Як зміниться військова підготовка у школах
Для учнів старших класів оновили зміст предмета «Захист України». Уроки проходитимуть у форматі тренінгу в спеціальних центрах раз на місяць. На зміни у викладанні предмета уряд виділив 1,74 млрд гривень.
Які зміни відбулись у предметі «Захист України»
Зміст. З програми прибрали все, що стосувалося радянського підходу. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нова програма побудована так, щоб «діти могли розуміти, як відбувається оборона країни, а також навіщо до неї долучатися».
Оновлена програма складатиметься з 6 модулів, де учні 10 та 11 класів зокрема вивчатимуть домедичну допомогу з елементами тактичної медицини, топографію, проходитимуть стрілецьку підготовку, а також здобуватимуть навички управління безпілотниками, радіозв’язку тощо.
Формат та місце. Тепер урок «Захист України проводитимуть як тренінг у спеціально обладнаних міжшкільних осередках. Планується, що це буде один центр, розрахований на 5–10 шкіл. Міністр освіти і науки запевняє, що такі осередки з’являться також у селах.
Тривалість. Тренінг проходитиме один раз на місяць, але повний день (замість уроку раз на тиждень).
Поділ на групи. Хлопці та дівчата вчитимуться разом. Поділ на групи відбуватиметься не за статтю, а для відпрацювання певних навичок.
Обладнання та педагоги. Виділені урядом 1,74 млрд гривень підуть на підвищення кваліфікації викладачів та закупівлю сучасного обладнання, за допомогою якого учні набуватимуть практичних навичок: стрілецькі тренажери, аптечки, навчальні дрони, медичні манекени тощо. Відомо також, що «Захист України» викладатимуть учителі, які займатимуться виключно цією дисципліною, тобто це не буде додатковим навантаженням для вчителів фізкультури або трудового навчання. Кожен модуль програми можуть викладати фахівці, які спеціалізуються на конкретній темі.
Що відомо про навчання майбутніх тренерів
МОН вже розробило навчальну програму для тренерів у партнерстві з Міністерством оборони, військовими Азову, демократичною школою «Майбутні», OSINT-агенцією Molfar, яка спеціалізується на протидії дезінформації та іншими експертами громадянського суспільства. Тож програма підготовки тренерів побудована навколо інтерактивних методів викладання, основ національної безпеки, військового управління та протидії інформаційним загрозам.
Наразі триває набір охочих пройти навчання, які потім будуть працювати з учителями «Захисту України» та поширювати цей досвід. За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, тренером/-кою можуть стати:
- вчителі предмета «Захист України» та суміжних предметів;
- інструктори центрів цивільного захисту;
- демобілізовані захисники і захисниці України;
- фахівці, які активно працюють з молоддю.
Якщо ви хочете долучитися до ініціативи, заповнюйте заявку до 4 червня 2024 року. Навчання проходитиме 10–14 червня в Києві. Організатори покривають проживання, дорогу і харчування.
Отже, оновлений предмет «Захист України» вже зі шкільної лави готуватиме свідомих громадян, готових до захисту інтересів своєї країни та спроможних розрізняти інформаційні загрози.
Дізнайтеся також, де в Україні з’являться школи-укриття.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Залишити коментар