Як навчатимуться школярі з 1 вересня 2023 року
Уряд видав перші розпорядження стосовно 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти. Зокрема мова йде про те, хто ухвалюватиме рішення про формат навчання. Розглянемо, що наразі відомо, як працюватимуть школи з 1 вересня.
28 липня 2023 року Кабмін ухвалив постанову Про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні. У ній визначена тривалість навчального року з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року. А також зазначено, що рішення щодо формату навчання ухвалюватимуть безпосередньо обласні військові адміністрації і засновники кожного закладу освіти. Тобто як буде працювати школа, де навчається ваша дитина, вирішуватиме адміністрація, врахувавши рекомендації від обласного департаменту освіти.
Який формат пропонують посадовці
Уряд ставить у пріоритет повернення до очного навчання. Адже онлайновий формат суттєво позначився на якості знань учнів. У МОН зазначають і наводять статистику про те, що нині ми зіштовхнулися з освітніми втратами — погіршенням результатів навчання. Щоб не втрачати розумовий потенціал молоді, посадовці наполягають на тому, щоб заклади освіти працювали в очному форматі. Але головна умова для повернення до навчання в класах — безпечні умови. Тому при відновленні повноцінного освітнього процесу враховуватимуть:
- безпекову ситуацію в кожному окремому регіоні;
- наявність облаштованих укриттів.
Не виключено, що деякі школи будуть комбінувати дистанційний та очний формати, або розводити дітей по змінах.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий зазначив, що «у 75 % шкіл облаштовані укриття різного рівня, різної якості. Але це не означає, що 75 % дітей можуть повернутися до очного навчання». Процес облаштування укриттів у школах наразі триває, зокрема завдяки фінансовій підтримці іноземних партнерів.
Навчання школярів у регіонах: що відомо
У Полтавській області близько 90 % шкіл готові відновлювати традиційний формат навчання.
У Кіровоградській області планують навчати школярів у змішаному форматі, але посадовці зауважують, що дистанційний режим при цьому не може бути основним.
У Харківській обласній військовій адміністрації зазначили, що рішення відновлення офлайн-освіти ухвалюватимуть навчальні заклади відповідно до стану укриттів. Батькам школярів запропонують визначити бажаний формат шкільного навчання.
У Дніпрі також пропонують батькам висловити бажання щодо формату навчання дітей. Можна обрати змішаний (комбінація онлайн та офлайн), дистанційний, індивідуальний (екстернат або сімейна форма), написавши відповідну заяву. Зробити це потрібно з 15 до 20 серпня 2023 року. Після цього у школах сформують розклади занять. Оскільки укриття є не у всіх школах, ймовірно учні з різних закладів навчатимуться разом. Тож не виключено, що уроки будуть у дві зміни.
Певну кількість шкіл планують перевести на змішаний формат й у Запоріжжі, якщо більшість батьків зголосяться на очно-дистанційний формат і буде вирішено питання захисних споруд.
Про можливість відновити у деяких школах офлайн-навчання зазначали й на Донеччині. Для цього пілотного проєкту обрали декілька міст області. У яких саме закладах учні зможуть сісти за парти, повідомлять безпосередньо батьків.
На Сумщині очно працюватимуть тільки ті школи, де захисні споруди можуть вмістити всіх учасників навчального процесу. Школам, які не мають власних укриттів, пропонують орендувати укриття поблизу або запроваджувати онлайновий режим навчання.
Але в районах областей, які максимально наближені до зони бойових дій, ймовірно продовжать дистанційне навчання.
Отож, яким буде прийдешній навчальний рік для школярів, остаточно стане відомо наприкінці серпня, коли обласні департаменти освіти видадуть відповідні накази, а адміністрації шкіл — ухвалять рішення. Цю інформацію не виноситимуть на широкий загал, щоб уникнути масованих атак на освітні заклади в процесі навчання. Тому щоб з’ясувати формат навчання, варто звертатись конкретно до свого закладу освіти. Але вже зрозуміло, що на більшість школярів чекає змішане навчання.
Слідкуйте за нашими новинами — ми вчасно інформуємо та роз’яснюємо важливі події в освіті. Щоб розібратися у формах навчання та перевести дитину на індивідуальне навчання, дивіться інструкцію Вибір та зміна форми навчання в школі: як це зробити у 2023 році.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.