Чому працівник не вміє казати слово «НІ»?

Чому працівник не вміє казати слово «НІ»?

В одному з попередніх постів (Трудоголік: рятівник чи руйнівник компанії?) я вже частково охоплювала цю тему.

Працівник, який не може сказати «НІ», він живе поза часом і простором. Його днем, тижнем, місяцем, роком і в цілому життям керують всі, окрім нього самого. Людина, яка не може сказати «НІ», насправді не володіє інформацією про себе, не знає своїх планів навіть на день. Вона як чорна тканина поглинає «сонячні задачі», а коли приступить до їх виконання, невідомо. Тому що не знає, а скільки в неї тих задач усього.

Нагадую приклад, опублікований в пості про трудоголіка. Мій знайомий, який працював в Міністерстві закордонних справ, міг вирішити будь-які питання, особливо, що стосується оформлення документів, мав зв’язки та контаки. Але, якщо мені треба було щось отримати від нього, я приїздила до нього додому вранці, будила, чекала, поки він збирався, одягався, після того ми їхали туди, куди треба, і я була постійно поруч. Як тільки відверталася, його одразу хтось хапав. Навіть, відпускаючи в туалет, треба було стояти під дверима, тому що він із туалету міг вийти з кимсь, кому він пообіцяв щось зробити і вони йдуть робити наступні справи. Він вже про мою справу забув. У нього патологічна неспроможність сказати «НІ» комусь. І будь-яка людина підходила і казала: «Васю, треба». І він одразу ж з нею йшов, хоча тільки-но Петі пообіцяв.

Люди поза простором і часом не здатні дотримуватись обіцянок. І не тому, що вони це роблять спеціально, а тому, що вони самі потребують допомоги як маленькі діти. Щоб їх почали поважати в суспільстві, їм потрібно змінитися. І швидше за все до цієї геніальної думки вони самі не дійдуть. Потрібна допомога дружня – рука, яка поведе їх до фахівців або голова, яка допоможе у всьому розібратись без сторонніх очей.

Перший крок – планувальник. Треба сісти і витратити кілька днів, а то й тиждень, щоб систематизувати всі задачі: вибрати актуальні і виконання яких вже не потрібне, поставити дедлайни, порахувати, скільки часу займе кожна задача (враховуючи дорогу, комунікацію з іншими людьми, роботу принтера і комп’ютера). Після подібного розписування люди дивуються, що в них у тижні 10 днів, а в році – 400.
Другий крок – виконання денних і тижневих задач.
Третій крок – людина у курсі своїх справ, вона знає, що робитиме навіть за 10 хв., тому вона каже «НІ!!!», відмовляє тим, кому раніше завжди говорила «ТАК!!!». Це супроводжується дискомфортом і конфліктами. Але головне – людина тверезо і в реальному часі дивиться на світ.
Четвертий крок – після вчасного виконання задач такого працівника називають «професіоналом». А з його вуст звучить «ТАК!!!» після перевірки планів у планувальнику.
Тому, якщо ви не вмієте казати «НІ», витратьте час і зберіть свої всі задачі докупи: робота, здоров’я, сім’я, особистісний розвиток. Перевірте, скільки насправді у вас є в наявності вільного часу.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Лідерство, тімбілдинг Саморозвиток