Як спокійно скласти сесію: 5 порад для студентів
Сесія завжди стає викликом для студентів, але з правильним підходом та плануванням ви зможете пройти цей період успішно та без зайвого стресу. Підготували для вас кілька практичних порад, які допоможуть зберегти нервові клітини та при цьому досягти бажаних оцінок у заліковій книжці.
Розплануйте час
Перед початком сесії важливо чітко розпланувати свій час та визначити пріоритетність завдань. Скільки б часу не залишалося до сесії, оцініть масштаби незасвоєного матеріалу та складіть для себе розклад, розподіливши завдання на конкретні дні. Проаналізуйте, які предмети потребують вашої уваги першочергово — саме з них розпочніть підготовку, насамперед повторюючи загальні теоретичні теми та терміни. Коли ви опануєте їх, переходьте до вивчення більш конкретних тем або виконання практичних завдань.
Систематично готуйтеся
Починайте з уважного читання. Намагайтеся зрозуміти прочитане. Далі присвятіть час глибшому аналізу інформації, наприклад, шукайте додаткові відеороз’яснення. Встановіть кожного дня час, наприклад ввечері, для повторення матеріалу вголос. Можете також надиктовувати вивчене на диктофон.
Коли готуєтесь до іспиту чи заліку, робіть короткі записи, шпаргалки або опорні / схематичні конспекти. Такі письмові тези дозволять структурувати матеріал, виокремити головне, знайти логічні зв’язки між темами. Експериментуйте з різними техніками запам’ятовування, такими як метод флеш-карток, асоціацій та інтелектуальних карт. Наприклад, створюйте асоціації між поняттями або використовуйте власні асоціації та історії для легшого запам’ятовування складних тем.
Адаптуйте свою підготовку до формату іспитів. Якщо це тестування, використовуйте тести з попередніх років або шукайте онлайн-тести з відповідних тем. Якщо доведеться розв’язувати практичні завдання, практикуйтеся на подібних задачах. Якщо готуєтеся до усного заліку чи іспиту, шукайте додаткову інформацію, нові гіпотези або дослідження з тем, які вивчаєте. Це буде ваш «козир у рукаві», який допоможе продемонструвати вашу обізнаність чи «витягти», якщо ви не знатимете чіткої відповіді на поставлене запитання.
Використовуйте для підготовки різноманітні ресурси: подкасти, електронні бібліотеки, інтерактивні платформи, відео. Тобто не концентруйтеся лише на зубрінні. Різноманітність допомагає збагачувати розуміння та робить навчання цікавішим. У нашій статті Як підготуватися до іспитів за 1, 3 та 7 днів ви знайдете ще більше дієвих порад для успішної підготовки до сесії.
Обмінюйтесь досвідом
Домовтеся з одногрупниками, які вже підготувалися до сесії, стисло розповісти вам по декілька питань. Так само діліться своїми знаннями, пояснюйте вивчену інформацію. Обговорення тем у групі може привести до нових ідей та розширити розуміння предмета.
Налаштуйтеся психологічно
Уникнути зайвого стресу вам допоможуть навички емоційної саморегуляції. По-перше, налаштовуйте себе на ситуацію успіху, моделюючи в уяві позитивний результат складання сесії. По-друге, зрозумійте, що нічого катастрофічного не станеться, якщо ви не складете іспит з першого разу — вам дадуть повторну спробу.
Щоб розвивати психологічну стійкість, використовуйте психологічні тренінгові вправи, медитації або дихальні вправи для зняття стресу. Також пам’ятайте, що наш психологічний стан тісно пов’язаний з фізичним здоров’ям. Регулярна фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі, здорове харчування та достатній сон позитивно позначаються на вашій ефективності та концентрації. Тому під час підготовки до сесії робіть короткі перерви для фізичних вправ, корисних перекусів, прослуховування музики та прогулянок. А перед іспитом чи заліком обов’язково виспіться, щоб бути максимально сконцентрованим.
Дійте рішуче та відповідайте впевнено
У день іспиту чи заліку оцініть, скільки часу у вас є на підготовку та відповіді. Розпочніть з легших питань, а наостанок залиште ті завдання, де потрібно довше поміркувати. Опануйте своє хвилювання, навіть якщо не впевнені у правильності відповідей. Для цього згадуйте про дихальні вправи.
Якщо ви розумієте, що не знаєте правильних відповідей, намагайтеся вгадувати (особливо в тестах) або йдіть шляхом виключення неправильних відповідей, тобто тих, які точно не підходять, а потім обирайте з тих, які залишились. Але не лишайте порожні поля. Якщо потрібно дати розгорнуту відповідь, спробуйте встановити асоціативні зв’язки, можливо, це допоможе здогадатися про що йдеться.
Якщо вам потрібно відповідати усно, говоріть спокійним голосом, але не тихо, робіть логічні наголоси й намагайтеся наводити приклади або проводити паралелі — згадуйте свої опорні конспекти. За необхідності розширюйте відповідь інформацією із суміжних областей, але в межах розумного, щоб не відходити від ключової теми.
Якщо раптом ви будете не згодні з оцінкою, не вступайте в конфлікт з викладачем. Натомість делікатно поцікавтеся, як ви можете виправити ситуацію, щоб підвищити свій бал.
Та пам’ятайте, що сесія не вічна — після неї на вас чекає відпочинок, який дозволить перезавантажитись і відновити сили.
Читайте більше статей на Education.ua — ми розповідаємо про важливі події в освіті та пояснюємо складні речі мовою зрозумілих інструкцій.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.