування.
- Заява на поновлення (за зразком закладу).
- Сертифікати ЗНО / НМТ (за наявності).
- 4 кольорових фото (формат 3*4).
Врахуйте, що наведений перелік документів є типовим, але під час вашого поновлення на навчання освітній заклад має право просити у вас й інші документи. Зокрема, актуальний військово-обліковий документ.
Поновлення на бакалавраті та відстрочка від мобілізації 2024
Новий Закон про мобілізацію дозволяє отримати відстрочку тим студентам, які здобувають послідовну освіту. Водночас Міністерство освіти і науки 24 червня 2024 року видало наказ, яким до 1 січня 2025 року призупиняє можливість «поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти» для військовозобов’язаних осіб.
Для поновлення в університеті вам потрібно повторити пройдений раніше навчальний матеріал, зокрема з фахових предметів, щоб продемонструвати, що ви готові та мотивовані до подальшого навчання. Якщо після оцінки ваших знань заклад вирішить, що ви не зможете успішно виконувати освітню програму, вам відмовлять у поновленні на бакалавраті.
Дізнайтеся більше про військово-облікові документи при вступі, а також читайте інші новини вищої освіти.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.