Приписне для вступу 2024
Хлопці-вступники від 17 років при вступі мають подавати військово-облікові документи — приписне свідоцтво. Читайте, як його отримати, якщо вступник перебуває за кордоном, а також чи можна вступати без цих документів.
Взяття на персонально-первинний та персональний військовий облік, тобто видачу військово-облікових документів, регулює постанова Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Коли видають приписне свідоцтво
У рік виповнення 17 років. Якщо в цьому році юнаку виповнюється 17, то запрошення прийти до ТЦК про приписне може прийти і в 16 років. Запрошення передають через навчальний заклад, голів сільських та селищних рад.
Чи означає приписне мобілізацію? Ні. До 25 років хлопець за законом вважається призовником, а не військовозобов’язаним (згідно Закону № 10449 від 11 квітня 2024 року). Тому якщо ви не вступаєте на контрактну службу або не закінчили військову кафедру, ви не підпадаєте під мобілізацію. Але ви все одно не можете виїхати за кордон.
Як отримати приписне, якщо вступник перебуває за кордоном
Дистанційно отримати приписне не можна, тому потрібно приїхати в Україну та оформити посвідчення. Не переймайтеся, що потім не зможете виїхати з України — до 18 років хлопці можуть перетинати кордон.
Тому якщо вам чи вашій дитині якраз виповнюється 17, найкращий варіант — приїхати до України та зробити приписне. Зробити це варто у 16-17 років, оскільки після досягнення 18 років вступник чи студент не зможе виїхати за кордон.
Чи можна вступати без приписного у 2024 році
Коли ви подаватимете заяви на вступ до ЗВО через електронний кабінет, приписне не потрібно. Але вже на етапі зарахування в університет, тобто коли ви отримаєте рекомендацію та будете підтверджувати вибір місця навчання, приписне вам знадобиться.
Під час вступу 2023 абітурєнти могли вступати без цих документів, зобов’язуючись подати їх якщо не під час зарахування до вишу, то у двомісячний термін після вступу. Деякі категорії вступників, зокрема ті, які перебувають на тимчасово окупованій території, на території активних бойових дій чи за кордоном, мали відстрочку у поданні військово-облікових документів до 31 березня 2024 року. Якщо у відповідні терміни студенти не надали ці документи, заклади вищої освіти мали їх відрахувати. Чи збережеться така можливість для вступників 2024, поки невідомо.
Якщо у вас виникають питання щодо військового обліку вступників, ви можете в робочий час звернутися за консультацією за номерами телефонів: (044) 481-32-61, (093) 155-11-99. Звернення приймає керівник відділу організаційного забезпечення та військової освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти Сергій Клим.
Дізнайтеся більше про військово-облікові документи при вступі. А також слідкуйте за новинами в телеграм-каналі для вступників, щоб бути в курсі новин вступу 2024.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Військово-обліковий документ, зокрема приписне, потрібно подавати разом з іншими документами для зарахування в заклад. Терміни зарахування на бюджет — до 10 серпня. Якщо на контракт — кінцеву дату потрібно уточнити у своєму закладі, та це не пізніше 30 серпня.
Для оформлення приписного потрібно приїхати в Україну. У вашому випадку це може бути інший більш менш безпечний регіон. Та радимо завчасно проконсультуватися щодо цього питання у відділі організаційного забезпечення та військової освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти: (044) 481-32-61 (керівник Сергій Клим).
Навряд. Адже у статті 14 пункті 3 Закону Про військовий обов'язок і військову службуйдеться: «Щороку протягом січня - березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років».
Залишити коментар