Що потрібно знати про вищу освіту в Німеччині
Німеччина — один із найпопулярніших напрямків серед абітурієнтів, які бажають вступити до закордонного вишу. Уже стало непорушною істиною, що навчання за кордоном найкраще з низки причин.
Наприклад, для Німеччини можна назвати такі переваги:
✅ Навчання в державних вишах Німеччини безкоштовне, за винятком вишів у землі Баден Вюртемберг.
✅ Відсутні вступні іспити, зарахування відбувається на основі атестата або диплома.
✅ Іноземним студентам дозволено працювати до 20 годин на тиждень.
✅ Існує безліч студентських програм від урядових організація та фондів. Таким чином, талановиті студенти з України можуть отримувати кошти, які покриють їхні витрати на проживання та навчання.
✅ Студентські квитки на подорожі країною покриваються студентським внеском.
✅ Перед студентами відкривається безліч кар’єрних можливостей.
✅ Є програми як німецькою, так і англійською мовами.
✅ Європейський диплом дозволяє працевлаштування в будь-якій країні ЄС.
✅ Освіта доступна всім охочим без вікових обмежень.
✅ Більшість освітніх програм передбачають стажування як частину навчального плану.
Що необхідно знати про вищу освіту в Німеччині?
- Загалом у Німеччині 250 вишів, 176 із них — університети прикладних наук.
- 8 німецьких вишів входять до ТОП-100 університетів світу за даними рейтингів QS World University Ranking 2019 року.
- Шкала оцінювання суттєво відрізняється від звичної для нас. Найвищим балом вважається бал «1» (відмінно), найнижчим — «6» (незадовільно). Важливими також є проміжні оцінки 1,1; 2,5; 4,3 тощо.
- Серед нобелівських лауреатів — 103 науковці з Німеччини. За останнє століття найбільшу кількість нагород науковці Німеччини отримали в галузі природознавчих наук (фізика, хімія, фізіологія, медицина).
ТОП-вишів Німеччини
- Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла
- Лейпцизький університет
- Гумбольдтський університет Берліна
- Університет Фрайбурга
- Мюнхенський технічний університет
- Тюбінгенський університет
- Університет Галле-Віттенберг
- Марбурзький університет
- Рейнсько-Вестфальський технічний університет Аахена
- Вільний університет Берліна
- Технологічний інститут Карлсруе
Витрати на проживання студента в Німеччині (1 місяць)
- Житло — 250-850 євро.
- Харчування — 200-300 євро.
- Транспорт — покривається студентським внеском.
- Страхування —100-120 євро.
- Навчальні матеріали — 250 євро.
- Зв’язок — 20 євро.
Вступ до університету не гарантує місця для проживання в гуртожитку. Шанси становлять 50/50. Деякі гуртожитки приймають одноразовий реєстраційний внесок 30-50 євро, а вартість проживання в них стартує від 350 євро і вище за 1 міс.
Hochschule VS Univarsität
У Німеччині вищу освіту поділяють на два напрямки — Hochschule і Univarsität.
Hochschule — це вищий навчальний заклад, що має вузьку спеціалізацію і готує фахівців практиків. Він представлений переважно технічними, творчими, медичними та бізнес-напрямками. Hochschule готує до отримання ступенів бакалавра та магістра.
Univarsität — складніша організація з величезною кількістю напрямів, яка готує фахівців для подальшої дослідницької роботи. Класичні університетські спеціальності — юриспруденція, медицина, спеціальності природознавчих наук (хімія, біологія, фізика), соціологія, історія, лінгвістика. Університети готують до здобуття ступенів бакалавра, магістра та PHD.
Умови вступу для здобуття ступеня бакалавра у вишах Німеччини
- Якщо ви закінчили 11 класів української школи, ви маєте пройти навчання у Штудієнколлег. Це навчальний заклад, у якому іноземні особи, які мають закінчену загальну середню освіту, але нееквівалентну німецьким умовам, та право вступити до вищих навчальних закладів, отримують підготовку до вступу в будь-який університет Німеччини.
На цьому етапі необхідне підтвердження знань німецької мови на рівні В1-В2. - Якщо ви закінчили 1-2 курси українського вишу або є випускником середньої школи з європейським атестатом, ви можете відразу вступити на перший курс німецького вишу. Необхідне підтвердження знання німецької на рівні С1-С2.
- Якщо ви закінчили 2 курси українського університету, у вас є право вступити на підвищений семестр до вишу Німеччини. Необхідне підтвердження знання німецької на рівні С1-С2.
Необхідні документи для вступу на навчання в Штудієнколлег
🔹 Заповнений формуляр.
🔹 Копія закордонного паспорта.
🔹 Шкільний атестат із додатком.
🔹 Сертифікат німецької мови для підтвердження рівня мінімум В1-В2.
🔹 Резюме.
🔹 Мотиваційний лист.
🔹 Успішно складений іспит.
Вимоги до вступу на перший курс бакалаврату
🔹 Середній бал атестата.
🔹 Середній бал FSP — іспиту для визначення придатності іноземного абітурієнта до прийняття на навчання до вишу Німеччини.
🔹 Додатковий бонус можна отримати за сертифікат тесту AS (також визначає придатність іноземних абітурієнтів для навчання на бакалавраті в німецькому університеті.
Він відстежує інтелектуальні здібності, особливо важливі для успішного навчання і не потребує спеціальних знань. Не вимірює жодні аспекти особистості, мотивації, інтересів) або волонтерську діяльність.
Умови вступу для здобуття ступеня магістра до вишів Німеччини
- Непрямий доступ до програми ступеня магістра можуть отримати випускники-бакалаври українських вишів, чиї дипломи не повною мірою відповідають за кредитним наповненням. На цьому етапі необхідне підтвердження знань німецької мови на рівні С1-С2.
- Прямий доступ до програми ступеня магістра отримають випускники з дипломом, що повною мірою відповідає за кредитним наповненням. Також необхідне підтвердження знань німецької мови на рівні С1-С2.
- Вступу на підвищений семестр можуть домогтися випускники-бакалаври з дипломом, що відповідає вимогам, які відучилися 1-2 семестри на магістратурі в Україні. Також необхідне підтвердження знань німецької мови на рівні С1-С2.
Коли починати підготовку до вступу в навчальний заклад Німеччини?
Експерти рекомендують не затягувати і не чекати закінчення школи, а починати підготовку за рік-два. Цей час необхідний для вивчення німецької мови, підготовки до іспитів у разі, якщо обраний виш їх вимагає, та збору документів.
Також кожен іноземний студент має можливість спростити для себе процес вступу до вишів Німеччини, отримавши середню освіту в навчальних закладах європейських країн. Детальнішу інформацію уточнюйте у менедеджерів Освіта Маркет.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Вища освіта