Як вибрати курси програмування: 5 ключових кроків
ІТ-спеціальності стають усе популярнішими як серед вступників вишів, так і людей, які вирішили опанувати нову професію за допомогою курсів. Реагує на такий попит і ринок: спостерігаємо велику кількість компаній, які пропонують навчання. Тож розглянемо, як вибрати ІТ-курси, щоб інвестиції у навчання окупилися корисними знаннями та перспективами для подальшого працевлаштування.
Можна впевнено прогнозувати, що IT-освіта ще довго буде на піку популярності. Свідчить про це зокрема й нове дослідження Education.ua щодо вступної кампанії 2023 року: кожну 6 заяву до університетів абітурієнти подають на айті, а також той факт, що кодування потрібне в різних сферах: банківська система, торгівля, логістика тощо.
Як вибрати курси програмування
1. Оберіть напрям програмування
При виборі напряму програмування спирайтеся на власні інтереси, а також на поточну ситуацію ринку праці, щоб зорієнтуватися в перспективах майбутнього працевлаштування в IT. Наразі дуже високою є конкуренція серед для Front-end програмістів.
Якщо не знаєте, як вибрати ІТ-курси та конкретний напрям, спробуйте безоплатні вебінари або курси на освітніх платформах, наприклад Prometheus. Так ви зможете «пощупати», чи відгукується вам конкретна тема й тоді вирішувати, у якому напрямі рухатися далі.
2. Визначтеся з форматом: онлайн чи очно
Будьте реалістами: вивчення програмування з нуля потребує чимало часу. Тому короткотривалі програми (1–2 місяці) введуть лише в курс діла, але навряд чи дадуть повну базу. Оптимально приділити курсам програмування мінімум 6 місяців. Отже, зважено підійдіть до вибору формату занять. Якщо обираєте очний курс, зверніть увагу на віддаленість навчального закладу.
3. Познайомтеся з компанією
Під знайомством мається на увазі «заочний» етап (збір інформації, відгуків) та безпосереднє спілкування з представниками компанії.
- Сайт
Сайт компанії — це його головна візитка в диджитал-просторі. Проаналізуйте, чи достатньо інформації він містить про курс, умови навчання, викладачів. Почитайте, про що пишуть у блозі компанії, наскільки часто роблять публікації — це допоможе з’ясувати, чи стежить компанія за тенденціями на ринку. Оцініть і технічну частину, чи швидко завантажуються сторінки, яке оформлення мають: якщо сайт з приємною анімацією, без багів, то це сигнал, що компанія дбає про репутацію і дійсно має експертизу в IT.
- Відгуки
На репутацію компанії впливають відгуки клієнтів. Тому радимо враховувати коментарі не лише на сайті компаній, а й на інших майданчиках, зокрема в соцмережах. На нашому порталі в розділі Курси за допомогою зручних фільтрів ви можете, підбираючи курси програмування, почитати відгуки користувачів, залишити власний коментар, а також зорієнтуватися у вартості навчання.
- Спілкування
Для комунікації з представниками компанії через наш сайт ви можете обрати зручний для себе формат: телефонний дзвінок, електронний лист, перехід на сайт або заявка на консультацію.
Спілкуючись із представниками компанії, уточніть, з яким рівнем знань набирають групи. Щоб не вийшло так, що більшість студентів уже мають певний бекграунд, а ви очікували на програмування з нуля або підбирали курси програмування для дітей.
Поцікавтеся, чи проводять перед заняттями вхідний контроль, тобто початкову перевірку знань. Це дуже показовий маркер зацікавленості компанії навчити вас нового. Якщо будуть результати вашого рівня до початку занять, то після завершення курсів кодування можна буде відстежити динаміку та прогрес навчання.
- Викладач
Поцікавтеся, який досвід у сфері ІТ та викладання має викладач. Адже мати знання, ще не означає вміти передати їх іншим. Якщо є змога поспілкуватися з майбутнім ментором особисто, запитайте, чи буде він контролювати / перевіряти ваш кодинг та чи є індивідуальні заняття з ним, як часто можна розраховувати на зворотний зв’язок, зокрема щодо виконаних вами завдань. Або пошукайте в мережі відеозаписи вебінарів / лекцій, які він веде, щоб зрозуміти, чи буде комфортний темп та стиль викладання цієї людини, проаналізуйте сторінки в соцмережах, подивіться, чи проявляє він активність на якихось тематичних майданчиках.
4. З’ясуйте зміст програми та технічні умови навчання
Щодо змісту: вам потрібно впевнитися, що компанія пропонує актуальну програму. Якщо навчальний заклад використовує старі технології, це може виявитися пустою тратою часу та грошей для вас. Запитайте про версії фреймворків і мови (JavaScript, Swift, Python, TypeScript, Flutter тощо), уточніть, у якому форматі проходять практичні заняття, тобто чи не віддають повністю практику на самостійне опанування. Тут варто також звернути увагу на те, як вивчатиметься теорія: живі зустрічі / відеозапис / самостійне опанування по навчальних матеріалах.
Поцікавтеся про основні й додаткові навчальні матеріали та доступ до них після навчання. Якщо компанія націлена дійсно допомогти вам «увійти в нову професію», вона пропонуватиме вам довідкові сервіси, долучить до професійного ком’юніті / спільноти / групи для обміну інформацією, а також залишить доступ до матеріалів занять, щоб ви могли переглядати їх в разі необхідності.
Щодо технічних умов: обираючи курси програмування, з’ясуйте вимоги до параметрів комп’ютера / ноутбука, які програми варто встановити заздалегідь, якщо займатиметеся на власному комп’ютері.
5. Дізнайтеся про гарантії
Заклики компанії про 100 % працевлаштування після короткотривалого курсу вас мають насторожити, звісно, якщо це не велика корпорація, яка набирає студентів з метою розширити штат працівників.
Водночас підвищити кредит вашої довіри можуть такі гарантії від компанії, як сформоване портфоліо наприкінці навчання. Тобто якщо компанія гарантує навчання на реальних кейсах, якими ви потім зможете підтвердити свої практичні навички, — це плюс. Також курси, які дорожать своєю репутацією, можуть гарантувати повернення коштів, якщо після першого заняття студент відчуває, що йому не підходить / не цікаво.
Компанії, які пропонують курси програмування:
Пам’ятайте, що результати навчання здебільшого залежатимуть від вашої наполегливості, відповідальності та зацікавленості.
Більше освітніх пропозицій шукайте в розділі Курси. Читайте також докладну інструкцію Як вибрати курс: нові навички, підвищення кваліфікації чи зміна професії, яка допоможе побудувати власну освітню траєкторію.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.