Інструкція для директора відносно перевірок прокуратурою
Отримавши від секретаря інформацію про факт прибуття працівників перевіряючого органу, не приймати миттєвого рішення про їх допущення на підприємство.
Отримати від секретаря всю інформацію про перевіряючих та всі аркуші із записаними відомостями, які були передані охоронником. Уважно вивчити та проаналізувати отриману інформацію.
Витримати декілька хвилин та налаштуватися на бесіду.
Дати вказівку охороннику супроводжувати відвідувачів.
Іти на переговори разом із юристом підприємства, взявши з собою аркуші з переписаними відомостями, отримані від охоронника.
Попросити у перевіряючих пред'явити службові посвідчення та порівняти їх дані з тими, які були надані службою охорони.
З'ясувати П. І. Б., посаду, звання безпосереднього начальника та його службовий телефон.
Фактично пересвідчитися в тому, що перевіряючі дійсно уповноважені на проведення перевірки. Для цього вимагати у них, підтверджуючі документи і/або зателефонувати їх безпосередньому начальнику.
З'ясувати у перевіряючих мету їх візиту та мотив (підставу) для перевірки. При перевірці органами прокуратури слідувати нижченаведеному алгоритму дій:
Довідатися у відвідувачів про мету їх візиту та підстави проведення ними перевірки виконання законів.
Попросити надати підтвердження підстав для перевірки та деталізувати коло питань, що підлягають перевірці.
Достатньою підставою для перевірки посадовими особами органів прокуратури є заяви та інші повідомлення про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а при наявності мотивів - власна ініціатива прокурора.
Приводом для перевірки з власної ініціативи прокурора може послужити наявність даних про порушення закону (в тому числі матеріали аналізу стану законності, матеріали кримінальних, цивільних та господарських справ тощо).
До підстав для проведення перевірок відносяться також матеріали контролюючих або правоохоронних органів, що містять дані про наявність ознак злочину.
Ваше право знати, що є підставою для майбутньої перевірки, засноване на принципі гласності, закріпленому в п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про прокуратуру".
По можливості взяти в руки (зібрати) письмові документи, підтверджуючі повноваження перевіряючих на проведення перевірки, і, залишивши юриста з відвідувачами, вийти із зазначеними документами з кімнати переговорів.
Право ксерокопіювати пред'явлені документи законодавством прямо не встановлено, однак подібні дії не заборонені. На практиці ж зустрічалися випадки фальсифікації різних документів з метою перевірки підприємства "під замовлення". Запобігти неправомірним діям таких перевіряючих дозволяло подання скарги до відділу по боротьбі з корупцією з додатком ксерокопії підробних документів.
Взяти тайм-аут для пильного вивчення всього пред'явленого та написаного.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Бухгалтерія, облік та податки Охорона праці, санітарні норми Право, юриспруденція