Дистанційні випробування: як підготуватися та пройти у 2023 році
Деякі категорії вступників у 2023 році можуть вступати без НМТ. Замість тестування вони мають скласти вступні випробування. Залежно від закладу освіти така перевірка знань і навичок може бути очною або дистанційною. Розглянемо особливості підготовки та проведення дистанційних випробувань.
Окрім тестування, абітурієнти 2023 року можуть вступати за результатами творчого конкурсу чи співбесіди.
Творчий конкурс потрібен, щоб ви продемонстрували, а приймальна комісія оцінила необхідні для обраної спеціальності творчі / фізичні здібності.
Співбесіда передбачає оцінювання знань з окремих дисциплін відповідно до програм ЗНО/НМТ.
Оскільки в країні триває війна, вступні випробування можуть проходити в дистанційному форматі. До кожного із цих випробувань приймальні комісії розробляють окремі програми, де прописують вимоги, структуру проведення та критерії оцінювання. Тому завчасно ознайомтесь із цією інформацією на сайтах університетів, куди плануєте вступ.
Як зареєструватися на дистанційні випробування
Вам потрібно мати електронний кабінет вступника, щоб узяти участь у вступних випробуваннях. Про те, як його зареєструвати, читайте в нашій Інструкції з реєстрації електронного кабінету.
Після успішної реєстрації кабінету натисніть на спеціальний блок «Реєстрація на вступне випробування (співбесіда, творчий конкурс, фахове випробування)». Оберіть заклади освіти, заповніть необхідні поля і подайте заяви на участь.
Зверніть увагу, що реєстрація на участь у вступних випробуваннях триває з 3 до 10 липня 2023 року. До 25 липня 2023 року можуть зареєструватися ті абітурієнти, які планують вступ виключно на контракт.
Якщо ви не можете зареєструвати заяву через електронний кабінет, подайте документи у паперовій формі або на електронну пошту приймальної комісії закладу освіти, у якому плануєте пройти ці випробування.
Підготовка до дистанційних випробувань
Готуватися треба по програмах, які є на сайтах приймальних комісій. Подібні приклади допоможуть вам зрозуміти вимоги. А ось загальні рекомендації для абітурієнтів такі:
- Потурбуйтеся про надійне підключення до інтернету.
- Заздалегідь подбайте про резервне живлення вашої техніки, з якої плануєте підключатися, а також альтернативи інтернет-зв’язку. Зарядіть павербанк, придбайте додаткові мегабайти мобільного інтернету.
- Перевірте, чи працює вебкамера, мікрофон та динаміки, адже ви спілкуватиметесь із членами комісії через відеозв’язок.
- Уважно читайте вимоги до проведення дистанційних випробувань на сайтах приймальних комісій. Зверніть увагу, що кожен ЗВО самостійно визначає тривалість зустрічі, а також програму для віддаленого підключення. В окремих вишах це може бути Skype / Zoom / Google Meet тощо. Якщо передбачено тестування, у вимогах також буде зазначено відповідну програму (наприклад, Moodle).
- Встановіть необхідні програми й застосунки, завчасно протестуйте їх, особливо якщо не мали досвіду роботи із ними. У профілі програм зазначайте своє справжнє прізвище, ім’я, по батькові (як у паспорті). Це потрібно для додаткової ідентифікації під час випробування.
- Підготуйте необхідний інвентар, якщо зареєстровані на творчий конкурс; канцелярію (ручку, олівець, ластик, лінійку, зошит, аркуші тощо), якщо потрібно виконувати письмові завдання.
- Підготуйте приміщення, де будете підключатися до випробувань. Воно має бути добре освітленим, із низьким рівнем шуму.
Як пройти випробування дистанційно
- Протестуйте зв’язок за 10–15 хвилин до визначеного часу, щоб упевнитися, що техніка працює добре.
- На початку зустрічі покажіть комісії оригінал документа, що посвідчує особу.
- Якщо вас попросять члени комісії, покажіть через камеру, що ви в приміщенні самі та не маєте додаткових електронних пристроїв. Якщо відмовите, вас можуть не допустити до вступного випробування. Подібне підтвердження члени комісії можуть вимагати в будь-який момент зустрічі.
- Камера й мікрофон мають бути завжди включені. Під час відеозустрічі не залишайте зону видимості камери. Особливо, якщо демонструєте певні фізичні / творчі навички.
- Якщо ви проходите співбесіду у формі тестування, сидіть так, щоб було видно ваше робоче місце.
- Дотримуйтеся норм академічної доброчесності — не списуйте.
- Якщо виникнуть технічні перешкоди або обставини непереборної сили, одразу повідомте про це комісію. Вам перенесуть випробування або допоможуть розв’язати проблему.
Чого не можна робити під час дистанційних випробувань
- Надавати доступ до комп’ютера третім особам.
- Просити по допомогу, розмовляти зі сторонніми людьми.
- Використовувати додаткову техніку, гаджети та довідкові матеріали.
- Відкривати на комп’ютері додаткові вкладки та вікна програм.
Якщо ви надовго відведете погляд від камери або робочого аркуша, комісія може розцінити це як списування або сторонню допомогу. Тому поставтеся до дистанційних випробувань відповідально.
У розділі Вступ 2023 ви знайдете відповіді на ключові питання цьогорічної вступної кампанії, а в телеграм-каналі для вступників — актуальні новини.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.