Як підготуватися до іспитів за 1, 3 та 7 днів
До іспитів лічені дні, а ви ще не відкривали конспекти, щоб повторити матеріал? Маємо для вас дві поради. Перша — скористатися «мудрістю» десятків поколінь студентів та опівночі перед іспитом прокричати «Шара прийди». Може, вам поталанить на іспиті, а, може, й ні. А друга, справжня, порада — витрати час доцільно та все ж підготуватися до екзамену. Як це зробити швидко, читайте в нашому матеріалі.
Якщо до іспиту 1 день
Маємо одразу розчарувати: ви навряд чи зможете вивчити й запам’ятати багато нового матеріалу. Тому найкраще, що можна зробити — це добре відпочити та виспатися перед іспитом. Якщо ви гарно почуватиметеся, то вам легше буде впоратися з хвилюванням, пригадати потрібні факти та швидко сформулювати відповідь. Адже втома гальмує розумові здібності. Тому, навіть якщо ви добре розумієтеся на предметі, ваше тіло може вас підвести у важливий момент.
Не ставте за ціль прочитати всю книжку або конспект за ніч перед іспитом. Продивіться список тем та питань до іспиту: ви побачите, які теми вам добре відомі, а які ні. Звідси формуйте свою стратегію — ще раз повторити відомі теми й сподіватися «виплисти» на них, чи прочитати кілька малознайомих тем, щоб розширити свій горизонт знань.
Майте на увазі, як працює пам’ять: щоб новий матеріал запам’ятався, його варто не лише прочитати, а й повернутися до нього кілька разів — спершу за 15-20 хвилин, вдруге — за 8 годин, втретє — за добу. Саме так працює довготривала пам’ять, яка забезпечує довгочасне збереження знань. Тож не намагайтеся запам’ятати багато нового матеріалу, це надзвичайний виклик, краще виділити достатньо часу на відпочинок.
Якщо до іспиту 3 дні
Подивіться на логіку побудови курсу та виділіть основні теми, принципи й концепції — саме вони будуть в основі екзаменаційних питань. Випишіть або відзначте їх, спробуйте зрозуміти, як вони поєднуються між собою. Наприклад, у вас іспит з географії. Ви розумієте, що теми та питання розгортаються за логікою «від загального до часткового», тобто від тем із загальної географії про Землю, через географію материків та океанів до фізичної й соціально-економічної географії України. Так ви можете розділити теми по днях: у перший день повторити теми із загальної географії, на другий день зосередитися на темах про материки та океани, третій день присвятити географії України.
Оберіть для повторення кілька широких тем, вдумливо прочитайте, «переваріть» інформацію — подумайте над причинно-наслідковими зв’язками. Наприклад, ви готуєтеся до іспиту з історії України. Ви навряд чи запам’ятаєте всі дати визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Але якщо уважно прочитайте й обдумаєте передумови та перебіг цієї війни, наприклад, чому Хмельницькому вдалося заручитися підтримкою козаків у повстанні, як помста переросла у національно-визвольну війну та що саме спонукало його укласти Березневі статті, ви зможете викласти суть цих історичних подій. І якщо ваш екзамен проходить не у форматі тесту, то позитивна оцінка вам гарантована.
Коли часу обмаль, не радимо старатися запам’ятати якомога більше нових слів / формул / дат чи визначень. «Оживіть» у пам’яті вже відомий вам матеріал — так він краще закріпиться у довготривалій пам’яті та буде вам опорою на іспиті.
Не забудьте добре відпочити перед іспитом — на свіжу голову іспити легше складати.
Якщо до іспиту тиждень
Тиждень — це ого-го! Тижня може бути достатньо, щоб встигнути добре підготуватися до іспиту, особливо, якщо вам не потрібно вчити теми з нуля.
Час є, а отже ви можете скористатися найпопулярнішими порадами з підготовки до іспитів, які тільки можна знайти у мережі: сплануйте графік підготовки, зробіть нотатки, перегляньте конспекти, залучіть до підготовки друзів чи однокурсників тощо.
Для підготовки обов’язково зверніть увагу на техніки активного навчання, які потребують розуміння матеріалу: підсумовуйте вивчене, робіть опорні конспекти та переказуйте матеріал іншим учням чи студентам. Щоб знання лишилися в пам’яті й ви не витратили час даремно, вам потрібно зрозуміти матеріал, освоїти його та запам’ятати.
Знайдіть свої «слабкі місця»: які поняття залишаються незрозумілими чи які завдання постійно важко вирішити? Не соромтеся попросити про допомогу, вам у поміч — штучний інтелект, консультації викладачів та репетиторів, а також безліч навчальних матеріалів у мережі.
Якщо ви готуєтеся до вступу, скористайтеся інструкцією Як підготуватися до НМТ. Також вам згодяться перевірені матеріали для підготовки до ЗНО / НМТ.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.