Чи буде проводитись ДПА у 2024 році: 4 клас
Парламент ухвалив законопроєкт, яким у 2024 році скасував ДПА у школах, але не для всіх. Дізнайтесь, чи будуть учні 4 класів складати ДПА.
У 2024 році загально по країні учні 4 класів не складатимуть ДПА. Виняток лише для тих школярів 4 класів, які братимуть участь у пілотуванні нової моделі ДПА, яку проводитиме Український центр оцінювання якості освіти.
ДПА 2024 у 4 класі: що відомо
Планується, що в експерименті візьмуть участь 2000 школярів. Претендентів обрали серед тих шкіл, які добровільно зголосились на участь.
Для пілотування ДПА у формі ЗНО у 4 класах відібрали школи в 10 областях: Київській, Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській. Дивіться повний перелік шкіл, які відібрали для пілотування ДПА у 4 класах.
Учні складатимуть атестацію з математики, української мови та читання у формі зовнішнього незалежного оцінювання, або ж тестування, на базі своїх шкіл. Не виключено, що крім тестування буде усна частина. Відбудеться пілот ДПА у формі ЗНО для 4 класів у квітні-травні 2024 року. Це зазначено в наказі МОН № 82 Про проведення пілотної ДПА випускників початкової школи у формі зовнішнього незалежного оцінювання від 24 січня 2024 року.
Результати цього тестування ніяк не позначаться на подальшому навчанні цих школярів. Міністр освіти Оксен Лісовий зазначає: «Це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнів. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби — коригування освітньої політики». Іншими словами — експеримент потрібен для того, щоб у майбутньому оновлений формат ДПА можна було впроваджувати по всій країні.
Директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко зауважує: «Ми будемо аналізувати, наскільки наші інструменти, тобто ці тести й запитання, адекватні для вибірки, наскільки вчителям комфортно їх у класі опрацьовувати, наскільки це багато часу займає. Тому що ми хочемо не тільки тестову частину мати, а ще й усну, тому що для людини будь-якого віку важливо не лише обирати з варіантів відповідей наданих, але й фактично самостійно конструювати якусь відповідь, її озвучувати та відстоювати свою точку зору».
Також батькам школярів важливо знати, чи зобов’язані вони здавати гроші у шкільні фонди та які існують альтернативні види допомоги. Читайте більше новин на Education.ua — ми розповідаємо найголовніше.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.