Як обговорити з дитиною навчання у США чи Канаді та не викликати протест
Обговорюючи тему переїзду дітей на навчання за кордон, дорослі часто звертають увагу на емоції, переживання, страхи батьків, забуваючи про почуття дітей. У результаті стикаються з нерозумінням і протестом з їхнього боку.
За всіма правилами логіки та здорового глузду, діти мають бути мотивовані на навчання за кордоном, особливо у таких далеких країнах, як Канада та США. Вони опиняться за тисячі кілометрів від будинку та звичної обстановки, і успіх залежатиме від їхнього бажання вчитися та інтегруватись у суспільство.
Цілком очевидно, що у дітей є свої страхи та сумніви — чужа культура, чужі люди, мова, клімат і навіть час. У такій ситуації перед батьками постає вибір:
а) можна наполягти, натиснути на дитину та безапеляційно змусити її їхати на навчання на інший кінець світу;
б) а можна спокійно поговорити, обговорити всі плюси та мінуси навчання у США та Канаді й зробити так, щоб ваша дитина сама захотіла поїхати вчитися, відкрити для себе новий світ та нові можливості, отримати квиток у нове життя.
Варто одразу розуміти, що за одну розмову, найімовірніше, «продати» цю ідею дитині не вдасться. Необхідно дати час подумати, зважити всі за і проти, оцінити шанси й мати «запасний» варіант.
Але все у ваших руках! А щоб обговорення були простішими, скористайтеся такими джерелами натхнення:
📌 Знайдіть історії про відомих підприємців, вчених, фахівців із цікавої для вашої дитини галузі, які досягли успіху і здобули при цьому освіту в Штатах або Канаді. Побудуйте логічний ланцюжок: навчання в Америці / Канаді = успіх. Порівняйте зарплати та рівень життя в Україні з такими самими показниками США та Канади.
📌 Покажіть дитині, як виглядають кампуси університетів у розвинених країнах та порівняйте з корпусами українських вишів. Покажіть гуртожитки, територію університетів. У США та Канаді університети — це величезні комплекси, у яких є басейни, розкішні лаунж-зони, сучасні бібліотеки та кафе.
📌 Продемонструйте дитині плюси життя на кампусі. Так, домашньої їжі та старих друзів не буде, але з'явиться можливість познайомитися з цікавими людьми з усього світу — американцями, канадцями, іспанцями, австралійцями тощо, завести нових друзів та корисні зв'язки по всьому світу.
📌 Познайомте дитину з культурою США та Канади через фільми та книги. Постарайтеся пояснити, як влаштовано життя там.
У ваших силах вселити у дитину мрію поїхати вчитися до Америки. І ця мрія даватиме їй сили для підготовки та складання іспитів, написання есе, збору документів. А пізніше, коли дитина підросте та оцінить усі переваги квитка в життя, який ви їй дали, обов'язково подякує за зусилля.
Записуйтеся на безоплатну консультацію з експертами Osvita Market та вступайте в університет Канади або США https://www.osvitamarket.ua/
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Вища освіта