Тренінги: «ЗА» і «ПРОТИ»

Тренінги: «ЗА» і «ПРОТИ»

Багато людей ставляться до поняття «тренінг» зі скептицизмом:«Ну чого я ТАКОГО можу там навчитися і чи не простіше мені просто прочитати про те чи інше питання в Інтернеті?» І лише на тренінгу стає зрозумілою різниця між поняттям "знати" і "вміти"

Дуже багато людей ставляться до поняття «тренінг» зі скептицизмом: «Ну чого я ТАКОГО можу там навчитися і чи не простіше мені буде просто прочитати про те чи інше питання в Інтернеті?» І лише на тренінгу стає зрозумілою різниця між поняттям «знати» і «вміти». Тому що там вчать, вперш за все, «вміти»!

Тренінг – це тренування чого-небудь. Неможливо мати красиве тіло, тільки прочитавши про це книгу. Як мінімум потрібно встати з дивану і піти в спортзал. Психологічний тренінг – це розвиток лідерських якостей, корекція своєї поведінки. Наприклад, ви не вмієте говорити «ні». Колеги вже сидять у Вас на голові, Ви кожен день даєте собі обіцянку, що сьогодні вже точно... Але, коли до Вашого столу приходить, посміхаючись, Надія Анатолівна (Сергій, Світланка і т.д.) і просить відправити факс, забрати договори, в сотий раз показати, як працює ця програмка, Ви покірливо ідете виконувати прохання…
Читання психологічної літератури допомагає зрозуміти, чому це відбувається, але не змінить Вашу звичну поведінку. А на тренінгу Ви якраз і зможете попробувати сказати «Ні» без страху. По формі це інколи нагадує гру, інколи спеціальні вправи, ситуації близькі до реальних.
Хороший тренінг діє, як мінімум, в двох напрямках: дозволить Вам позбутися того, що не дозволяє Вам розвиватися, і допоможе розвинути якості, які Ви хотіли б мати.

Чи шкідливий тренінг?
Найбільша загроза, яка може з Вам трапитись – це втрата часу та грошей. Тренінг – це всього лиш хороший інструмент. Хороший інструмент, якщо Ви вмієте ним користуватися. І абсолютно безкорислива річ, якщо не використовувати його по призначенню.
Що не дозволяє отримати користь від тренінгу?? Тут відповідальність несуть двоє: тренер і Ви. Тренер не може заставити працювати, він може тільки запропонувати. Якщо Вам не хочеться розповідати про свої проблеми іншим людям, то як Ви збираєтесь вирішувати свої проблеми? Якщо Ваш страх не дозволяє Вам відкритися, то краще піти на консультацію до психолога, а не на тренінг.
Інколи на тренінгу Ви можеш зустріти своїх знайомих, і страх, що вони дізнаються про Ваші проблеми чи мрії, також може стати перешкодою. Саме тому між учасниками укладається договір: не виносити те, що почули, за межі тренінг-групи.

Кому не варто іти на тренінг?
Не потрібно іти на тренінг, якщо Ви не готові працювати, а хочете просто «посидіти-подивитись». Щоб був ефект, потрібно брати участь в тренінгу, інакше розчарування Вам не уникнути.
Не варто іти на тренінг, щоб навчитись «про запас» чи «на всякий випадок». Якщо Ви не знаєте, який тренінг вибрати і чи потрібне це навчання взагалі, то може і не потрібно?
Не чекайте готових рецептів на всі випадки життя. Їх не буде. Тренінг – це не розвага, а тренер – не клоун, щоб Вас розважати. Тому, якщо розглядаєте тренінг як розвагу, то краще сходи в кіно.
Тренінг – це не чудодійна таблетка від всіх проблем. Тому якщо не знаєте в чому проблема, якщо Вам просто погано, то навчання Вам не допоможе. Для цього існують психологи.

Хто тренер??
Оскільки 50% успіху залежить від тренера, необхідно, щоб тренер був професіоналом. Він повинен вміти поєднувати різноманітні функції:
- адміністратора (підготувати тренінг, договоритись, врахувати організаційні питання);
- лектора (цікаво розповідати);
- методиста (підготувати програму);
- експерта (знати тенденції та розбиратись в цій області);
- оратора (вміти формувати і висловлювати свої погляди, добиватись дотримання правил і процедур);
- педагога (вміти навчити);
- керівника та лідера (вести за собою, відповідати за результат);
- «спортсмена» (вміти «розкластися на дистанції»);
Сьогодні тренери приходять двома шляхами. Із теоретиків в практики, після отримання психологічної, педагогічної, управлінської освіти і відповідно від практики до теорії – в тому випадку, якщо досвід дозволяє не тільки робити деякі висновки, а і в тому випадку, якщо є бажання поділитися своїми напрацюваннями.
Але освіта та досвід – ще не все. Тренер повинен любити людей і вміти цю любов проявляти, вміти викликати симпатію. Просто для того, щоб тренінг пройшов в позитивній атмосфері!!

Головні причини відвідування тренінгів:
- для того, щоб отримати нові звички і стратегії поведінки та користуватись ними;
- отримати заряд бадьорості;
- отримати зворотній зв'язок;
- на тренінгу можна краще пізнати себе»
- розширити коло знайомих!


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Лідерство, тімбілдинг Психологія, емоційний інтелект Саморозвиток