Регіональний коефіцієнт: як впливає на вступ у 2023 році?
Рейтингові списки на зарахування формуються на основі конкурсних балів. У цій формулі вагоме значення має регіональний коефіцієнт. Пояснюємо, як це працює.
Регіональний коефіцієнт — це інструмент, за допомогою якого абітурієнтів стимулюють подавати документи до закладів вищої освіти по всіх регіонах. Впровадили його, зокрема, на підтримку університетів, переміщених до інших місць через активні бойові дії чи окупацію.
Регіональні коефіцієнти 2023 року
Сьогодні одним із критеріїв при виборі вишу є не стільки комфортність, скільки безпекова ситуація в окремих регіонах. Тож у 2023 році регіональний коефіцієнт за місцем фактичного знаходження закладів вищої освіти дорівнює 1,00. Тобто для вступу в такі університети конкурсний бал після підрахунку за формулою не стане вищим, оскільки множення на одиницю нічого не змінює.
За інформацією, яку нам надали працівники гарячої лінії Міністерства освіти і науки України, у Дніпропетровській, Одеській, Полтавській областях для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти регіональний коефіцієнт дорівнює 1,04. У Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях регіональний коефіцієнт становить 1,07.
Додатково регіональний коефіцієнт встановлено для Бучанського району Київської області на рівні 1,04 — відповідно до листа МОН № 3/3870-23 від 25.07.23 р.
Розрахунок конкурсного балу
Регіональний коефіцієнт — це показник, на який остаточно множиться конкурсний бал, якщо вступник обирає ЗВО в областях, яким надається така підтримка. Чим вищий регіональний коефіцієнт, тим автоматично стає вищим загальний конкурсний бал після підрахунку за формулою. Саме вона визначає можливості абітурієнта щодо вступу на певну спеціальність.
Нагадаємо, що на конкурсний бал впливають:
- бали НМТ;
- ваговий коефіцієнт;
- оцінки з підготовчих курсів відповідного закладу освіти або оцінки за участь у міжнародних змаганнях високого рівня;
- регіональний коефіцієнт;
- галузевий коефіцієнт.
Якщо після обчислення за формулою (П1хК1 + П2хК2 + П3хК3)/(К1 + К2 + К3) + ОУ) х ГК х РК конкурсний бал перевищує 200 балів, його фіксують як 200.
Регіональний коефіцієнт працює так, що маючи певні бали за НМТ, шанси вступити до закладу освіти (особливо на бюджет) у Миколаївській чи Сумській області у вступника більше, ніж у Львівській чи Чернівецькій. Умовно, якщо вступник має по 180 балів з трьох предметів НМТ (українська мова, математика, біологія) та вступає на спеціальність «Психологія» у Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича та Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, розрахунок наступний:
- конкурсний бал для вступу у м. Чернівці — 180 балів;
- конкурсний бал для вступу у м. Дніпро — 187,2 балів.
Відповідно, вищі шанси на вступ у регіоні, де діє регіональний коефіцієнт.
Усі новини вступної кампанії шукайте в розділі Вступ 2023 та в телеграм-каналі для вступників.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.