Технічна освіта за кордоном
Технічна освіта завжди неабияк цінувалася. Інженери, спеціалісти з фізики, математики чи машинобудування – професії не втрачають своєї актуальності й сьогодні. Головне – мати бажання вчитися та обрати університет, який допоможе у впевненому старті!
Технічна освіта – актуальна
Тенденції до щорічного зростання попиту на кваліфікованих фахівців на європейському ринку праці прослідковується все частіше. Суспільство зараз спрямоване на отримання таких професій як: менеджер, юрист, дипломат, фахівець з ІТ-технологій. Тим часом економіка вкрай потребує спеціалістів із безлічі технічних галузей: механік, логіст, архітектор, інженер та багато інших.
З розвитком технологій, необхідність у таких фахівцях лише зростає. І чим якіснішу технічну освіту отримає студент – тим кращі перспективи на ринку інноваційних технологій на нього чекають.
Вивчення технічних спеціальностей в Польщі
У Польщі 23 технічних університети (серед них і приватні, і державні). Заклади розташовані як у великих, так і у менших польських містечках. Відповідно, за якісної освітою не обов’язково їхати лише до столиці – її можна отримати майже в будь-якому місті Польщі.
Технічна освіта у Польщі базується на практичному застосуванні. Викладачі у Політехніках займаються дослідницькою та винахідницькою діяльністю, їх доробки отримують патенти та застосовуються у житті. Студенти можуть безпосередньо долучатися до створення винаходів і починати розробку своїх.
Щоб навчання було продуктивним, в університетах є навчально-методичні та науково-дослідні лабораторії. Завдяки дослідженням, які проводять викладачі, університети співпрацюють із провідними технологічними компаніями. Під час практики, студенти можуть стажуватися в таких корпораціях як: RWE, Microsoft, Google, KGHM, IBM, Volvo, Ryanair.
Які ще є переваги навчання у польських політехніках?
- Сучасна матеріальна база та висока якість освіти, завдяки інноваційності та великій кількості практичних занять;
- Навчання польською та англійською;
- Європейський диплом, який не потребує підтвердження на території Євросоюзу;
- При більшості ВНЗ працює Бюро кар’єр, яке допомагає студентам із пошуком роботи;
- Гідна заробітна плата спеціалістів технічних напрямів ще на початку розвитку кар'єри.
На що варто звертати увагу під час вибору університету?
Тип ВНЗ. Політехніки – саме ті вищі навчальні заклади, які зосереджені на технічній освіті. В корпусах вишу є спеціалізовані лабораторії, а спільнота викладачів допоможе вам у всіх починаннях. Якщо ж обирати технічну спеціальність у ВНЗ загального спрямування, якість навчання може бути нижчою.
Міжнародна співпраця. Чим більше університет залучений у роботу із компаніями та у міжнародні проєкти – тим вищий рівень освіти, яку отримує студент. Також більше шансів потрапити на практику (а згодом і на роботу) у передові корпорації.
Відгуки студентів та випускників. Варто не лише читати відгуки у відкритих джерелах, а й поспілкуватися із студентами. Дізнатися у них, якою є атмосфера у закладі, яке ставлення викладачів, чи швидко беруть на практику/роботу із дипломом цього ВНЗ.
Кращі технічні ВНЗ Польщі
Вроцлавська Політехніка.
Вроцлавська Політехніка – один з найбільших технічних університетів країни і регулярно входить до п’ятірки кращих у національних рейтингах. Велика кількість випускників працевлаштовуються ще під час навчання.
Акцент в основі навчальних програм базується на розвиткові новітніх технологій: нанотехнологій, біотехнологій, телекомунікації, телеінформатики та інформаційних систем. Найближчими бізнес-партнерами є Volvo, Nokia, Microsoft, IBM, LG та багато інших, а документи про співробітництво підписані з 120 науковими інститутами із 36 країн.
Факультети:
- Хімічний факультет;
- Будівельний факультет;
- Факультет інформатики та телекомунікації
- Машинобудівний факультет;
- Факультет мікросистемної електроніки;
- Факультет геоінженерної справи та інші.
Люблінська Політехніка.
Люблінська Політехніка – єдиний вищий навчальний заклад технічного спрямування у місті Люблін. Регулярно входить у десятку найкращих технічних ВНЗ країни.
З моменту заснування Люблінський політехнічний університет проводить наукові дослідження, здійснює експертизи та проводить консультаційну діяльність. Результатами проведених досліджень є численні наукові публікації та патенти.
Навчальний заклад всіляко підтримує своїх студентів у їх наукових та професійних починаннях.
Факультети:
- Механічний факультет;
- Будівельний факультет;
- Факультет основ техніки;
- Факультет електротехніки;
- Факультет менеджменту та інші.
Польсько-Японська Академія Комп’ютерних Технологій
Польсько-Японська Академія Комп’ютерних Технологій – один із найкращих ІТ-університетів Польщі. Серед викладачів – відомі фахівці не лише із Польщі, але і всього світу.
Навчальна програма університету побудована на основі європейських стандартів академічного викладання та із врахуванням особливостей науково-технічного прогресу.
Випускники PJATK можуть стати інженерами, магістрами у комп’ютерній галузі, а також, за умови успішної реалізації наукового проекту, отримати ступінь доктора технічних наук.
Напрямки:
- Інформатика;
- Графіка;
- Інформаційний менеджмент;
- Дизайн інтер’єру;
- Культура Японії.
Морська Політехніка
Навчальний заклад заснований ще у 1947 році. Сьогодні він посідає третю позицію у світовому рейтингу кращих морських шкіл. Зі стін ВНЗ вже випустилося понад 11 тисяч успішних випускників, які працюють у міжнародних організаціях по всьому світу.
Завданням Політехніки є підготовка офіцерів – штурманів, механіків та електриків відповідно до сучасних стандартів і вимог світового флоту, а також кваліфікованих кадрів із секторів IT, геодезії та TSL (транспортно-експедиційно-логістики).
Факультети:
- Факультет навігації;
- Факультет Мехатроніки і Електротехніки;
- Інженерно-економічний факультет транспорту
- Факультет інформатики та телекомунікації.
Що необхідно для вступу до технічного університету?
- атестат про повну загальну середню освіту;
- хороші оцінки з математики, фізики, хімії, біології, іноземної мови, інформатики;
- результати ЗНО (не всі, але деякі виші їх враховують);
- знання мови на рівні В1-В2;
- успішне складання творчого іспиту (стосується лише деяких напрямків).
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Вища освіта Підготовка до вступу в університет Програми для студентів