Облік і оподаткування: все про спеціальність 071
Спеціальність «Облік і оподаткування» готує фахівців, які розуміються на податковому законодавстві та бухгалтерії. Допомагаємо вступникам дізнатися про професії з обліку та оподаткування, скільки потрібно вчитися на облік і оподаткування, що потрібно складати для вступу та ким можна працювати після спеціальності 071.
Загально про спеціальність 071 «Облік і оподаткування»
Спеціальність 071 «Облік і оподаткування» належить до галузі знань 07 «Управління та адміністрування».
Ця спеціальність доволі перспективна для людей, які дружать з математикою, адже кожній компанії та підприємству будь-якої галузі потрібно вміти розпоряджатися грошима та контролювати їх. Випускники цієї спеціальності допомагають компаніям контролювати та зберігати майно, ведуть фінансову звітність, нараховують зарплати. Спеціальність 071 готує студентів до роботи у сфері бухгалтерії, аудиту, оподаткування та фінансового аналізу.
В університетах вчать, як розраховувати та сплачувати податки, аналізувати фінансові документи, проводити різні операції з грошима та вчасно звітувати про це.
Спеціальність 071 «Облік і оподаткування» підійде для вступників, які мають добрі аналітичні навички, люблять рахувати, не бояться відповідальності, готові постійно вивчати нове, адже в бухгалтерії потрібно завжди тримати руку на пульсі подій, тобто відстежувати нововведення в законодавстві та швидко підлаштовувати свою роботу під них.
У 2024 році на підготовку бакалаврів за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» держава виділила 389 бюджетних місць.
Що вивчають на спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
Будьте готові до вивчення великої кількості економічних та математичних дисциплін: макро- та мікроекономіка, стратегічний аналіз, податковий менеджмент, економічний аналіз, аудит, бухгалтерський облік, статистика, фінанси, бухгалтерська експертиза, гроші та кредит.
Вас вчитимуть на реальних кейсах здійснювати податковий аналіз, проводити аудит, планувати та супроводжувати закупівлі тощо. Також ви будете багато уваги приділяти роботі з нормативними документами (накладні, звіти, договори тощо), які потрібні для успішної роботи підприємства. Крім цього, вас вчитимуть працювати в різних комп’ютерних програмах, які автоматизують бухгалтерські процеси.
Докладно про зміст навчальних програм та компетенції випускників викладено у стандарті вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
Де вчитися на спеціальність 071 «Облік і оподаткування»
Вибір університету — дуже важливе питання, яке потребує від вступників часу та аналізу. Скористайтеся порадами з інструкції Як вибрати, куди піти вчитися, а щоб виокремити для себе ЗВО, яким довіряють найбільше, можете придивитися до десятки університетів, куди торік вступники подали найбільше заяв.
10 найпопулярніших університетів серед вступників на облік і оподаткування у 2024 році:
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
- Львівський національний університет імені Івана Франка.
- Національний університет «Одеська юридична академія».
- Державний торговельно-економічний університет.
- Національний університет «Львівська політехніка».
- Державний податковий університет.
- Національний університет біоресурсів і природокористування України.
- Волинський національний університет імені Лесі Українки.
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
- Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
З якими балами можна вступити на облік і оподаткування
Вступ на бюджет можливий з конкурсним балом 130+. Наприклад, у 2024 році прохідним на бюджет був бал 182,48 — саме із таким результатом зараховували до Національного університету «Львівська політехніка».
Мінімальний бал для вступу на контракт кожен університет встановлює самостійно, але нижня планка — від 100 балів. Середній конкурсний бал дивіться через пошук спеціальності «Облік і оподаткування» на сторінках ЗВО та Коледжі.
Щоб зважити свої шанси вступу в університет на облік і оподаткування, подивіться на середні конкурсні бали вступників минулого року — чим вищий середній бал, тим серйознішою має бути ваша підготовка до вступних випробувань.
- Найвищий середній конкурсний бал на облік і оподаткування у Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» — 173,9.
- Найнижчий середній конкурсний бал на облік і оподаткування у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» Карпатський інститут — 129,2.
Як та коли вступати на спеціальність 071 «Облік і оподаткування»
- Після 9 класу ви можете вступити до коледжу на основі співбесіди за шкільними предметами та мотиваційного листа. Вступ почнеться з реєстрації електронних кабінетів вступника влітку 2025 року на сайті ЄДЕБО.
- Після 11 класу ви можете вступити до коледжу чи університету. Щоб вступити в університет, вам потрібні результати ЗНО/НМТ та мотиваційний лист. Вступ почнеться з реєстрації електронних кабінетів вступника влітку 2025 року на сайті ЄДЕБО. Докладні роз’яснення, як подавати заяви на вступ у 2024 році ви знайте в розділі Вступ.
Скільки потрібно вчитися на облік і оподаткування
Основа вступу та тип закладу |
Тривалість навчання |
---|---|
Після 9 класу в коледжі |
2 роки 10 місяців / 3 курси |
Після 11 класу в коледжі |
1 рік та 10 місяців / 2 курси |
Після 11 класу на бакалавра у ЗВО |
3 роки 10 місяців / 4 курси |
Після коледжу на бакалавра у ЗВО |
2 роки 10 місяців / 3 курси |
Після бакалавра на магістра у ЗВО |
1 рік 4 місяці / 1,5 курсу |
Що потрібно складати для вступу на спеціальність 071 «Облік і оподаткування»
Для вступу на спеціальність «Облік і оподаткування» вам знадобляться результати НМТ, що у 2025 році планується за схемою 3+1. Тобто абітурієнти складатимуть 3 обов’язкових предмети (українська мова, математика та історія України) + 1 предмет на вибір. Серед обов’язкових предметів приділіть особливу увагу математиці, бо її оцінку порахують з ваговим коефіцієнтом 0,4. Найвищий коефіцієнт серед предметів на вибір має географія — 0,35. Радимо розібратися у формулі конкурсного бала, а також у різниці між балом НМТ та конкурсним балом — тут зібрані пояснення та приклади розрахунків.
Також вступ в університет можливий за результатами НМТ 2022–2024 років.
Для вступу в університет ви також обов’язково маєте написати мотиваційний лист. Поради, вимоги та зразки мотиваційного листа ми зібрали для вас у матеріалі Мотиваційний лист при вступі: структура, зразок і рекомендації, як написати.
Скільки коштує навчання на бухгалтера
Кожен університет самостійно встановлює вартість навчання. Ціна за рік коливається в середньому від 20 000 до 35 000 гривень залежно від міста та престижності університету.
- Найдешевші програми з обліку і оподаткування в Українському державному університеті залізничного транспорту — 9 950 гривень / рік.
- Найдорожчі програми з обліку і оподаткування у Львівському університеті бізнесу та права — 89 900 гривень / рік.
У 2024 році держава запровадила фінансову підтримку для студентів-контрактників у формі грантів на навчання. Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» можуть претендувати на грант лише другого рівня у розмірі 25 000 грн, якщо мають оцінки 170+ балів із двох предметів НМТ.
Ким можна працювати за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування»
Після навчання за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» ви зможете працювати як в бюджетних організаціях, так і бізнес-компаніях. При чому фахівці з обліку та оподаткування потрібні майже у всіх сферах економіки. Обираючи, ким можна працювати після обліку і оподаткування, ви можете розглянути такі посади:
- бухгалтер;
- економіст;
- аудитор;
- податковий інспектор;
- фахівець з оподаткування;
- фінансовий аналітик;
- інспектор з інвентаризації;
- митний інспектор;
- фахівець з обліку ЗЕД;
- податковий консультант;
- менеджер з продажу;
- бізнес-аналітик.
Дізнатися корисну інформацію для вступників про інші спеціальності ви можете в нашому розділі з описами спеціальностей.
Більше роз’яснень питань вступної кампанії 2024 шукайте в розділі Вступ. Стежте за повідомленнями в телеграм-каналі для вступників, щоб вчасно дізнаватися про важливі новини.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.