15 дохідних професій, які можна опанувати за кілька місяців
Якщо ви прагнете докорінних змін у професії або просто хочете розширити свої навички, розгляньте варіанти професійного навчання, після якого зможете знайти роботу та заробляти гроші. Пропонуємо ознайомитись із професіями, які наразі актуальні на ринку праці та опанувати які можна доволі швидко завдяки курсам.
Щоб скласти вибірку перспективних професій, ми брали до уваги популярні професії з розділу Курси, де навчання триває недовго, але після завершення якого студенти одразу можуть заробляти, аналізували вакансії щодо рівня заробітної плати на сайті пошуку роботи Work.ua, а також придивились до тих професій, завдяки яким ви зможете приносити користь та допомагати країні під час війни та після неї.
Які професії можна опанувати швидко
Ось деякі зі спеціальностей, на які можна швидко вивчитися, та мати в перспективі гідну заробітну плату.
Професії, пов’язані з безпекою
Попри подекуди довший термін навчання ці професії виділяємо першими, оскільки вони є важливими як у військовому, так і в цивільному захисті.
Сапер
Сапер — це спеціаліст, який вміє виявляти та знешкоджувати мінно-вибухові пристрої. Сапери заробляють в Україні в середньому 70 000 гривень.
Сьогодні спеціальність сапера доволі затребувана державою, тому Державна служба зайнятості видає ваучери, які дозволяють пільговим категоріям громадян опанувати цю професію безоплатно або з частковою оплатою. Ось деякі із закладів, де можна вивчитися на сапера завдяки державному ваучеру:
- Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
- Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Також ви можете опанувати професію сапера на курсах від компанії Free Way, яка є національним оператором протимінної діяльності. Навчання триває 2 місяці. Докладно про курс дізнайтеся у відео Як стати сапером.
Оператор БПЛА
Оператор дронів — це фахівець, який налаштовує безпілотник та керує його польотом під час виконання певних завдань. Заробляють оператори дронів орієнтовно 70 000 гривень.
Сьогодні дрони допомагають не лише знищувати ворога, але й рятувати життя наших захисників. При цьому, якщо ви опануєте професію оператора дронів, то зможете працювати не тільки у воєнній сфері, адже безпілотники використовують і для рекламних відеозйомок, і на телебаченні, і в агросекторі.
Щоб познайомитися ближче із цією спеціальністю, для початку ви можете пройти безоплатний базовий курс Інженер БПЛА на платформі Prometheus. Практично опанувати професію оператора дронів ви можете зокрема на курсах компаній:
Тривалість навчання залежатиме від програми, яку ви оберете.
Цифрові професії
Медіабаєр
Медіабаєр — це професія зі сфери маркетингу. Медіабаєр відповідає за просування товарів чи послуг за допомогою реклами в інтернеті. Наразі медіабаєри заробляють у середньому 53 500 гривень.
Навчитися використовувати інструменти інтернету для просування бренду або продукту ви можете на курсах із цифрового маркетингу. Щоб претендувати на високу зарплату, доведеться ще прокачувати аналітичні здібності. Курси з аналітики даних допоможуть вам зрозуміти, як структурувати великі обсяги інформації та як правильно застосовувати її.
Вебдизайнер
Вебдизайнер — це спеціаліст, який створює візуальне оформлення сайтів, мобільних застосунків, цифрових банерів тощо. В Україні вебдизайнери заробляють у середньому 27 500 гривень.
Навчитися працювати в програмах для створення графічних зображень та ілюстрацій ви можете на курсах Вебдизайну, UI/UX. Орієнтовно навчання на курсах триває 3–6 місяців. Врахуйте, що крім технічних навичок роботи з програмами вебдизайнери мають розумітися на специфіці поєднання кольорів і шрифтів, мати творчу уяву.
Фотограф
Фотографія стала надзвичайно популярним способом не тільки вираження індивідуальності, але й маркетингу. Два напрями фотографії, які набувають сьогодні особливої популярності, — це фудфотографія (фотографії їжі для меню) та предметна фотозйомка товарів для інтернет-магазинів. Фотографи у середньому заробляють 20 000 гривень, проте це не межа, адже професіонали у своїй справі завжди можуть мати додаткові замовлення, розвивати власний бренд і доволі стрімко збільшувати дохід.
На курсах фотографії вас навчать обирати якісну техніку, використовувати спеціальне обладнання, добирати реквізити, працювати зі світлом та фонами, обробляти світлини в різних програмах. У середньому навчання на курсах фотографії триває 1–3 місяці, далі майстерність вдосконалюється практикою.
Контент-мейкер
Контент-мейкер — це фахівець зі сфери маркетингу, який добирає та/або самостійно генерує ідеї для створення різного контенту для соцмереж: сториз, рилз тощо. Контент-мейкеру варто розумітися на SMM, знатися на рекламі та трендах, професійно знімати й монтувати відео. Сьогодні контент-мейкери заробляють 20 000 гривень. При цьому ви зможете заробляти з часом і більше, якщо матимете більше проєктів.
Щоб опанувати навички роботи з різним контентом, ви можете пройти навчання на курсах. Середня тривалість навчання — 1–3 місяці.
Таргетолог
Таргетолог — це спеціаліст у маркетингу, який через запуск рекламних кампаній в соцмережах просуває послуги чи товари. В Україні таргетологи заробляють орієнтовно 20 000 гривень. Попит на таргетологів серед роботодавців доволі великий, про що свідчить кількість вакансій.
На курсах таргетологів вас вчитимуть аналізувати поведінку аудиторії в інтернеті, визначати цільові групи, розробляти стратегії реклами під потреби конкретних користувачів. Навчання триває в середньому 2–3 місяці.
PPC-спеціаліст
PPC-спеціаліст — це спеціаліст у цифровому маркетингу, який створює та управляє рекламними кампаніями в пошукових системах. У середньому PPC-спеціалісти заробляють 27 500 гривень.
На курсах контекстної реклами вас вчитимуть аналізувати аудиторію, формувати бюджет на рекламу, працювати з різними кaнaлами пpocувaння, а також аналізувати різні метрики ефективності рекламних кампаній, щоб грамотно розподіляти бюджет. Триває навчання орієнтовно 2–4 місяці.
Професії з догляду та краси
Масажист
Масажист — це фахівець, який використовує різні техніки масажу для поліпшення фізичного самопочуття, зняття стресу, полегшення болю або з метою підтримки краси. Масажист може заробляти в Україні орієнтовно 20 000 гривень.
Щоб пройти навчання, ви можете підібрати курси з масажу. Тривалість курсів залежить від програми, та в середньому займає 3–6 місяців. Ця професія доволі відповідальна, адже пов’язана зі здоров’ям людини. Тому краще опановувати професію масажиста під наставництвом спеціаліста з медичною освітою.
Перукар-колорист
Сьогодні професія перукаря вже вийшла за межі класичних стрижок та зачісок, адже б'юті-тренди задають нові техніки та тенденції у фарбуванні волосся. Майстри-колористи сьогодні заробляють у середньому 26 000 гривень.
Щоб опанувати навички перукарського мистецтва, подивіться навчальні курси перукарів. Також ви можете пошукати варіанти стажування в салонах краси. Пам’ятайте, що ця професія потребує постійного самовдосконалення та навчання, тому вам варто буде регулярно підвищувати кваліфікацію.
Ламімейкер, бровист
Це фахівці б’юті-сфери, які працюють з віями та бровами, роблячи їх доглянутими та охайними. Ці спеціалісти зокрема мають розумітися на моделювання різних форм, техніках нанесення косметичних засобів на волоски, уміти добирати колір фарби. Заробляють майстри брів та ламімейкери в середньому 17 500 гривень, але це не межа, оскільки зарплата напряму залежить від кількості клієнтів.
«Вхід» у ці професії доволі швидкий — ви зможете опанувати базові навички роботи лише за декілька днів. У цьому вам допоможуть курси стилістики. Далі все залежатиме від вашої практики.
Виробничі професії
Швачка / кравець
Фахівці, які шиють одяг та текстильні вироби, заробляють у середньому 20 000 гривень. Та варто розуміти, що це далеко не верхня межа, якщо добре розумітися на дизайні одягу. Швачка може працювати у швейних ательє, на виробництвах одягу, в костюмерних (наприклад, на телебаченні або в театрі) або виконувати індивідуальні замовлення.
Щоб увійти в цю професію, варто спочатку пройти курси шиття, де вас навчать працювати з різним обладнанням, роботі та технікам з різними видами тканин, декоративному оздобленню виробів тощо.
Фермер / аграрій
Фахівці, які займаються сільським господарством, наразі можуть заробляти в середньому 19 500 гривень. Водночас українські фермери та аграрії можуть брати участь у програмах від держави та грантах міжнародних фондів для розвитку власних підприємств, а отже й для збільшення прибутку.
Якщо хочете спробувати себе у професії, пов’язані із сільським господарством, можна спочатку пройти онлайн-навчання, зокрема на таких платформах:
Кондитер
Кондитер — фахівець, який виготовляє солодощі та смаколики. Кондитер в України отримує в середньому 17 500 гривень. При цьому люди цієї професії можуть обрати не лише роботу в кондитерській, а виготовляти торти та тістечка на замовлення, наприклад, для кав’ярень.
На кондитерських курсах ви дізнаєтеся про основні техніки роботи із тістом та кремами, особливості випікання, декорування та оформлення солодких виробів. Тривалість курсів залежить від навчальної програми та інтенсивності занять — на базовий курс варто приділити орієнтовно 2–4 місяці. Підвищувати кваліфікацію потім можна на майстер-класах від кондитерів з досвідом.
Транспортування
Логіст
Логіст — це фахівець, який відповідає за ефективне планування, координацію та контроль руху товарів від постачальника до споживача. В Україні логісти можуть заробляти сьогодні в середньому 24 000 гривень, та зі знанням англійської або іншої іноземної мови ви зможете претендувати на вищу зарплату.
На курсах логістики ви зможете дізнатися, як визначати маршрути, оформлювати необхідні документи, взаємодіяти з постачальниками та клієнтами тощо. Тривалість навчання залежить від програми та ваших початкових знань та триває орієнтовно 3–6 місяців.
Добираючи курси на нашому сайті, ви можете скористатись зручним функціоналом — надіслати заявку на консультацію. Читайте також нашу докладну інструкцію Як вибрати курс: нові навички, підвищення кваліфікації чи зміна професії, щоб зробити пошук навчання ефективнішим.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.