Відстрочка від мобілізації для студентів та наукових співробітників
У Верховній Раді зареєстрований новий законопроєкт, який має на меті врегулювати окремі питання призову на військову службу. Зокрема цей законопроєкт висвітлює умови для відстрочки від мобілізації для студентів, працівників і викладачів вишів.
Хто має право на відстрочку від мобілізації
Призову на військову службу під час мобілізації не підлягають:
- здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом) — тобто студенти коледжів та університетів, які вчаться на вищому за попередній рівні освіти;
- докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
- наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють у цих закладах на повну ставку — викладачі та педагоги шкіл / училищ / коледжів / вишів та наукові співробітники з науковим званням / ступенем, які працюють на повну ставку.
Як бачимо, з переліку осіб, яким гарантована відстрочка від мобілізації, виключили студентів, які навчаються на тому ж самому чи нижчому рівні освіти. Тобто, якщо студент має диплом бакалавра, але вирішив навчатися в коледжі на фахового молодшого бакалавра — він підлягає мобілізації. Звісно, якщо цьому студенту виповнилося 25 років: новий законопроєкт передбачає також зниження вікового порогу для мобілізації з 27 до 25 років.
Сергій Бабак, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, у своєму телеграм-каналі уточнює, що також право на відстрочку від мобілізації втратять аспіранти контрактної форми навчання.
Студенти, які за новими правилами втратять право на відстрочку, зможуть довчитися до кінця поточного року.
Що далі
Наразі законопроєкт 10378 має пройти щонайменше два читання у Верховній Раді. Як тільки буде відомо про зміни чи прийняття Закону, ми розповімо про це в розділі Новини.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.