Вступ на другу вищу освіту у 2024 році
Для вступників, які мріють про другу вищу освіту та нову спеціалізацію, розбираємо, чи можна вдруге навчатися на бюджеті та які спрощені процедури вступу діють у 2024 році.
Якщо ви плануєте здобути другу вищу освіту, маєте пройти певними етапами вступної кампанії. Зокрема скласти необхідні іспити та подати документи на вступ.
Вступники, які вже мають диплом бакалавра / магістра та які планують вступати на бюджет, складають НМТ 2024, або вступають з результатами ЗНО 2021 чи НМТ 2022-2023 та мотиваційним листом.
А вступникам, які планують навчатися на контракті, достатньо зареєструватися та скласти фаховий іспит у закладі вищої освіти та подати мотиваційний лист. Фаховий іспит має на меті перевірити вашу здатність опанувати освітню програму певного рівня та оцінити загальний рівень знань у певній освітній галузі. Подивіться приклади програм фахових іспитів минулих років Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Програми зразка 2024 року для підготовки до іспиту дивіться на сайті тих університетів, куди плануєте вступ.
Цьогоріч вступна кампанія проходить у такі етапи:
- 14 травня–25 червня — основна сесія НМТ (для вступників на бюджет);
- 1 липня–31 серпня — реєстрація електронних кабінетів вступників для подачі заяв на вступ та фахові іспити;
- 7–31 липня — проведення вступних іспитів (фахових);
- 19–31 липня — реєстрація заяв на вступ;
- 1–8 серпня — зарахування на бюджет;
- 1–30 серпня — зарахування на контракт.
Чи можна вступати на бюджет на другу вищу освіту
Можна, якщо першу освіту ви отримали за контрактною формою навчання. Якщо ж свій перший диплом бакалавра / магістра ви отримали за кошти бюджету, тоді для вас відкрита перспектива лише платного навчання. Або ж ви можете відшкодувати державі гроші за першу вищу освіту та вступати на бюджет.
Скільки потрібно навчатися вдруге
Можна закінчити бакалаврат за 2 роки. Вступники, які вже мають вищу освіту, можуть навчатися в університеті зі скороченим строком навчання. Для таких студентів заклад освіти може перезарахувати частину кредитів ЄКТС, тому студенти зможуть отримати диплом бакалавра значно менше, ніж за 4 роки. Для регульованих спеціальностей, таких як «Право», «Архітектура і будівництво», «Ветеринарна медицина» та інших спеціальностей інженерного, медичного та транспортного профілю, можуть перезарахувати до 120 кредитів ЄКТС, що дорівнює близько 2 рокам навчання на бакалавраті, а для нерегульованих спеціальностей — навіть більше.
Подивіться рейтинг українських університетів, щоб підібрати найкращий заклад для вступу. Новини вступної кампанії та інструкції зі вступу читайте у телеграм-канал для абітурієнтів.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.