Нарахування зарплати, якщо місяць відпрацьовано не повністю
У листі від 15.04.2019 р. № 553/0/206-19 Мінсоцполітики роз’яснює, .
що якщо працівнику встановлено посадовий оклад (місячну тарифну ставку), а ним відпрацьовано не повну місячну норму праці, то заробітну плату необхідно розраховувати пропорційно відпрацьованому часу, а саме виходячи з відпрацьованих днів.
Цікаво, чи буде різниця в нарахованій зарплаті, якщо працівник працює з понеділка по четвер по 8 год і 15 хв, а у п’ятницю 7 год, а на роботу не вийшов в понеділок чи у п’ятницю?
Міністерство соціальної політики України лист від 15.04.2019 р. N 553/0/206-19
Як розрахувати зарплату, якщо місяць відпрацьовано не повністю
Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства розглянуто лист щодо виплати працівникові окладу (місячної тарифної ставки) у випадку, коли ним не відпрацьовано місячну норму праці, та повідомляє.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Діючим законодавством України, зокрема статтею 97 Кодексу законів про працю України, встановлено, що оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці.
У кожному конкретному випадку повинна застосовуватися саме та форма оплати праці, яка найбільше відповідатиме організаційно-технічним умовам виробництва і тим самим сприятиме поліпшенню результатів трудової діяльності.
При укладенні трудового договору з працівником обумовлюється, за якою формою (системою) буде здійснюватися оплата його праці. Зокрема, якщо встановлюється погодинна система оплати праці, то зазначається, яка норма праці встановлюється: годинна або місячна, відповідно до чого буде провадитись оплата - за відпрацьовану годину або за місяць.
При почасовій оплаті праці розмір заробітної плати працівників залежить від тарифної ставки (окладу) та кількості відпрацьованого часу, тобто передбачає визначення розміру основної заробітної плати на підставі кількості відпрацьованого робочого часу та кваліфікації працівника.
При почасовій формі оплати праці заробітна плата визначається або за годинною тарифною ставкою, або за кількістю відпрацьованих робочих днів та денними тарифними ставками, або за місячними посадовими окладами.
При цьому посадовий оклад - це, як правило, норма оплати праці за місяць керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців.
Якщо працівником виконано повну місячну норму праці, то йому мають нарахувати оклад, якщо працівником відпрацьовано неповний місяць чи не виконано норму праці, то оклад нараховується пропорційно виконаній нормі праці (часу).
Враховуючи вищезазначене та зміст листа, якщо працівником, якому встановлено посадовий оклад (місячну тарифну ставку), відпрацьовано не повну місячну норму праці, то заробітну плату необхідно розраховувати пропорційно відпрацьованому часу, а саме виходячи з відпрацьованих днів.
Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.
Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної праці
Ю. Кузовой
Джерело : Журнал "Заробітна плата"
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Менеджмент, керування, KPI