МОН заблокувало видачу дипломів студентам, які вступали недоброчесно
У Міністерстві освіти і науки заблокували видачу дипломів понад 450 студентам, які незаконно оминули складання ЗНО, використовуючи схему «польського вступу». Розглянемо, що це за механізм та чому варто дотримуватись законних підстав для здобуття вищої освіти.
Суть схеми «польський вступ»
Запровадивши ЗНО, наша держава досягла прозорості вступної кампанії. Ця антикорупційна реформа наблизила нас до європейських стандартів. Але останнім часом вступники почали використовувати недоброчесний підхід — схему під назвою «польський вступ». Абітурієнти вступали до іноземних університетів без складання ЗНО, а згодом, на старших курсах, переводилися до українських вишів. При цьому дехто з таких студентів навчався за кордоном навіть без виїзду за межі України.
Шляхи розв’язання проблеми від МОН
Щоб покласти край цій схемі, у 2019 році уряд доповнив Закон України «Про вищу освіту» відповідною нормою. Відтоді у разі поновлення в українському виші вступник повинен пред’явити результати ЗНО, творчого конкурсу чи фахового іспиту — залежно до вимог при вступі. Більшість університетів відповідально поставилися до змін. Але знайшлися й такі, що проігнорували нововведення й продовжували зараховувати здобувачів освіти без виконання вимог.
Тож у МОН наголосили, що такі студенти, не отримають документи про вищу освіту. По-перше, через те, що це може вплинути на добробут і здоров’я громадян України, оскільки за цією схемою студенти вступали на соціально значущі спеціальності, зокрема право та медицина. По-друге, це шкодитиме міжнародному іміджу України.
Щоб вийти із ситуації, що склалась, посадовці пропонують здобувачам узяти перерву в навчанні та завершити його в наступному році, якщо вони виконають усі необхідні вимоги.
Як убезпечити себе від подібної ситуації
Щоб отримати диплом наприкінці навчання, дотримуйтесь вимог при вступі та навчанні, які прописані в законі. Будь-які спроби обійти систему все одно будуть виявлені, а ті, хто ними скористаються, — покарані за порушення.
Радимо спрямувати свої зусилля не на тому, як обійти НМТ/ЗНО, а на якісній підготовці. Це стане надійним підґрунтям для опанування майбутньої професії. Тримайтеся такої траєкторії.
- Дізнайтеся про ключові правила зарахування у нашому розділі Вступ. Тут зібрані покрокові інструкції та підказки з офіційних джерел, які допоможуть зробити все правильно й вчасно.
- Оберіть спеціальність та університет для вступу. Можете орієнтуватися на рейтинг кращих українських ЗВО або скористатися зручними фільтрами при пошуку в розділі ЗВО.
- Ознайомтеся з правилами прийому на сайті закладів вищої освіти, куди плануєте вступ.
- Підготуйтеся до складання вступних випробувань. Якщо самостійно опанувати певні програми важко, запишіться на підготовчі курси при ЗВО або оберіть репетитора.
- У визначені терміни зареєструйтеся на вступні випробування та складіть їх.
- Подайте заяви на вступ і відстежуйте результати.
- Коли оголосять результати, підтвердьте свій вибір.
Щоб вчасно отримувати новини про перебіг вступної кампанії, підпишіться на телеграм-канал для вступників. Ми публікуємо лише офіційну та перевірену інформацію без спаму, щоб ви могли заздалегідь спланувати свої кроки.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.