Звітність щодо сталості: ясність щодо суттєвості
Найпростіше, суттєвість означає інформацію, яка, ймовірно, вплине на процес оцінки та рішення зацікавлених сторін. Проблема в тому, що більшість людей розуміють це по-різному.
В університеті я згадую люб’язну пошану до юристів, які вони насолоджувалися концептуальною та філософською основою матеріальності. Це суттєво контрастувало з викладачами фінансової звітності, які зводили сутність до активу або зобов'язання більше 5% від загальної суми. У бухгалтерському обліку суттєвість була законним виправданням відхилень від стандартів фінансової звітності або необхідності неохоче розкривати додаткову інформацію.
Матеріальність визначає, що бізнес повинен розкривати решті світу. Традиційно щось вважається матеріальним, якщо це може вплинути на майбутню вартість компанії. Протягом останніх 100 років суттєвість визначається відносно інвесторів як щось, що має достатню ймовірність вплинути на фінансовий стан або результати діяльності компанії, а отже, важливо для інвесторів.
Фінансова суттєвість використовується для адаптації стандартів звітності для окремих корпорацій, а також для обґрунтування нерозкриття різних вимірів сталості, що призводить до серйозних проблем щодо актуальності, послідовності, порівнянності та корисності прийняття рішень для корпоративних звітів. Ось чому переосмислення суттєвості корпоративної звітності є такою гарячою темою. Нещодавно Всесвітній економічний форум у співпраці з Deloitte, EY, KPMG та PwC запропонував нову еру корпоративної звітності на основі динамічної суттєвості .
Розвиваються концепції суттєвості
Теоретично, щоб визначити, що є матеріальним, потрібно уявити собі, хто може покладатися на інформацію, що міститься у корпоративних звітах, і передбачити, як вони можуть її використовувати. Це неможливо зробити з будь -яким рівнем впевненості, що призвело до розробки стандартних процесів для визначення того, що є матеріальним. Ці процеси еволюціонували з плином часу у відповідь на правові конфлікти, нові ризики та зміну суспільних цінностей щодо зниклих, зловмисних чи оманливих корпоративних даних.
Однак, оскільки наше розуміння рушіїв корпоративної цінності еволюціонувало в контексті глобального нестійкого розвитку, перелік речей, які можуть вплинути на фінансовий стан, зростав. Це супроводжувалося зростанням обсягів розкриття інформації про позафінансові справи, які стосуються питань, які певним чином можуть мати значний вплив на широке коло зацікавлених сторін. Однак у наших процесах є визначення прогалин у визначенні того, які питання є суттєвими стосовно позафінансових факторів майбутньої фінансової оцінки.
Стандарти звітності, які використовують підхід зацікавлених сторін до підзвітності, такі як Глобальна ініціатива звітності (GRI), зазвичай використовують форму зовнішнього впливу, а не фінансову суттєвість. Наприклад, згідно із суттєвістю у стандартах GRI, організаціям необхідно висвітлювати теми, які відображають «значний економічний, екологічний та соціальний вплив або істотно впливають на оцінки та рішення зацікавлених сторін».
Нещодавні консультації GRI пропонують процес оцінки суттєвості, який починається з зовнішнього соціального та екологічного впливу корпоративних дій на інших, а не з фінансової вартості компанії. Тим часом Директива ЄС про нефінансову звітність містить пропозицію щодо того, що вона називає подвійною суттєвістю, яка поєднує фінансові та зовнішні суттєвості. Як наслідок, якщо дія впливає на фінансову вартість компанії, а також на значний зовнішній соціальний та екологічний вплив компанії, то вона вважається суттєвою і повинна бути розкрита.
У довгостроковій перспективі важко зрозуміти, як те, що має негативний соціальний чи екологічний вплив, не призведе до негативного впливу на майбутню вартість компанії. Однак у короткостроковій перспективі наші ринки все ще дозволяють багатьом речам, які мають негативний соціальний чи екологічний вплив, збільшити цінність компанії. Ось чому у нас такі глобальні проблеми, як зміна клімату та дефіцит природних ресурсів. Питання в тому, як довго суспільство, регулюючі органи та споживачі дозволять продовжувати цю експлуатацію?
Динамічна суттєвість
Фінансовий, зовнішній вплив та подвійне визначення суттєвості мають одну характеристику: здатність передбачати майбутні інформаційні потреби користувачів корпоративних звітів. Це ще більше ускладнюється питанням про те, як і де розкривати цю інформацію, беручи до уваги невизначеність строків та масштабів будь -якого впливу.
Зміна характеру бізнес-ризиків у нашому гіперпов'язаному світі означає, що неймовірно важко передбачити, що з часом стане матеріально матеріальним. Хто б у 1950 -х роках передбачив фінансові наслідки впливу куріння на здоров'я? Так само, у 1980 -х роках, хто міг би передбачити фінансові наслідки для нафтового, вугільного та газового сектору наукових досліджень, які пов'язують спалювання викопного палива зі зміною клімату? Крім зміни клімату та COVID-19, хто знає наступних рушіїв фінансових ризиків для провідних компаній сьогодення? COVID-19, конфіденційність даних, пластикові відходи, втрата біорізноманіття чи щось невідоме? Історія розповідає нам, що системні фінансові ризики виникають з тих мір, де ми не дивимось і речі, які ще не вважаються матеріальними.
Тому оцінка суттєвості на основі знань про минуле є ризикованою. Гарне місце для початку - подивитися на свою бізнес -стратегію, реєстр ризиків та ризики, які розкривають ваші колеги. Поєднайте це з різними галузевими або глобальними сценаріями, щоб побудувати правдоподібне розуміння впливу вашого бізнесу на різних зацікавлених сторін у мінливому світі. Ці впливи мають допомогти визначити не лише те, що є важливим для зацікавлених сторін, а й те, що має значення для сталості вашої бізнес -моделі.
Новатори в цій галузі шукають нових підходів до визначення суттєвих ризиків та їх провідних показників. Наприклад, Всесвітній альянс порівняльного аналізу використовує концепції ключових компаній у поєднанні з сімома сценаріями трансформації, пов'язаними з Цілями сталого розвитку ООН та планетарними кордонами. Обсяг та складність даних, наданих такими організаціями, як Datamaran, значно зростає. Ці бази даних включають набагато більше нефінансових факторів фінансової та операційної ефективності, що дозволяє користувачам проводити власне моделювання прогнозування, щоб випередити криву.
Існує новий цифровий потенціал для оцінки суттєвості, який є більш динамічним, на основі ризиків та орієнтованим на дані, а також об’єднує дані про зовнішні екологічні, соціальні, корпоративні аспекти управління, геополітичні та технологічні тенденції. Грунтуючись на досягненнях у галузі науки про дані та цифрових технологій, користувачі можуть взяти під свій контроль, налаштувавши власні звіти на основі того, що є суттєвим для їхніх протоколів прийняття рішень та відповідно до їх призначення.
Зростання стратегій відповідального інвестування та сталого бізнесу змінює те, як оцінюються рішення, і, як наслідок, як оцінюються результати діяльності. Відкрита платформа G17Eco адаптує 17 Цілей сталого розвитку ООН для визначення суттєвості та покращення корпоративної звітності, одночасно змінюючи бізнес-мислення та дії. Цей тип ініціатив дає можливість усім особам, які приймають рішення, та користувачам інформації щодо сталого розвитку складати карти, контролювати, вимірювати та керувати ними на основі того, що вони вважають актуальним для них.
Матеріальність має значення. Що є матеріальним і як його оцінюють, відбувається серйозна трансформація. Концепції суттєвості впливають на те, як застосовуються всі стандарти, включаючи обґрунтування виключення або вимагання додаткового розкриття інформації. Це ускладнюється експоненційним зростанням даних про компанії, що кружляють в Інтернеті. Важко бути в курсі різних консультацій та того, що часто здається езотеричними чи абстрактними дискусіями щодо відносних переваг подвійної чи зовнішньої суттєвості. Однак фінансові фахівці повинні знати про ці зміни та їх наслідки та брати участь у дебатах.
- Ян Томсон , ACMA, CGMA, професор бухгалтерського обліку та сталого розвитку та директор Центру відповідального бізнесу Lloyds Banking Group Бірмінгемського університету у Великобританії.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Бізнес освіта, MBA Бухгалтерія, облік та податки Фінанси, кредит, банківська справа