Пріоритетність заяв при вступі 2023
При вступі до закладів вищої освіти у 2023 році абітурієнт самостійно визначає пріоритетність заяв. Вона відіграє роль виключно для заяв на бюджет, тому має всього 5 пунктів. Розглянемо, як це працює на практиці.
Як і коли потрібно визначати пріоритетність при вступі
Розподілити заяви за шкалою від 1 до 5 ви маєте, коли будете подавати заяви на вступ в електронному кабінеті. Перший пріоритет надавайте тому ЗВО, де найбільше хочете навчатися. Далі виставляйте пріоритети у порядку спадання, де останнім (п’ятим) буде університет, який найменше цікавить вас для вступу на бюджет.
Коли ЗВО опрацює вашу заяву, в електронному кабінеті її статус зміниться на «Зареєстровано у закладі освіти».
Для чого потрібно визначати пріоритетність при вступі
Виставляти пріоритетність необхідно, щоб збільшити власні шанси вступити на бюджет до омріяного університету. Система розглядатиме ваші заяви саме в такому порядку. Тому пріоритетність впливає на ваше місце в загальному рейтингу.
Якщо ви потрапите на бюджет за заявою, у якій вказали пріоритетність 3, то всі наступні (4, 5) автоматично для вас скасовуються. Це дасть можливість абітурієнтам з меншими балами потрапити на бюджет у виші, які для вас були менш значущими. Але при цьому ви не втратите місця в рейтингу з пріоритетом 1 та 2, які для вас найбільш привабливі.
Також пріоритетність може вплинути, коли з іншими вступниками ви маєте однакові бали. Тоді місце буде за тим, хто надав цьому університету вищий пріоритет. Наприклад, у вас з іншим претендентом однаковий середній бал — 182. Ви в заяві до цього вишу вказали пріоритет 2, а він — пріоритет 3. Отже, це бюджетне місце алгоритм залишить за вами.
Система проводить автоматичні зміни, допоки всі бюджетні місця у всіх ЗВО не будуть розподілені. Результати будуть відомі в особистому електронному кабінеті до 5 серпня 2023 року. Вступники з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом.
Чи можна змінити пріоритетність заяв при вступі
Ні, змінювати пріоритетність не можна. Тому обачно підійдіть до питання.
Ви можете лише скасувати заяву з пріоритетністю. Якщо зробите це до присвоєння статусу «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником», вона отримає статус «Скасовано вступником». Тоді ви зможете подати нову заяву з такою самою пріоритетністю.
Якщо ж вашу заву вже опрацює приймальна комісія, то при вашій спробі скасування вона отримає статус «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)». Тоді ви не зможете подати нову заяву з такою самою пріоритетністю.
Якщо ви скасуєте заяву з першою пріоритетністю, то цей пріоритет автоматично отримає ваша наступна заява, де ви вказали другу пріоритетність.
Як краще розставити пріоритети заяв при вступі
Покроковий план дій абітурієнта:
- Сформуйте список ЗВО та спеціальностей, куди хочете вступати.
- Проаналізуйте прохідні бали на вашу спеціальність минулого року. Зробити це можна на сайті ЄДЕБО. Варто лише заповнити всі необхідні поля та натиснути «Пошук».
- Порівняйте рівень балів попередніх років зі своїми результатами НМТ/ЗНО. Оцініть власні шанси.
- Розсудливо розподіліть пріоритети між заявами до ЗВО.
Щоб було зрозуміліше, як це працює, розглянемо приклад. Якщо ви плануєте вступати у Дніпрі на кібербезпеку, перегляньте середній бал за 2022 рік на цю спеціальність. Ви побачите, що торік у Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» він дорівнював 165,7. Якщо ви не набрали таких балів, тоді не варто подавати туди заяву з високою пріоритетністю. Натомість у ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» середній бал на цю спеціальність складав 156,3. Якщо ваші результати НМТ/ЗНО приблизно на цьому рівні, ви можете подавати заяву до цього вишу з пріоритетом 1.
Заяви з найменшою пріоритетністю — ваші запасні варіанти. Отже, для них обирайте спеціальності / університети з меншими прохідними балами. Радимо не обмежуватися лише однією заявою на бюджет, а використати всі можливі — 5 заяв.
Роз’яснення ключових питань вступної кампанії шукайте в розділі Вступ. Підпишіться на наш телеграм-канал для вступників, щоб вчасно дізнаватися про важливі новини.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.